Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Кардонат L-карнітин розчин оральний 200 мг/мл контейнер 100 мл
291,00 ₴
Сперко Україна СП ТОВ (Україна, Вінниця)
Детальніше про препарат:
Реєстраційне посвідчення
UA/19316/01/01
Арт.
777651
У список

Кардонат L-карнітин розчин оральний 200 мг/мл контейнер 100 мл

Сперко Україна СП ТОВ (Україна, Вінниця)
Упаковка В наявності
291,00 ₴
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Ваше місто
Обрати
Товар відсутній в аптеках обраного міста В обраному місті немає аптек для самовивозу
Самовивіз
Самовивіз
Безкоштовно
Кур'єром
Кур'єром
Доставка до 48 годин
Від 70 грн
Рецептурний препарат. Можливий тільки самовивіз з аптеки
Нова Пошта
Нова Пошта
Доставка 2-3 дні
Від 70 грн
Укрпошта відділення
Укрпошта відділення
Доставка 2-3 дні
Від 55 грн
Доставка
На сайті
При отриманні
Оплата
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Сперко Україна СП ТОВ (Україна, Вінниця)
Дозування 200 мг/мл
Головний медикамент Левокарнітин
Форма товару Розчин
Реєстраційне посвідчення UA/19316/01/01
Спосіб застосування Оральний
Взаємодія з алкоголем Мінімальна
Признак Вітчизняний
Штрих-код 4820022932617
Взаємодія з їжею До їди
Бренд Кардонат
Об'єм 100 мл
Призначення Для здоров'я серця
Температура зберiгання не вище 25°C
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 27.03.2024
Провірено
Інструкція

Кардонат L-карнітин (Cardonat L-Carnitine) інструкція по застосуванню

Склад

діюча речовина: levocarnitine;

  • 1 мл розчину містить левокарнітину 200 мг;

допоміжні речовини: натрію бензоат (Е 211), кислота яблучна, сахарин натрію, ароматизатор «Ананас», вода очищена.

Лікарська форма

Розчин для орального застосування.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина із характерним запахом.

Фармакотерапевтична група

Амінокислоти та їх похідні. Код АТХ А16А А01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Карнітин є природним компонентом клітин, у яких відіграє фундаментальну роль у процесах синтезу та транспортування енергії. Є фактично єдиним незамінним фактором для процесу проникнення довголанцюгових жирних кислот у мітохондрії та їх участі у β-окисленні. Крім того, карнітин контролює транспортування енергії, що продукується мітохондріями, в цитоплазму за допомогою модуляції ферменту аденінклеотидтранслокази.

Високі концентрації карнітину спостерігаються в скелетних м'язах та міокарді. Міокард, незважаючи на здатність використовувати різні субстрати для одержання енергії, зазвичай використовує жирні кислоти. Тому карнітин грає важливу роль метаболізмі серця, оскільки окислення жирних кислот суворо залежить від наявності достатньої кількості речовини. Експериментальні дослідження показали, що з різних станах стресу, гострої ішемії, дифтерійному міокардиті може спостерігатися зниження рівня карнитина в тканинах міокарда. Дослідження з використанням різних моделей на тваринах підтвердили сприятливу дію карнітину при різних змінах функції серця, викликаних штучно: гостра та хронічна ішемія, стан серцевої недостатності, серцева недостатність на тлі дифтерійного міокардиту, медикаментозна кардіотоксичність (пропранолол).

Левокарнітин продемонстрував терапевтичну ефективність при наступних патологіях:

Первинний дефіцит карнітину, що характеризується фенотипами, такими як міопатія з накопиченням ліпідів, печінкова енцефалопатія типу синдрому Рея та/або прогресуюча дилатаційна кардіоміопатія.
Вторинний дефіцит карнітину у пацієнтів з органічною ацидурією генетичного походження (пропіонова ацидемія, метилмалонова ацидурія, ізовалеріанова ацидемія) та у пацієнтів з генетичними дефектами β-окислення. У цих ситуаціях вторинний дефіцит проявляється у накопиченні ефірів жирних кислот. Фактично ендогенний левокарнітин діє як буфер по відношенню до різних жирних кислот, які не можуть бути метаболізовані.
Вторинний дефіцит карнітину у пацієнтів, які перебувають на інтермітуючого гемодіалізу. Зниження левокарнітину у м'язах позитивно корелює з його втратою діалізною рідиною.
М'язові симптоми, які зазвичай спостерігаються у таких пацієнтів після сеансу гемодіалізу, покращуються при терапії левокарнітином.

Фармакокінетика.

Після перорального застосування левокарнітин піддається деградації кишковими бактеріями, що призводить до утворення триметиламіну (ТМА) та γ-бутиробетаїну. Оскільки кількість левокарнітину, що потрапляє у системний кровотік у незміненому вигляді, становить близько 10–20%, вважається, що кишковий метаболізм є відповідальним за виведення приблизно 80–90% пероральної дози.

Після абсорбції γ-бутиробетаїн виводиться у незміненому вигляді із сечею, тоді як TMA метаболізується у триметиламін-М-оксид (TMAO), який виявляється у сечі разом з невеликою кількістю TMA у незміненому вигляді.

Тривале пероральне застосування левокарнітину пацієнтам з тяжкою нирковою недостатністю або пацієнтам, що перебувають на гемодіалізі, може призвести до накопичення TMA і TMAO в плазмі крові і, як наслідок, викликати триметиламінурію – патологічний стан, що характеризується наявністю сильного рибного запаху сечі, повітря, який має вигляд і пацієнтів.

Клінічні властивості.

Показання

Первинна (вроджена) недостатність карнітину.

Вторинна недостатність карнітину.

Протипоказання Кардонату L-карнітин

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та іншими видами взаємодій.

Не можна виключити взаємодію між левокарнітином та препаратами кумарину. В окремих випадках повідомляли про збільшення міжнародного нормалізованого відношення (МНО) при одночасному застосуванні левокарнітину з препаратами кумарину (див. розділи «Особливості застосування», «Побічні реакції»). При одночасному застосуванні цих засобів слід проводити моніторинг МНВ або проводити інші тести на коагуляцію щотижня до стабілізації та щомісяця надалі (див. розділ «Особливості застосування»).

Одночасне застосування левокарнітину із засобами, що індукують гіпокарнітінемію через посилення виведення карнітину нирками (наприклад, вальпроєва кислота, проліки, що містять пивалонову кислоту, цефалоспорини, цисплатин, карбоплатин, іфосфамід), може зменшити його рівень.

Особливості застосування препарату

Застосування

левокарнітину пацієнтам з цукровим діабетом, які приймають інсулін або пероральні гіпоглікемічні засоби, що покращують утилізацію глюкози, може бути причиною гіпоглікемії. У таких пацієнтів необхідно постійно контролювати рівень глюкози в плазмі для своєчасної корекції режиму гіпоглікемічного лікування.

Застосування левокарнітину пацієнтам із судомною активністю в анамнезі може збільшити частоту та/або ступінь тяжкості нападу судом. У пацієнтів із сприятливими факторами застосування левокарнітину також може викликати судоми.

Безпеку та ефективність перорального застосування левокарнітину пацієнтам з нирковою недостатністю не досліджували. Тривале пероральне застосування високих доз левокарнітину пацієнтам з тяжкою нирковою недостатністю або термінальною стадією ниркової недостатності, що знаходяться на гемодіалізі, може призвести до накопичення в крові потенційно токсичних метаболітів, триметиламіну (ТМА) та триметиламіну-М-оксиду (ТМАО). Така ситуація не спостерігається після введення левокарнітину.

Левокарнітин є фізрозчином, тому ризик звикання чи залежності відсутній.

В окремих випадках повідомляли про збільшення МНО при одночасному застосуванні левокарнітину з препаратами кумарину (див. розділи «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій», «Побічні реакції»). При одночасному застосуванні цих засобів слід проводити моніторинг МНВ або проводити інші тести на коагуляцію щотижня до стабілізації та щомісяця надалі.

Цей лікарський засіб містить 39,23 ммоль (або 0,8984 мг)/мл натрію. Слід бути обережним при застосуванні пацієнтам, які застосовують натрій-контрольовану дієту.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Тератогенна дія у доклінічних дослідженнях левокарнітину не виявлена. При застосуванні найбільшої дози, що вивчається, 600 мг/кг маси тіла у тварин відзначали статистично незначне збільшення частоти постімплантаційної загибелі плода на ранніх термінах вагітності. Значимість цих результатів в людини невідома.

Адекватні клінічні дослідження за участю вагітних жінок не проводились. У період вагітності лікарський засіб слід застосовувати у випадку, якщо користь від його застосування для жінки перевершує потенційний ризик для плода.

Період годування груддю

Левокарнітин – звичайний компонент людського молока. Застосування левокарнітину матерям, що годують грудьми, не вивчали. У період годування груддю лікарський засіб слід застосовувати у випадку, якщо користь від його застосування для жінки переважає потенційний ризик для дитини, спричиненої надмірною експозицією карнітину.

Фертильність

У клінічних дослідженнях виявлено негативного впливу фертильність.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози Кардонат L-карнітин

Спосіб застосування

Лікарський засіб призначений для перорального застосування. Перед застосуванням розчин слід розвести у склянці води та приймати за 30 хвилин до їди. Для дозування застосовувати дозуючий шприц або мірний стаканчик.

При використанні лікарського засобу доцільно контролювати рівні вільного карнітину та ацилкарнітину як у плазмі, так і в сечі.

Дозування

Дози та тривалість лікування левокарнітином встановлює лікар індивідуально, залежно від віку, маси тіла та нозологічної форми захворювання пацієнта.

Дорослі

Первинний та вторинний дефіцит карнітину

Дозування залежить від конкретного вродженого порушення обміну речовин та тяжкості стану пацієнта під час лікування.

Загалом рекомендована пероральна доза становить від 100 до 200 мг/кг/добу.
2–4 прийоми, при менш серйозних станах доза може бути меншою (50–100 мк/кг/добу).

Якщо клінічні та біохімічні ознаки не покращуються, то дозу можна збільшити на короткий період.

При гострих метаболічних порушеннях можуть знадобитися більш високі дози (до 400 мг/кг/добу) або внутрішньовенне введення левокарнітину у добовій дозі 100 мг/кг.

Вторинний дефіцит карнітину у пацієнтів, яким проводять гемодіаліз.

Якщо було досягнуто значних клінічних результатів після першого курсу внутрішньовенного введення, можна застосовувати підтримуючу терапію в дозі 1 г на добу шляхом перорального прийому. У день діалізу пероральний прийом лікарського засобу проводять після процедури.
Максимальна добова доза для дорослих становить 6 г (30 мл).

Діти

Лікарський засіб застосовувати дітям з першого дня життя, зокрема недоношеним. Розчин приймати з дози 50 мг/кг на добу. Звичайна доза для дітей становить 50-100 мг/кг/добу (див. таблицю).

Таблиця

Діти (вік)

Разова доза

Кількість прийомів на добу

Новонароджені

100 мг (0,5 мл)

2-3

До 1 року

100-200 мг (0,5-1 мл)

2-3

1-3 роки

200-400 мг (1-2 мл)

3

4-6 років

400-600 мг (2-3 мл)

3

7-11 років

500-800 мг (2,5-4 мл)

3

Від 12 років

800-1000 мг (4-5 мл)

3

Максимальна добова доза становить 3 г (15 мл).

Середній курс лікування для дорослих та дітей становить 1-3 місяці. При необхідності курс лікування можна повторювати. У разі первинної та вторинної карнітинової недостатності лікарський засіб слід застосовувати постійно або до усунення останньої причини.

Особливі категорії пацієнтів

Пацієнти з нирковою недостатністю

Лікарський засіб не слід застосовувати тривало у високих дозах пацієнтам з тяжкими порушеннями функції нирок через накопичення потенційно токсичних метаболітів ТМА та ТМАО (див. розділ «Особливості застосування»).

Пацієнти похилого віку

Таким пацієнтам відсутня необхідність у зміні дозування та інших застережень. У клінічних дослідженнях профіль безпеки у молодих пацієнтів та пацієнтів похилого віку був схожим.

Пацієнти з цукровим діабетом

Застосування левокарнітину пацієнтам з цукровим діабетом, які приймають інсулін або пероральні гіпоглікемічні засоби, що покращують утилізацію глюкози, може призвести до гіпоглікемії. У таких пацієнтів необхідно постійно контролювати рівень глюкози в плазмі для своєчасної корекції режиму гіпоглікемічного лікування (див. розділ «Особливості застосування»).

Діти.

Кардонат L-карнітин можна застосовувати дітям (доношеним та недоношеним новонародженим) з першої доби життя.

Передозування

Передозування або тривале застосування левокарнітину може призвести до діареї. Левокарнітин легко видаляється з плазми шляхом діалізу.

Побічні реакції Кардонату L-карнітин

Побічні реакції (за даними клінічних досліджень, літератури та післяреєстраційного досвіду) наведені за класами систем органів відповідно до медичного словника регуляторної діяльності MedDRA та класифікуються за такою частотою: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100, <10 ), нечасто (≥1/1000, <100), рідко (≥1/10000, <100), дуже рідко (<1/10000), частота невідома (частоту не можна оцінити за наявними даними). У межах кожної частотної групи побічні реакції вказані в порядку зменшення ступеня проявів.

Система–орган–клас

Побічні реакції

З боку нервової системи

Нечасто: головний біль.

Частота невідома: судоми1, запаморочення.

З боку серця

Частота невідома: з відчуття серцебиття.

З боку судин

Нечасто: артеріальна гіпотензія, артеріальна гіпертензія.

З боку респіраторної системи, органів грудної клітки та середостіння

Частота невідома: задишка.

З боку шлунково-кишкового тракту

Часто: нудота, блювання, діарея, біль у животі.

Нечасто: дисгевзія, диспепсія, сухість у роті.

З боку шкіри та підшкірної тканини

Нечасто: аномальний запах тіла2.

Частота невідома: свербіж, висипання.

З боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини

Нечасто: м’язові спазми.

Частота невідома: міастенія3, м’язова напруга.

Загальні розлади та реакції у місці введення

Нечасто: біль у грудях, аномальні відчуття, пірексія.

Дослідження

Нечасто: підвищення артеріального тиску.

Дуже рідко: збільшення МНВ4.

1 Повідомляли про випадки судом у пацієнтів з судомною активністю або без левокарнітину, що отримували, перорально або внутрішньовенно. Застосування левокарнітину може збільшити частоту та/або ступінь тяжкості нападу судом. У пацієнтів із сприятливими факторами застосування левокарнітину також може викликати судоми.
2 Тривале пероральне застосування левокарнітину пацієнтам з тяжкою нирковою недостатністю або пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі, може призвести до накопичення TMA та TMAO у плазмі крові і, як наслідок, викликати триметиламінурію – патологічний стан, що характеризується наявністю сильного рибного запаху сечі повітря. видихається і потових виділень у пацієнтів (див. розділ "Фармакологічні властивості. Фармакокінетика").
3 Повідомляли про легкі симптоми міастенії у пацієнтів із уремією.
4 Повідомлялося про рідкісні випадки збільшення МНО у пацієнтів, які отримували одночасну терапію препаратами кумарину (див. розділи «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій», «Особливості застосування»).

Повідомлення про підозрювані побічні реакції.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції, що виникли після реєстрації лікарського засобу, надзвичайно важливі. Це дозволяє постійно спостерігати за балансом користь/ризик лікарського засобу. Працівників системи охорони здоров'я просять повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему повідомлень.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 60 мл або 100 мл у контейнері з поліетилентерефталату або по 100 мл у скляному контейнері, закритому кришкою з контролем першого розтину.

Контейнер 60 мл із дозуючим шприцом або контейнер 100 мл із дозуючою ложкою та дозуючим шприцом у пачці з картону.

Категорія відпустки з аптеки

Без рецепта.

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку