Острые болезни ЖКТ на фоне интоксикации

Заболевания органов желудочно-кишечного тракта, вызванные проникновением инфекционного возбудителя, различаются по своим клиническим проявлениям и методам лечения.


К инфекционным заболеваниям желудка относятся гастрит и язвенное заболевание желудка, проблемы с двенадцатиперстной кишкой, а также инфекционные болезни кишечника (сальмонеллез, ротавирусная инфекция, брюшной тиф).

Инфекционные заболевания желудка

Возбудитель, который провоцирует развитие инфекционных желудочных патологий, – это бактерия Хеликобактер пилори. Точные причины попадания в организм и развития патогена неизвестны. Одним из провоцирующих факторов является угнетенная иммунная система. К желудочным инфекционным заболеваниям относятся:

• хроническая форма гастрита;

• язва двенадцатиперстной кишки и желудка;

• желудочная лимфома;

• аденокарцинома.

Привести к активному размножению болезнетворной бактерии могут и перенесенные в прошлом заболевания органов пищеварительной системы.

Терапия

Лечение инфекционных заболеваний желудка комплексное. Терапия включает обязательное соблюдение диетического питания, которое позволяет усилить местную иммунную систему и снизить интенсивность признаков заболеваний.

Основа терапии инфекционных заболеваний желудка – прием лекарств антибактериального действия. Наиболее часто применяются антибиотики: “Эритромицин”, “Ципрофлоксацин”, “Метронидазол”.

Для восстановления нормальной микрофлоры, устранения признаков инфекционных патологий и защиты слизистых оболочек внутренних органов назначаются пробиотики: “Лактобактерин”, “Бифиформ”, “Колибактерин”, "Энтерожермина". Любые препараты подбираются только с помощью специалистов, категорически запрещено заниматься самолечением.



Кишечные инфекции

Инфекционные заболевания кишечника вызваны шигеллами, эшерихиями, аденовирусами и ротавирусами. К инфекционным кишечным заболеваниям относятся:

• дизентерия – проявляется повышением температуры тела, болями в животе (которые усиливаются перед дефекацией), частая и обильная диарея;

• брюшной тиф – повышенная температура, вялость и апатия, боль и ломота в мышцах и суставах, бледность кожи, высыпания в виде красных пятен;

• сальмонеллез – озноб и повышенная температура, слабость, продолжительные головные боли, обильная диарея, зловонный запах от каловых масс, снижение артериального давления;

• инфекция – продолжительная диарея, тошнота и приступы рвоты, кашель, першение в горле.



Источник болезнетворной микрофлоры – зараженный человек. Пути передачи инфекции: оральный, пищевой, контактно-бытовой, воздушно-капельный.

Лечение

Инфекционные заболевания кишечника лечатся препаратами антибактериального действия. Они подбираются индивидуально в зависимости от того, какой именно вид инфекции спровоцировал болезнь. Симптоматическое лечение помогает купировать основные признаки и облегчить состояние пациента.

Профилактика болезней

Предупредить возникновение острых заболеваний желудочно-кишечного тракта на фоне инфекций можно путем соблюдения простых профилактических мер. К ним относится тщательное соблюдение гигиены, качественное мытье продуктов перед приготовлением и правильная термическая обработка. Кроме того, профилактика включает употребление только качественной питьевой воды.

Если инфекционные заболевания желудочно-кишечного тракта не лечить, то они могут привести к крайне тяжелым последствиям. Их терапия должна проводиться своевременно после проявления первых признаков инфицирования.


Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні


Читайте також:

Кишечные инфекции у детей и взрослых: симптомы и лечение

Кишечные инфекции у детей и взрослых вызываются вирусами и бактериями. У заболевшего начинает болеть живот, тошнить, кружиться голова, поднимается температура, начинается диарея. Дети и старики заражение переносят тяжело.

Кашлюк: причини, симптоми, лікування

Кашлюк – це інфекційне захворювання, що характеризується поступовим наростанням кашлю, причому болісного. Окрім кашлю, спостерігаються різні прояви патології дихальної системи в цілому.

Парвовірусна інфекція: причини, симптоми, лікування

Парвовірусна інфекція не настільки відоме захворювання, як, наприклад, вітряна віспа, краснуха чи скарлатина. Цей вірус дуже заразний, але якщо у людини міцний імунітет, то інфекція протікає без жодних симптомів або ж є загальне нездужання і висип на тілі (інфекційна еритема). Парвовірусну інфекцію називають також «п’ятою хворобою», «хворобою ляпаса».

Обережно! З настанням тепла різко активізувалися кліщі!

Кліщі живуть не лише у траві, чагарниках, кущах та на невисоких деревах, але й на дитячих майданчиках, у піску і навіть можуть потрапити до нас в дім (якщо у вас є собака, яка принесе кліща на собі з вулиці). Але є й гарна новина: від кліщів можна захиститися за допомогою правильного одягу, репелентів, а також якщо слухати поради фахівців або вакцинуватися від енцефаліту.

7 міфів про герпес

Герпес – один з найпоширеніших вірусів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі 67% усіх людей є носіями герпесу. І хоча вчені знають все про цю інфекцію, навколо неї ще досі існує багато міфів. Отже, головні міфи про герпес.

Скарлатина у дітей: причини, симптоми і лікування

Головні симптоми скарлатини – це дуже червоне горло, ознаки ангіни і шкірний висип (він з’являється у перший або другий день хвороби). Зазвичай висип на шкірі при скарлатині – це живіт, боки тіла, перед і боки шиї, природні складки та згини кінцівок.

Вірус папіломи людини: кому необхідно вакцинуватися?

Вакцина від ВПЛ не входить до обов’язкових за Календарем профілактичних щеплень, але вона на 90% знижує ризики раку шийки матки. Від папіломавірусу вакцинують у 84 країнах світу: у більшості країн ЄС, Канаді та США. Численні міжнародні дослідження довели високу ефективність цієї вакцини.

Чим лікувати грип?

Сьогодні найпоширенішими вірусами грипу людини є А та В – саме вони циркулюють зараз в Україні. Грип А – найнебезпечніший, тому що викликає ускладнення. Рідший штам грипу – В.

Скарлатина: симптоми, лікування, профілактика

Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання з висипом, ангіною та інтоксикацією. Скарлатина частіше буває у дітей і має яскраво виражену симптоматику – тому лікується вона вчасно. Але якщо хвороба протікає у прихованій формі, можливі серйозні ускладнення.

Як відновити організм після прийому антибіотиків: 5 порад від лікарів

Лікарі попереджають: якщо під час лікування антибіотиками ви й приймали пробіотики, далеко не завжди цього достатньо, щоб відновити організм. Ми зібрали п’ять порад від лікарів, що ще потрібно робити, аби допомогти організму.

УВАГА! Гострі кишкові інфекції: симптоми, лікування, профілактика

Інкубаційний період (від моменту зараження до перших симптомів) кишкових інфекцій в середньому триває від кількох годин до кількох днів і навіть тижнів. Хвора людина може заражати інших від моменту захворювання до повного одужання. Бувають випадки, коли людина є носієм кишкової інфекції, але при цьому у неї немає ніяких симптомів.

Що робити, якщо вас вкусив кліщ?

Не панікуйте, хоча, звісно, це складно, адже, за статистикою, кожен третій кліщ в Україні – переносник бореліозу. Однак для того, аби кліщ «передав» людині збудника, потрібно, щоб він знаходився на тілі не менше 24-72 годин. Тому очевидно, що важливо якнайшвидше зняти кліща з тіла. Саме тому лікарі закликають завжди відразу оглядати себе після повернення з лісу чи парку.

Вірус Марбург з високою летальністю: симптоми і шляхи зараження

За статистикою, половина інфікованих людей помирає. А найбільш небезпечні штами вбивають біля 88 % хворих. Смерть настає через значну кровотечу на фоні шокового стану. Зазвичай людина помирає через 8-9 днів після появи перших симптомів марбурзького вірусу.

Як правильно витягнути кліща

Якщо ви інфікувалися бореліозом, ви можете відразу й не зрозуміти це. Симптоми на початку дуже схожі на звичайну застуду: підвищення температури, головний біль, загальна слабкість.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю