БРАВАДІН

БРАВАДІН
Інструкція для застосування

5
454 перегляду
Як ви оцінюєте ефективність БРАВАДІН?



Фармакологічні властивості

Антиангінальний засіб. Механізм дії полягає в селективному та специфічному інгібуванні If каналів синусового вузла, що контролюють спонтанну діастолічну деполяризацію в синусовому вузлі та регулюють ЧСС.

Івабрадин надає селективну дію на синусовий вузол, не впливаючи на час проведення імпульсів по внутрішньопередсердних, передсердно-шлуночкових та внутрішньошлуночкових провідних шляхах, а також скоротливу здатність міокарда та реполяризацію шлуночків.

Основною фармакодинамічною властивістю івабрадину є специфічне, дозозалежне зменшення ЧСС. Аналіз залежності величини зменшення ЧСС при дозі більше 20 мг 2 рази на добу виявив тенденцію до досягнення ефекту плато, що знижує ризик розвитку тяжкої, погано переносимої брадикардії (ЧСС менше 40 уд/хв).

При застосуванні в дозах, що рекомендуються, зменшення ЧСС становить приблизно 10-15 уд./хв у спокої і при фізичному навантаженні. В результаті знижується робота серця та зменшується потреба міокарда в кисні.

Івабрадин також здатний взаємодіяти з Ih каналами сітківки ока, подібними до If каналів серця. Ih канал бере участь у виникненні тимчасової зміни роздільної здатності зорової системи, т.к. скорочує реакцію сітківки на яскраві світлові стимули. За провокаційних обставин (наприклад, швидка зміна яскравості) івабрадин частково пригнічує електричний імпульс Ih, що іноді у деяких пацієнтів призводить до виникнення світлових відчуттів (фосфенів), які описуються як короткочасне відчуття підвищеної яскравості в обмеженій частині поля зору.

На фоні застосування івабрадину у пацієнтів з ХСН II-IV функціонального класу за класифікацією NYHA з ФВЛШ менше 35% показано клінічно та статистично значуще зниження відносного ризику настання ускладнень (частоти летальних наслідків від серцево-судинних захворювань та зниження частоти госпіталізацій у зв'язку з посиленням симптомів перебігу ХСП) на 18%. Абсолютне зниження ризику становило 4.2%. Виражений терапевтичний ефект спостерігався через 3 місяці від початку терапії.

Фармакокінетика

Фармакокінетика івабрадину в дозі від 0,5 до 24 мг є лінійною.

Після прийому внутрішньо івабрадин швидко і практично повністю абсорбується із ШКТ. Cmax у плазмі крові досягається приблизно через 1 год після прийому внутрішньо натще. Біодоступність становить приблизно 40%, що з ефектом "першого проходження" через печінку. Прийом їжі збільшує час абсорбції приблизно на 1 годину та підвищує концентрацію в плазмі крові на 20-30%.

Зв'язування з білками плазми крові - близько 70%.Vd становить близько 100 л. Cssmax у плазмі крові після тривалого застосування у рекомендованій дозі по 5 мг 2 рази на добу становить приблизно 20 нг/мл (CV=29%). Середня Css у плазмі крові становить 10 нг/мл (CV=38%).

Івабрадин значною мірою метаболізується в печінці та кишечнику шляхом окислення у присутності ізоферменту CYP3А4. Основним активним метаболітом є N-десметилована похідна (S18982), його частина становить 40% дози вихідної сполуки. Метаболізм активного метаболіту івабрадину також відбувається у присутності ізоферменту CYP3A4.

T1/2 івабрадину становить 2 год (70-75% AUC) та ефективний T1/2 становить 11 год. Загальний кліренс становить приблизно 400 мл/хв, нирковий - близько 70 мл/хв. Екскреція метаболітів відбувається з однаковою швидкістю із сечею та калом. Близько 4% прийнятої внутрішньо дози виводиться із сечею у постійному вигляді.

У пацієнтів з нирковою недостатністю (КК 15-60 мл/хв) зміни фармакокінетичних показників мінімальні через низьку участь ниркового кліренсу (близько 20%) у загальному виведенні івабрадину та його основного метаболіту S18982.

У пацієнтів з легким ступенем печінкової недостатності (до 7 балів за шкалою Чайлд-П'ю) AUC івабрадину та його активного метаболіту на 20% більше, ніж за нормальної функції печінки.

Показання

Лікування стабільної стенокардії у пацієнтів із нормальним синусовим ритмом: при непереносимості або протипоказаннях до застосування бета-адреноблокаторів; у комбінації з бета-адреноблокаторами при неадекватному контролі стабільної стенокардії на фоні оптимальної дози бета-адреноблокатора.

Хронічна серцева недостатність: для зниження частоти розвитку серцево-судинних ускладнень у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю, із синусовим ритмом та ЧСС не менше 70 уд/хв.

Режим дозування

Середня рекомендована початкова доза івабрадину становить 5 мг 2 рази на добу (10 мг на добу). Залежно від терапевтичного ефекту через 3-4 тижні застосування доза може бути збільшена до 7.5 мг 2 рази на добу (15 мг на добу).

Якщо на фоні терапії величина ЧСС знижується до значень менше 50 уд/хв або виникають симптоми, пов'язані з брадикардією (такі як запаморочення, втома або артеріальна гіпотензія), слід підібрати нижчу дозу; при необхідності доза може бути знижена до 2,5 мг 2 рази на добу. Якщо ЧСС залишається менше 50 уд./хв і симптоми брадикардії не минають, то лікування не припиняють.

У пацієнтів похилого віку рекомендується розпочинати лікування з початкової дози 2,5 мг 2 рази на добу.

Надалі можливе збільшення добової дози, залежно від стану пацієнта.

Побічна дія

З боку органів чуття: дуже часто - зміни світлосприйняття (фотопсія); часто - нечіткість зору; нечасто – вертиго; Неуточнена частота - диплопія, порушення зору.

  • З боку серцево-судинної системи: * часто - брадикардія, AV-блокада I ступеня, шлуночкова екстрасистолія, короткочасне підвищення артеріального тиску; нечасто – відчуття серцебиття, надшлуночкова екстрасистолія; дуже рідко – фібриляція передсердь, AV-блокада II та III ступеня, СССУ; Неуточнена частота - виражене зниження АТ, можливо, пов'язане з брадикардією.
  • З боку травної системи: * нечасто - нудота, запор, діарея.
  • З боку ЦНС: * часто - головний біль (особливо в перший місяць терапії), запаморочення, можливо пов'язане з брадикардією; Неуточнена частота - непритомність, можливо пов'язана з брадикардією.
  • З боку дихальної системи: * нечасто - задишка.

Протипоказання до застосування

Брадикардія (ЧСС у спокої нижче 60 уд/хв до початку лікування); кардіогенний шок; гострий інфаркт міокарда; тяжка артеріальна гіпотензія (систолічний артеріальний тиск нижче 90 мм рт.ст. і діастолічний артеріальний тиск нижче 50 мм рт.ст.); тяжка печінкова недостатність (більше 9 балів за шкалою Чайлд-П'ю); СССУ; синоатріальна блокада; хронічна серцева недостатність III та IV функціонального класу за класифікацією NYHA; наявність штучного водія ритму, працюючого як постійної стимуляції; нестабільна стенокардія; AV-блокада ІІІ ступеня; вагітність; період лактації (грудного вигодовування); дитячий та підлітковий вік до 18 років; одночасне застосування з сильними інгібіторами ізоферменту CYP3А4, такими як протигрибкові засоби групи азолів (кетоконазол, ітраконазол), антибіотиками групи макролідів (кларитроміцин, еритроміцин для внутрішнього прийому, джозаміцин, телітроміцин), інгібітору; підвищена чутливість до івабрадину.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказане застосування при вагітності та в період лактації (грудного вигодовування).

Застосування при порушеннях функції печінки

Протипоказаний при тяжкій печінковій недостатності. З обережністю слід застосовувати у пацієнтів із помірною печінковою недостатністю.

Застосування при порушеннях функції нирок

З обережністю слід застосовувати у пацієнтів із КК нижче 15 мл/хв.

Застосування у дітей

Не рекомендується застосовувати у дітей та підлітків віком до 18 років.

Особливі вказівки

З обережністю слід застосовувати при помірно вираженій печінковій недостатності (менше 9 балів за шкалою Чайлд-П'ю); ниркової недостатності тяжкого ступеня (КК<15 мл/хв); уродженому подовженні інтервалу QT; одночасно з прийомом лікарських засобів, що подовжують інтервал QT (ризик розвитку тяжкої шлуночкової аритмії типу "пірует"); одночасно з прийомом помірних інгібіторів та індукторів ізоферментів CYP3A4 та грейпфрутового соку; при AV-блокаді ІІ ступеня; нещодавно перенесений інсульт; пігментної дегенерації сітківки (retinitis pigmentosa); артеріальної гіпотензії; хронічної серцевої недостатності ІV функціонального класу за класифікацією NYHA; одночасно з прийомом блокаторів повільних кальцієвих каналів, що уріджують ЧСС, таких як верапаміл або дилтіазем; одночасно з прийомом некалійзберігаючих діуретиків.

Івабрадин не є ефективним для лікування або профілактики аритмій. Його ефективність падає на тлі розвитку тахіаритмії (наприклад, шлуночкової або надшлуночкової пароксизмальної тахікардії).

Не рекомендується застосовувати у пацієнтів з фібриляцією передсердь (миготливою аритмією) або іншими типами аритмій, пов'язаних із функцією синусового вузла.

Під час терапії івабрадином рекомендується проводити регулярний контроль стану пацієнта щодо розвитку фібриляції передсердь (пароксизмальної або постійної*)*. При клінічних показаннях (наприклад, погіршення перебігу стенокардії, поява відчуття серцебиття, нерегулярність серцевого ритму) слід регулярно контролювати ЕКГ.

Ризик розвитку фібриляції передсердь може бути вищим у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю, які приймають івабрадин. Фібриляція передсердь частіше зустрічалася серед пацієнтів, які одночасно з івабрадином приймали аміодарон або антиаритмічні препарати І класу.

Перед вирішенням питання про застосування івабрадину перебіг серцевої недостатності має бути стабільним. Пацієнтам з хронічною серцевою недостатністю та порушеннями внутрішньошлуночкової провідності (блокада лівої або правої ніжки пучка Гіса) та шлуночковою диссинхронією потрібен постійний медичний контроль.

Не доведено збільшення ризику розвитку вираженої брадикардії на фоні прийому івабрадину при відновленні синусового ритму під час фармакологічної кардіоверсії. Тим не менш, через відсутність достатньої кількості даних, при можливості відстрочити планову електричну кардіоверсію, прийом івабрадину слід припинити за 24 години до її проведення.

Зниження ЧСС внаслідок прийому івабрадину може посилити подовження інтервалу QT, що, у свою чергу, може спровокувати розвиток тяжкої форми аритмії, зокрема, поліморфної шлуночкової тахікардії типу “пірует”.

Вплив на здатність до керування транспортними засобами та механізмами

У період лікування пацієнту слід виявляти обережність під час зайняття потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають високої швидкості психомоторних реакцій у ситуаціях, коли можуть відбутися раптові зміни освітленості, особливо у нічний час.

Лікарська взаємодія

При сумісному застосуванні з івабрадином лікарських засобів, що збільшують інтервал QT (хінідин, дизопірамід, беприділ, соталол, ібутилід, аміодарон, пімозід, зіпрасідон, сертиндол, мефлохін, галофантрин, пентамідин, цизаприд, еритроміцин подовження інтервалу QT. За необхідності одночасної терапії слід ретельно контролювати показники ЕКГ (такі комбінації не рекомендуються).

Івабрадин метаболізується в печінці за участю ізоферменту CYP3A4 і є дуже слабким інгібітором цього ізоферменту.

Івабрадин не має істотного впливу на метаболізм та концентрацію в плазмі інших субстратів (сильних, помірних та слабких інгібіторів) цитохрому CYP3A4. У той же час, інгібітори та індуктори ізоферменту CYP3A4 можуть вступати у взаємодію з івабрадином та надавати клінічно значний вплив на його метаболізм та фармакокінетичні властивості. Інгібітори ізоферменту CYP3A4 підвищують, а індуктори ізоферменту CYP3A4 зменшують плазмові концентрації івабрадину. Підвищення концентрації івабрадину в плазмі може збільшувати ризик розвитку вираженої брадикардії.

Протипоказано одночасне застосування з сильними інгібіторами ізоферменту CYP3A4, такими як протигрибкові засоби групи азолів (кетоконазол, ітраконазол), антибіотики макроліди (кларитроміцин, еритроміцин пероральний, джозаміцин, телитроміцин), інгібіон івабрадину в плазмі крові та ризику розвитку надмірної брадикардії.

Одночасне застосування івабрадину та помірних інгібіторів ізоферменту CYP3A4 дилтіазему або верапамілу (засобів, що урізають серцевий ритм) у здорових добровольців та пацієнтів супроводжувалося збільшенням AUC івабрадину в 2-3 рази та додатковим урізанням ЧСС на 5 уд./хв. Ці комбінації не рекомендуються.

Індуктори ізоферменту CYP3A4, такі як рифампіцин, барбітурати, фенітоїн та рослинні препарати, що містять звіробій продірявлений (Hypericum perforatum), при спільному застосуванні з івабрадином можуть призвести до зниження концентрації в крові та активності івабрадину (може потребувати більш високої). При сумісному застосуванні івабрадину та препаратів, що містять звіробій продірявлений, було відзначено дворазове зменшення AUC івабрадину. У період застосування івабрадину слід зменшити прийом рослинних препаратів, що містять звіробій продірявлений.

Застосування івабрадину в комбінації з іншими помірними інгібіторами ізоферменту CYP3A4 (наприклад, флуконазолом) можливе за умови, що ЧСС у спокої становить понад 60 уд/хв. Рекомендована початкова доза івабрадину – по 2.5 мг 2 рази на добу. Необхідний контроль ЧСС.

Слід з обережністю застосовувати івабрадин з некалійзберігаючими діуретиками (тіазидні та "петлеві" діуретики), т.к. гіпокаліємія може підвищити ризик розвитку аритмії Оскільки івабрадин може викликати брадикардію, поєднання гіпокаліємії та брадикардії є сприятливим фактором для розвитку тяжкої форми аритмії, особливо у пацієнтів із синдромом подовження інтервалу QT, як уродженою, так і спричиненою дією будь-яких речовин.

При вживанні грейпфрутового соку на фоні застосування івабрадину відзначалося підвищення концентрації івабрадину в крові у 2 рази. У період терапії івабрадином прийом грейпфрутового соку необхідно скоротити.

Форма випуску та склад

Таблетки, покриті плівковою оболонкою блідо-оранжевого кольору, овальні, двоопуклі, з ризиком на одному боці. На зламі – біла шорстка маса з плівковою оболонкою блідо-оранжевого кольору.

Діюча речовина: івабрадину гідробромід 5.864 мг, що відповідає вмісту 5 мг івабрадину.

Допоміжні речовини: лактози моногідрат - 64.636 мг, целюлоза мікрокристалічна - 20 мг, повідон - 6 мг, кроскармелоза натрію - 2 мг, кремнію діоксид колоїдний - 0.5 мг, магнію стеарат - 1 мг.

Склад плівкової оболонки: Опадрай оранжевий 03H32599 3 мг, в т. ч. гіпромелоза 71.714%, титану діоксид (Е171) 15.936%, тальк 6.972%, пропіленгліколь 4,98%, барвник заліза оксид жовтий (Е172) 0,332%, барвник заліза оксид червоний (Е172) 0.066%.

Основні параметри

Назва: БРАВАДІН
Код АТХ: C01EB17 - Ивабрадин

БРАВАДІН відгуки

  • 10 січня, 2022 рік
    Бабушка принимает от сердца
    У бабушки возрастные вопросы с сердцем, стенокардия, присойденилась изза артрита на коленях, как я понимаю. Долго не могли найти грамотного ревматолога, который хорошее лечение назначит. Один доктор наму кучу всего назначил но как то эффект не сильный был. Пошли за альтернативным мнением к докторше другой. Она посмотрела анализами, собрала историю... Читати відгук У бабушки возрастные вопросы с сердцем, стенокардия, присойденилась изза артрита на коленях, как я понимаю. Долго не могли найти грамотного ревматолога, который хорошее лечение назначит. Один доктор наму кучу всего назначил но как то эффект не сильный был. Пошли за альтернативным мнением к докторше другой. Она посмотрела анализами, собрала историю болезни и сказала что все правильно принимаем только вот бравадин добавила как раз для сердца что бы приступов небыло. Ну вот с ним в комплексе бабушка говорит что у нее нету ни приступов и боли намного меньше стало

БРАВАДІН ціни в аптеках

БРАВАДІН у наявності знайдено в 296 аптеках
АЛЬГО-ФАРМ ще 10
Час роботи: Пн-Пт: 08:00-20:00, Сб-Вс: 09:00-19:00 Зараз зачинено
directionsМаршрут
БРАВАДИН табл. п/о 5 мг №28 KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) 21700
БРАВАДИН табл. п/о 7,5 мг №28 KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) 22100
Apteka Life ще 3
Час роботи: Пн-Пт: 09:00-20:00, Сб: 09:00-17:00 Зараз зачинено
directionsМаршрут
БРАВАДИН таблетки, п/плен. обол., по 5 мг №28 (14х2) КРКА, д.д., Ново место, Словенія 7731
БРАВАДИН таблетки, п/плен. обол., по 7,5 мг №28 (14х2) КРКА, д.д., Ново место, Словенія 8059
Аптека24.net.ua ще 1
Киев, вулиця Академіка Єфімова, 3
Час роботи: Цілодобово
directionsМаршрут
Бравадин 5мг №28 таблетки KPKA, д.д., Ново место, Словенія 7770
Бравадин 7.5мг №28 таблетки KPKA, д.д., Ново место, Словенія 8070
Аптека Содексо
Киев, вул. Мельникова, 2/10
Час роботи: Пн-Вс: 08:00-21:00 Зараз зачинено
directionsМаршрут
Бравадин табл. 5мг №28 KRKA 8630
ДОРАДОФАРМ ще 2
Киев, Повітрофлотський просп., 11/15
Час роботи: Пн-Вс: 08:00-21:00 Зараз зачинено
directionsМаршрут
БРАВАДИН табл. п/пл.об. 5мг №28 10580
Всі аптеки
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю