У Київській області зафіксовано випадок сибірської виразки

На фермі в Обухівському районі у кози виявили сибірську виразку. Триває епідеміологічне розслідування.

Стихійна торгівля м’ясом
Стихійна торгівля м’ясом
Depo.ua

У Держпродспоживслужбі повідомили, що в одному з фермерських господарств Київщини зафіксували випадок сибірської виразки (Bacillus anthracis). Це сталося ще 10 жовтня, коли досліджували патологічний матеріал мертвої кози (померла вона 29-30 вересня).

За словами головного санітарного лікаря України Ігора Кузіна, інформація надійшла до Київського центру контролю та профілактики хвороб.

«Встановлено співробітників, які доглядали за твариною. Контактні особи оглянуті лікарем, ознак захворювання не виявлено. Разом з тим, медичне спостереження буде тривати протягом 14 днів, – пояснив Ігор Кузін. – Також 12 жовтня було проведено відбір зразків грунту в місці випасання та загибелі тварин. Наразі ці зразки досліджуються на наявність особливо небезпечних інфекцій».

Пізніше обіцяють повідомити про результати епідеміологічного розслідування. Також у Держпродспоживслужбі закликають громадян не наражати себе на небезпеку і купувати м’ясо лише у тих місцях, де воно точно проходить санітарну перевірку.

Звідки сибірська виразка?

Ще у травні Ігор Кузін у інтерв’ю ZN.UA розповів, що в Україні є 14 тисяч могильників з початку минулого століття, у яких поховані тварини, хворі на сибірську виразку.

Ці могильники руйнуються снарядами, а потім їх розмивають підземні води.

«Від людини до людини сибірка майже не передається. Найчастіше все закінчується одним випадком інфікування. Тобто в цьому плані сибірка не становить собою велику загрозу. Водночас у разі потрапляння снарядів, підмивання потенційний контакт із сибіркою людей, які мешкають поруч зі скотомогильниками, дійсно можливий», – зауважив Кузін.

На деокупованих територіях на подібних скотомогильниках проводяться аудити. Якщо виявляють порушення цілісності, проводяться дезінфекції і нові консервування.

«За рахунок цього, сподіваємося, ризики будуть мінімальними. Це — по-перше. По-друге, усі скотомогильники, відповідно до наших державних санітарних правил та норм, мають бути розташовані на значній відстані від житлових масивів. Найчастіше — за межами населених пунктів або житлової забудови. Це також знижує ризики. Проте інспекційний захід не буде зайвим, аби переконатись, що всі скотомогильники перебувають в належному стані», – додав Ігор Кузін.

Головний санітарний лікар заспокоює, що лікується сибірська виразка антибіотиками.

«Випадки захворювання, які реєструвалися на території України, проходили переважно в середній або легкій формі, і доволі швидко піддавались лікуванню. На рівні областей є відповідні резерви антибіотиків для лікування переважної більшості інфекційних хвороб», – розповів Кузін.

Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні



Читайте також:

В Україні зростає захворюваність на кір

Можливі ускладнення кору – пневмонія, отит, енцефаліт та інші серйозні проблеми. Іноді кір може стати причиною інвалідності і навіть смерті.

Допомога в Україні: у Львові виконано операцію на мозку чотирирічному пацієнту з Північної Ірландії

Американський нейрохірург порекомендував звернутися до команди українських спеціалістів під керівництвом досвідченого нейрохірурга дитячої лікарні святого Миколая, Михайла Ловги

Цей вітамін знижує ризик смерті після 50 років

Якщо людина віком від 50 років вживає продукти, багаті на вітамін С, у неї повільніше втрачається м’язова маса (а її втрата – один з маркерів старіння організму). Коли є дефіцит вітаміну С, не лише м’язи швидше слабшають, а й з’являються інші проблеми зі

Після 40 років куріння жінка подолала рак легень завдяки новим методам лікування

Новий метод лікування раку легень змінив правила гри. Боротьба з раком легень

В деяких країнах алкогольні напої будуть мати попередження про рак

Ірландія вимагатиме їх, починаючи з 2026 року, і в інших країнах починаються спроби додати більш чітке маркування про ризики для здоров’я від вживання алкоголю.

У росії дітей з аутизмом будуть накачувати важким транквілізатором

За новими клінічними рекомендаціями МОЗ росії, знімати симптоми розладу у людей з аутизмом планують за допомогою застарілого важкого транквілізатора галоперидолу. Батьки дітей з розладами аутичного спектру та лікарі вже назвали цю рекомендацію небезпечною

У Києві діти отруїлися шоколадом з наркотиками

До Київської міської дитячої лікарні потрапили троє дітей зі столиці з ознаками інтоксикації. Усі вони їли шоколад, що, як виявилося, містив наркотичну речовину псилоцибін (він є у галюциногенних грибах).

У Японії – спалах захворювання, що вбиває третину хворих

З кожним днем у Японії фіксують все більше випадків небезпечної інфекції. Сьогодні вже більше 500 людей захворіли на «стрептококовий синдром токсичного шоку» (STSS), повідомляє The Guardian.

Майже 400 тисяч гривень: у ВР хочуть збільшити допомогу при народженні дитини

На сьогодні держава виплачує 41 280 грн при народженні або усиновленні дитини. До речі, розмір цієї допомоги залишився ще на рівні 2014 року. Якщо подивитися на цю суму по відношенню до курсу долара, то з 2014-го вона зменшилася у два рази.

В Україні циркулюють 17 штамів коронавірусу

Штам ковіду «Дженні» – це субваріант «Омікрону» («Дженні» виявлений у США у вересні 2023-го). Перші випадки цього штаму в Україні були зафіксовані на початку року. «Дженні» має декілька мутацій, що роблять його дуже заразним.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю