АМБІЗОМ

АМБІЗОМ
Інструкція для застосування

306 переглядів
Як ви оцінюєте ефективність АМБІЗОМ?



Фармакологічна дія

Складовою препарату Амбіз є протигрибковий макроциклічний полієновий антибіотик Амфотерицин В, є продуктом життєдіяльності Streptomyces nodosus. Фунгіцидна та фунгістатична дія медикаменту обумовлена ​​його здатністю зв'язуватися зі стеролами, що входять до складу мембрани грибка-збудника захворювання. Амбіз порушує проникність судин, внаслідок чого внутрішньоклітинний вміст виходить у міжклітинний простір і відбувається лізис гриба.
Ефективність медикаменту клінічно встановлена ​​при захворюваннях, викликаних грибами пологів: Histoplasma capsulatum, Cryptococcus neoformans, Coccidioides immitis, Candida spp., Aspergillus, Blastomyces dermatitidis, Rhodotorula spp., Sporothrix schenkii, Mucor muce.

Показання до застосування

Амбіз рекомендується використовувати для лікування захворювань, викликаних чутливими до дії медикаменту грибами. Препарат ефективний при дисемінованому кандидозі, криптококкозі, північноамериканському бластомікозі, кокцидіоїдомікозі, гістоплазмозі, американському лейшманіозі шкіри та слизових, мукоромікозі.
Амбіз рекомендується використовувати для емпіричної терапії при підозрі на грибкове захворювання, за відсутності ефективності від антибактеріальної терапії.
Медикамент показаний на лікування вісцерального лейшманіозу.

Спосіб застосування

Для розведення порошку слід використовувати воду для ін'єкцій без консервантів та розчин декстрози (5%, 10% або 20%). Застосування інших розчинників може спричинити утворення осаду та зниження ефективності препарату.
У флакон із сухим порошком потрібно ввести 12 мл води для ін'єкцій та енергійно його струсити до повного препарату. Після розчинення розчин набуде напівпрозорого жовтого кольору з показником pH між 5 і 6, в 1 мл розчину міститься 4 мг ліпосомального амфотерицину В.
Після розрахунку необхідної дози, концентрований розчин вводять через фільтр у флакон з декстрозою за допомогою шприца. Рекомендується дотримуватись співвідношення декстрози та медикаменту 1–19:1.
Амбіз показаний виключно для внутрішньовенної інфузії.
Перед початком лікування слід провести тестове введення розчину в дозі 1 мг/кг протягом 10 хвилин.
Результат перевірки гіперчутливості визначають станом пацієнта протягом 30 хвилин після введення.
Інфузію Амбізому рекомендується проводити 30-60 хвилин, а при дозі 5 мг/кг/добу та вище – більше 2 годин. Концентрація препарату для краплинного введення повинна становити від 0,20 мг/мл до 2,0 мг/мл.
Для лікування грибкових захворювань Амбіз призначається з первинної дози 1,0 мг/кг/добу. При необхідності терапевтичну дозу збільшують до 3,0 мг/кг/добу. Підтримуюча доза препарату становить 1,0-3 г, розподілена на 3-4 тижні лікування.
Емпірична терапія полягає із введення Амбізому по 1–3 мг/кг/добу.
При лікуванні вісцерального лейшманіозу рекомендується використовувати препарат по 1,0–1,5 мг/кг/добу – 3 тижні або 3 мг/кг/добу – 10 діб. Пацієнтам із порушенням імунітету можна використовувати Амбізом лише 1,0–1,5 мг/кг/добу – 21 добу. При необхідності після терапії призначають підтримуючу терапію або повторні курси.

Побічні дії

Часто при використанні препарату розвиваються гіпокаліємія, головний біль, тахікардія, артеріальна гіпотензія, припливи, вазодилатація, біль у спині та грудях, задишка, нудота, розлад стільця, блювання, підвищення активності лужної фосфатази, гіпербілірубінемія, висипання, підвищення концентрації тремтіння, гіпертермія.
Лікування Амбізом може супроводжуватися тромбоцитопенією, анафілаксією, судомами, флебітом, спазмом бронхів.
Рідко використання медикаменту провокує розвиток ниркової недостатності.
Застосування Амбізому дуже рідко стає причиною розвитку анемії, аритмії, гіперчутливості, зупинки серця, набряку Квінке, рабдоміолізу, артралгії.

Протипоказання

Амбіз протипоказаний людям з алергією на компоненти лікарського порошку, арахіс або сою.
Препарат заборонено використовувати для дітей першого місяця життя.
Лікарський засіб не рекомендується використовувати людям з рідкісними генетичними захворюваннями – непереносимістю фруктози, цукрозо-ізомальтазною недостатністю, синдромом мальабсорбції глюкози та галактози.
З обережністю Амбіз слід застосовувати людям з цукровим діабетом (через наявність у складі препарат приблизно 900 мг сахарози) і захворюваннями нирок.
З обережністю Амбіз потрібно використовувати на тлі трансфузії лейкоцитів, при спільному вживанні з іншими протигрибковими препаратами, медикаментами з нефротоксичною дією і засобами, що знижує рівень калію.

Вагітність

Амбіз слід з обережністю використовувати вагітним жінкам – коли потенційна користь перевищує можливий ризик для внутрішньоутробного розвитку плода.
При випробуваннях препарату на тваринах тератогенного впливу не виявлено.
За необхідності використання препарату у лактаційний період грудне годування рекомендується припинити.

Лікарська взаємодія

Препарати, що мають нефротоксичний вплив (циклоспорин, пентамідин, аміноглікозиди) при сумісному застосуванні з Амбізомом можуть спричинити тяжкі порушення функції нирок.
Імовірність розвитку гіпокаліємії збільшується під час використання Амбізому з діуретиками, кортикостероїдами, кортикотропним гормоном.
Токсичність серцевих глікозидів та флуцитозину збільшується при їх використанні на фоні лікування Амбізомом.
Курареподібна дія міорелаксантів збільшується при використанні з Амбізомом.
Спільне використання з протипухлинними препаратами підвищує ймовірність розвитку симптомів побічної дії Амбізому.
При введенні Амбізому після або під час переливання лейкоцитарної маси можливий розвиток гострої легеневої недостатності.

Передозування

Токсичне вплив Амбізома при перевищенні рекомендованих доз не виявлено. Після введення високих доз тимчасово рекомендується припинити лікування та контролювати стан пацієнта (функції нирок, печінки, рівень електролітів та інше).

Форма випуску

Амбіз випускається у формі порошку для приготування дисперсії для інфузії. Препарат розфасований у скляні флакони місткістю 20 мл по 50 мг. Кожна упаковка складається з 10 флаконів та 10 фільтрів (5 мкм).

Склад

Амбіз складається з основної речовини – амфотерицину В і допоміжних компонентів – холестеролу, натрієвої солі, гідрогенізованого соєвого фосфатидилхоліну, альфа-токоферолу, сахарози, сукцинат динатрію гексагідрату.

Умови зберігання

Сухий порошок рекомендується зберігати за кімнатної температури.
Відновлений концентрований розчин у флаконі можна зберігати в умовах суворої асептики за кімнатної температури не більше доби, за температури +2–+8 градусів Цельсія – 7 діб.
Після розведення в декстрозі препарат можна зберігати за температури +2–+8 градусів Цельсія від 2 до 7 діб, при кімнатній температурі – 24–72 години. Тривалість зберігання залежить від концентрації декстрози та амфотерицину.
Після розведення медикамент не рекомендується.

Основні параметри

Назва: АМБІЗОМ
Код АТХ: J02AA01 - Амфотерицин В

АМБІЗОМ відгуки

На жаль, про АМБІЗОМ ще немає жодного відгуку. Ми будемо Вам дуже вдячні і вдячні, якщо ви зможете поділитися своєю думкою і написати, що ви думаєте про АМБІЗОМ
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю