Безкоштовні психологічні послуги у медзакладах

Які безоплатні психологічні послуги можуть отримати безкоштовно українці у 2024 році?

Безкоштовні психологічні послуги у медзакладах
Безкоштовні психологічні послуги у медзакладах
Фото из открытых источников

Сьогодні безоплатні послуги з охорони ментального здоров’я пацієнтам доступні у 865 медичних закладах первинної медичної допомоги (а це – 8650 лікарів). Це – третя частина від загальної кількості поліклінік та лікарень, тому Міністерство охорони здоров’я планує якнайшвидше збільшити цей показник. Адже психологічної допомоги потребують все більше людей по усій країні.

Безкоштовна психологічна допомога в Україні

Біля 800 медзакладів «первинки» подали заявки до НСЗУ, щоб надавати послуги у рамках проєкту «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Цей пакет передбачає базову безоплатну психологічну діагностику та лікування для дорослих та дітей. Сімейний лікар чи педіатр у рамках своєї компетенції може оцінити психічний стан пацієнта і надати йому допомогу. Варто зауважити, що усі лікарі, які надають психологічну допомогу, пройшли спеціальне навчання.

Які послуги може отримати людина з психічним розладом

У 2024 році українці мають право безкоштовно отримати такі послуги у рамках пакету «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги»:

  • Оцінка психічного стану пацієнта, аби виявити ті чи інші неврологічні чи психічні розлади, а також виявлення поведінкових, емоційних розладів у дітей, ознак насильства (емоційного, сексуального, фізичного тощо).
  • Направлення на інструментальні і лабораторні дослідження для діагностики психічних і неврологічних розладів (ПНР).
  • Скерування пацієнта до психіатра (за його згодою).
  • При встановленні того чи іншого психічного розладу – складання плану лікування.
  • Перша психологічна допомога.
  • Контроль стану пацієнта на фоні лікування та супровід.
  • При відсутності позитивної динаміки на фоні фармакологічної, психосоціальної чи поведінкової терапії – направлення пацієнта до вузьких спеціалістів (психолога, невролога, психіатра, психофізіолога, нарколога тощо).
  • Якщо є показання – скерування пацієнта до інших медичних закладів, щоб він отримав спеціалізовану медичну допомогу.
  • Психологічна допомога членам родини пацієнта.
  • Навчання пацієнта з ПНР технікам самодопомоги.

Також у рамках пакету з психологічної допомоги є можливість онлайн чи консультацій телефоном (при цьому створюється запис в електронній системі охорони здоров’я). Ще раз наголошуємо, що перераховані вище послуги є повністю безоплатними за Програмою медичних гарантій.

Як дізнатися, чи ваш медзаклад надає першу психологічну допомогу? Ви можете зателефонувати на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77 або перевірити це на інтерактивній мапі.


Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні



Читайте також:

Безкоштовні ліки у 2024 році

За програмою «Доступні ліки» в Україні можна отримати більше 500 препаратів і медичних виробів безкоштовно або з частковою доплатою. В Національній службі здоров’я України розповіли, що у 2024-му програма реімбурсації працює так само, як і в минулому році

Безкоштовне лікування пацієнтів з інсультом

У Національній службі здоров’я повідомили, що діагностика і лікування інсульту в Україні – повністю безкоштовні, що є пріоритетною послугою у рамках Програми медичних гарантій.

Безкоштовні обстеження для ветеранів

Послуга безкоштовних обстежень та аналізів доступна усім українцям, які звертаються за медичною допомогою до сімейного лікаря. Все це медзакладам оплачує держава. А на які безкоштовні медичні послуги мають право ветерани? Про це розповіли у Національній с

В Україні можна безкоштовно отримати антидепресанти

Сьогодні кожен українець має змогу отримати безоплатну консультацію психіатра чи психолога. Окрім того, спеціаліст може надати як психологічну допомогу без застосування препаратів, так і з призначенням антидепресантів.

Перелік безкоштовних послуг при лікуванні раку молочної залози в Інституті раку

У Національній службі здоров’я нагадують, що жінки можуть отримувати безкоштовне лікування та оперативне втручання при раку грудей (залежно від стадії та типу хвороби). Нагадаємо, що Інститут раку співпрацює з НСЗУ і безкоштовно надає медичні послуги з 16

Безкоштовні послуги для онкопацієнтів: Інститут раку уклав договір з НСЗУ

Будь-який медзаклад в Україні, що має договір з НСЗУ, надає пацієнтам безкоштовну медичну допомогу. Тому кожен пацієнт, що захоче пройти обстеження або лікуватися в Національному інституті раку, має на це право. Це може бути як первинний, так і вторинний

Діабет 2 типу: як діабетику отримати безкоштовні ліки? Топ-8 найкращих препаратів при діабеті

Діабет другого типу зазвичай розвивається повільно, тому людина далеко не відразу може зрозуміти, що з організмом щось не так (а тим часом вже розвиваються незворотні ускладнення). Але є симптоми діабету, на які потрібно звернути увагу та терміново записа

Безкоштовні медичні послуги для пенсіонерів: пояснення НСЗУ

В Програмі медичних гарантій є усі необхідні послуги для того, щоб попередити проблеми зі здоров’ям, виявити серйозні захворювання на ранніх стадіях та вчасно почати лікування. А також - контролювати перебіг хронічних захворювань та своєчасно отримувати м

Які безкоштовні аналізи, обстеження та операції доступні українцям

Безкоштовні аналізи, обстеження та операції доступні усім українцям, незалежно від того, де вони зараз проживають. Переселенці можуть звертатися або до того сімейного лікаря, з яким вони підписали декларацію вдома, або до нового – в тому місці, де перебувають зараз. Причому нову декларацію укладати необов’язково.

Що робити, якщо ваш сімейний лікар захворів чи звільнився?

У Національній службі здоров'я України пояснили, що робити українцям у ситуації хвороби чи звільнення сімейного лікаря.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю