Програма медичних гарантій: як безкоштовно лікувати дітей?
Безкоштовне лікування дітей за державною програмою медичних гарантій.
За даними Міністерства юстиції, за 2023 рік в Україні народилися 185 тис. дітей (на 32% менше, ніж у 2022-му). Найбільша кількість новонароджених – у Києві, найменша – у Херсонській області.
Безкоштовне лікування дітей
Діти мають право на надання доступних та якісних медичних послуг (як профілактичних, так і лікувальних). Завдяки програмі медичних гарантій кожна дитина в Україні від народження до 18 років може отримувати медичні послуги безкоштовно. Це стосується консультацій, обстежень, госпіталізацій, оперативного лікування, екстреної допомоги та інших послуг, що входять до пакету медичних гарантій. Давайте дізнаємося, які медичні послуги надаються дітям безкоштовно.
Медична допомога від самого народження
Це повний медичний супровід новонароджених дітей, профілактичні заходи, первинна вакцинація. Якщо у жінки передчасні пологи або є якась патологія у неї або дитини, медична допомога надається безкоштовно. До таких послуг входять:
- лікарський/медсестринський догляд (цілодобовий);
- інтенсивна терапія новонароджених;
- необхідні лабораторні та інструментальні обстеження;
- дихальна підтримка;
- препарати, медичні вироби та витратні матеріали з Національного переліку.
Вакцинація за календарем щеплень
Діти мають право на безкоштовні щеплення, передбачені Національним календарем щеплень. Це такі хвороби: туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, правець, кашлюк, кір, паротит, краснуха, вірусний гепатит В та гемофільна інфекція.
Первинний рівень медичної допомоги
Сюди входять профілактичні регулярні обстеження (особливо важливо для дітей з хронічними захворюваннями). Травми, найпоширеніші хвороби, базові аналізи, первинні консультації лікарів – для вчасного виявлення будь-яких проблем зі здоров’ям. Консультації щодо харчування дитини, її розвитку тощо. Для безкоштовної консультації (педіатр чи сімейний лікар) дитину потрібно записати через Helsi.
Консультації спеціалістів вузького профілю (за направленням педіатра чи сімейного лікаря)
Якщо необхідне спеціалізоване лікування, педіатр або сімейний лікар направляє дитину до вузьких спеціалістів (невролог, ортопед, кардіолог, офтальмолог тощо). Консультація, обстеження та аналізи – безкоштовні.
Стоматологічні послуги (планові та термінові)
Сюди входять планові огляди, лікування зубів та екстрена стоматологічна допомога – все, для того, щоб з раннього віку у дітей були здорові зуби і ротова порожнина.
Стаціонар і оперативні втручання
Лікування та процедури, що недоступні в амбулаторних умовах:
- госпіталізація з необхідністю оперативного лікування;
- інтенсивна терапія;
- інші втручання, що є життєво необхідними для дитини.
Коментарі