Массовое отравление в Краснодарском крае оказалось вспышкой дизентерии

В Краснодарском крае, госпитализировано 356 человек, из них 286 детей в возрасте до 15 лет, с острыми кишечными инфекциями. Об этом в среду сообщили "Интерфаксу" в пресс-службе Госсанэпиднадзора. Как отметили в пресс-службе губернатора Ростовской области, санитарно-эпидемиологическаая служба края выявила источник заболевания - им стали йогурты и сметана Кропоткинского молочного завода.

Госсанэпиднадзором края случаи заболевания зарегистрированы среди населения города Кропоткин, станицы Кавказской и Гулькевичского района.
"В настоящее время диагноз госпитализированных установлен - это дизентерия. Бактериологический анализ подтвердил диагноз у семи больных. Заболевание связано с употреблением кисломолочной продукции", - сообщил в среду "Интерфаксу" генеральный директор департамента здравоохранения Краснодарского края Эдуард Асланян. Он также отметил, что возможно увеличение числа заболевших: "С учетом специфики этого заболевания в течение 3-5 дней возможны новые поступления". Он отметил, что лечебные учреждения края обеспечены всем необходимым для лечения больных. "В какой- либо дополнительной помощи в поставках медицинских препаратов сейчас необходимости нет", - отметил Асланян.


Тем временем у всех пострадавших отмечается высокая температура тела - от 38,5 до 40 градусов и тошнота, у части больных - рвота, боли в животе и жидкий стул. Первые случаи заболевания были зарегистрированы еще в понедельник. Восемь человек, заболевших дизентерией, находятся в тяжелом состоянии, у большинства госпитализированных зафиксировано состояние средней тяжести. Об этом заместитель начальника Краснодарской краевой санэпидемстанции Михаил Мкртчян заявил "Интерфаксу" в среду.

Мкртчян также сообщил, что в Кропоткин и другие населенные пункты Краснодарского края выехали врачи с целью выявления больных на местах и оказания им своевременной помощи. Он подтвердил, что причиной кишечной инфекции стало употребление кисломолочных продуктов, произведенных на Кропоткинском молочном заводе. "Эксплуатация завода приостановлена еще во вторник. В санэпидстанции Краснодарского края были разосланы распоряжения об изъятии из продажи все, что поступает из Кропоткина", - сказал Мкртчян. В настоящий момент стало известно о возбуждении уголовного дела по факту массового отравления.

Источник: Mednovosti.Ru

Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні


Читайте також:

Кашлюк: причини, симптоми, лікування

Кашлюк – це інфекційне захворювання, що характеризується поступовим наростанням кашлю, причому болісного. Окрім кашлю, спостерігаються різні прояви патології дихальної системи в цілому.

Парвовірусна інфекція: причини, симптоми, лікування

Парвовірусна інфекція не настільки відоме захворювання, як, наприклад, вітряна віспа, краснуха чи скарлатина. Цей вірус дуже заразний, але якщо у людини міцний імунітет, то інфекція протікає без жодних симптомів або ж є загальне нездужання і висип на тілі (інфекційна еритема). Парвовірусну інфекцію називають також «п’ятою хворобою», «хворобою ляпаса».

Обережно! З настанням тепла різко активізувалися кліщі!

Кліщі живуть не лише у траві, чагарниках, кущах та на невисоких деревах, але й на дитячих майданчиках, у піску і навіть можуть потрапити до нас в дім (якщо у вас є собака, яка принесе кліща на собі з вулиці). Але є й гарна новина: від кліщів можна захиститися за допомогою правильного одягу, репелентів, а також якщо слухати поради фахівців або вакцинуватися від енцефаліту.

7 міфів про герпес

Герпес – один з найпоширеніших вірусів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі 67% усіх людей є носіями герпесу. І хоча вчені знають все про цю інфекцію, навколо неї ще досі існує багато міфів. Отже, головні міфи про герпес.

Скарлатина у дітей: причини, симптоми і лікування

Головні симптоми скарлатини – це дуже червоне горло, ознаки ангіни і шкірний висип (він з’являється у перший або другий день хвороби). Зазвичай висип на шкірі при скарлатині – це живіт, боки тіла, перед і боки шиї, природні складки та згини кінцівок.

Вірус папіломи людини: кому необхідно вакцинуватися?

Вакцина від ВПЛ не входить до обов’язкових за Календарем профілактичних щеплень, але вона на 90% знижує ризики раку шийки матки. Від папіломавірусу вакцинують у 84 країнах світу: у більшості країн ЄС, Канаді та США. Численні міжнародні дослідження довели високу ефективність цієї вакцини.

Чим лікувати грип?

Сьогодні найпоширенішими вірусами грипу людини є А та В – саме вони циркулюють зараз в Україні. Грип А – найнебезпечніший, тому що викликає ускладнення. Рідший штам грипу – В.

Скарлатина: симптоми, лікування, профілактика

Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання з висипом, ангіною та інтоксикацією. Скарлатина частіше буває у дітей і має яскраво виражену симптоматику – тому лікується вона вчасно. Але якщо хвороба протікає у прихованій формі, можливі серйозні ускладнення.

Як відновити організм після прийому антибіотиків: 5 порад від лікарів

Лікарі попереджають: якщо під час лікування антибіотиками ви й приймали пробіотики, далеко не завжди цього достатньо, щоб відновити організм. Ми зібрали п’ять порад від лікарів, що ще потрібно робити, аби допомогти організму.

УВАГА! Гострі кишкові інфекції: симптоми, лікування, профілактика

Інкубаційний період (від моменту зараження до перших симптомів) кишкових інфекцій в середньому триває від кількох годин до кількох днів і навіть тижнів. Хвора людина може заражати інших від моменту захворювання до повного одужання. Бувають випадки, коли людина є носієм кишкової інфекції, але при цьому у неї немає ніяких симптомів.

Що робити, якщо вас вкусив кліщ?

Не панікуйте, хоча, звісно, це складно, адже, за статистикою, кожен третій кліщ в Україні – переносник бореліозу. Однак для того, аби кліщ «передав» людині збудника, потрібно, щоб він знаходився на тілі не менше 24-72 годин. Тому очевидно, що важливо якнайшвидше зняти кліща з тіла. Саме тому лікарі закликають завжди відразу оглядати себе після повернення з лісу чи парку.

Вірус Марбург з високою летальністю: симптоми і шляхи зараження

За статистикою, половина інфікованих людей помирає. А найбільш небезпечні штами вбивають біля 88 % хворих. Смерть настає через значну кровотечу на фоні шокового стану. Зазвичай людина помирає через 8-9 днів після появи перших симптомів марбурзького вірусу.

Як правильно витягнути кліща

Якщо ви інфікувалися бореліозом, ви можете відразу й не зрозуміти це. Симптоми на початку дуже схожі на звичайну застуду: підвищення температури, головний біль, загальна слабкість.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю