Спалах африканської чуми свиней на Вінниччині
У районі Гайсина зафіксовано африканську чуму свиней.

На території Гайсинського району Вінницької області зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Вірус виявили у рештках свиней на стихійному смітнику поблизу села Війтівка. У зв’язку з цим у Війтівському та Сумівському старостинських округах запроваджено 40-денний карантин.
Африканська чума свиней – це вірусне захворювання, що вражає домашніх та диких свиней, з летальністю до 100%. Збудник стійкий до зовнішнього середовища та передається через контакт, корми, воду, транспорт та кліщів. Для людини вірус небезпечний, але завдає значної шкоди сільському господарству. Лікування та вакцини немає, тому профілактика включає сувору дезінфекцію, обмеження переміщення свиней та продуктів свинарства, а також ізоляцію вогнищ зараження.
Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Гайсинській районній військовій адміністрації визначено дві зони:
- зона захисту (радіус – 5 км) охоплює села Війтівка та Сумівка;
- зона нагляду (радіус – 3 км) включає населені пункти Завадівка, Кошаринці та Крушинівка.
На карантинній території діють такі обмеження:
- заборонено ввезення та вивезення свиней, а також продукції з неї, за винятком сертифікованої;
- не дозволяється торгівля тваринами та продуктами тваринного походження;
- заборонено проведення ярмарків, виставок і масових заходів за участю тварин.
Рекомендації для населення:
- домашніх котів і собак слід утримувати у вольєрах або на прив’язі;
- провести дератизацію та дезінфекцію у своїх господарствах;
- дотримуватись правил для запобігання поширенню вірусу.
За інформацією Бершадської міської ради, африканська чума свиней не становить небезпеки для людей, проте смертельна для свиней. У зоні захисту забій клінічно здорових тварин дозволено лише на сертифікованих підприємствах.
Для контролю ситуації створено координаційну групу, організовано карантинно-поліцейські пости, а також визначено місця для утилізації залишків тварин шляхом спалювання.
Карантин завершиться через 40 днів після виконання всіх необхідних заходів. Інформацію про зміни у режимі буде надано додатково.
Коментарі