В Україну прийшла аномальна спека з Африки: як захистити свій організм?

У найближчі два дні синоптики прогнозують температуру в Україні до +38 градусів. Лікарі розповіли, як вберегтися від спеки.

У спеку уважно прислухайтеся до свого організму
У спеку уважно прислухайтеся до свого організму
Фото з відкритих джерел

Синоптик Ігор Кібальчич попереджає, що в Україні з учорашнього дня суттєво підвищилися температурні показники через надходження спекотного повітря з Африки. У західних та південних областях країни стовпчик термометра підніметься до +38 градусів – до нас дійшла спекотна хвиля з Центральної Європи.

Аномальна спека: як захистити серце

«За рахунок деякої трансформації повітряної маси температура вже не настільки висока, яка була ще кілька днів тому у Великій Британії, Франції та інших країнах, але все одно значно перевищує кліматичну норму для цієї пори року», – каже Ігор Кібальчич.

Поради лікарів, як пережити спеку

Існують прості правила, що допоможуть зменшити навантаження на організм під час спеки. Слід пам’ятати, що найбільш вразливі у спекотні дні – люди з хронічними захворюваннями (насамперед сердечники та діабетики).

Які продукти розріджують кров?

  1. Сигнали організму. Перше правило – прислухатися до власного організму (причому це стосується не лише спеки, а й життя в цілому). Якщо ви відчуваєте потребу у денному сні – поспіть, турбує спрага – ні в якому разі не ігноруйте цей сигнал організму. Відчуваєте головокружіння чи запаморочення – залишайтеся вдома і зателефонуйте своєму лікарю.
  2. На вулиці. Найбільш активне сонце з 12:00 до 16:00. Якщо у спеку вам необхідно знаходитися на вулиці, обов’язково візьміть з собою ліки, які ви зазвичай приймаєте, якщо є хронічні проблеми зі здоров’ям. Не забудьте й про панамку, сонцезахисний крем або парасольку від сонця. У спекотні дні не одягайте синтетичні речі – лише з натуральних тканин, світлого кольору. Взуття теж повинно бути натуральним та максимально зручним. Постарайтеся знаходитися у тіні, а не під прямим сонячним промінням.
  3. Вдома. Якщо у вашій квартирі чи будинку немає кондиціонера, робіть собі «домашнє охолодження»: прикладайте до тіла змочений водою рушник чи простирадло, аби понизити внутрішню і зовнішню температуру тіла.
  4. Ліки. Спека негативно впливає на людей з серцево-судинними захворюваннями, тому якщо ви збираєтеся на вулицю, візьміть препарати з собою. Якщо у вас стенокардія, ішемічна хвороба серця або ви перенесли інфаркт, нехай при вас буде нітрогліцерин, ліки від гіпертонії і препарати загальної дії (корвалол чи валідол). Вологі серветки і пляшка з водою теж будуть не зайвими.
  5. Режим дня. Лікарі кажуть, що у спеку необов’язково змінювати звичний розпорядок дня. Якщо ви нормально переносите спеку, нехай ваш звичний режим буде таким, як зазвичай. Єдина порада – у спеку вставайте раніше, коли ще не так спекотно. Сплануйте своє харчування так, аби прийоми їжі не припадали у пік спеки.
  6. Раціон харчування. У спеку їжа повинна бути легкою, відмовтеся від смаженого, жирного, солоного та гострого. Зменшіть звичні порції і харчуйтеся свіжоприготованими стравами. Сніданок краще перенести на 7 ранку, обід – на 11:00, вечеряйте о 18:00. Якщо ви не можете заснути на голодний шлунок, можна за годину-дві до сну випити кефір, йогурт або перекусити нежирним сиром. Гастроентерологи рекомендують у спеку їсти холодні перші страви.
  7. Питний режим. У спеку ми сильно потіємо, а разом з потом організм втрачає важливі мікроелементи. Кров загущується, а з боку серця можлива аритмія. Тому постарайтеся випивати за день неменше 2 літрів рідини (це може бути чиста вода, компот, узвар, прохолодний чай, натуральний сік). Для людей з серцево-судинними хворобами, діабетом або захворюваннями нирок об’єм рідини повинен бути не більше 1 літра.
  8. Алкоголь та куріння. У спеку лікарі рекомендують максимально утриматися від спиртних напоїв і тютюну. Дозволяється 50-100 мл сухого вина на добу (ввечері). Негативна дія нікотину у спеку посилюється, тому зменшіть кількість цигарок.
  9. Фізичне навантаження. Під час спеки зростає навантаження на серце, тому лікарі рекомендують на цей період відмовитися від походів у спортзал. Не заборонені плавання, бадмінтон на природі у тіні, йога тощо.

Чтобы оставить комментарий, необходимо авторизоваться

Комментарии

Нет комментариев



Читайте также:

Аномальна спека: як захистити серце

Людський організм під час спеки прагне охолодитися – кров від внутрішніх органів перерозподіляється більше до шкіри. Це викликає підвищене навантаження на серце. Окрім того, у спеку змінюється склад крові, вона стає густішою, що підвищує ризик тромбозу.

В «Синэво» можно бесплатно сдать анализы

Европейская сеть медицинских лабораторий «Синэво» присоединилась к Программе медицинских гарантий Национальной службы здоровья Украины, а значит, украинцы теперь могут сдавать анализы на безоплатной основе.

Что делать, если вас укусило животное

При укусе животного существует риск заражения бешенством – болезнью, представляющей угрозу для жизни. Поэтому нужно знать, где можно своевременно вакцинироваться и получить антирабическую помощь, если вас укусило, поцарапало или обслюнявило животное (как домашнее, так и дикое).

Если поздно ужинать, риск инсульта возрастает на 28%

Ученые определили, что у тех, кто ужинает после 21:00, вероятность инсульта увеличивается на 28%! Когда организм поздно переваривает пищу, у человека повышаются давление и уровень сахара в крови.

В Украине работают мобильные аптеки: где можно получить лекарства?

Мобильная аптека – это специально оборудованный автомобиль с необходимой материально-технической базой. В нем обеспечен нужный температурный режим и есть все условия для транспортировки и хранения препаратов.

В Украине совсем скоро начнут проверять лекарства по стандартам ЕС

С 1 января 2026 года это можно делать добровольно, а вот уже с 1 января 2028-го - обязательно. Лекарство должно иметь код с уникальным идентификатором. Перед упаковкой того или иного препарата он будет проверяться на подлинность на уровне дистрибьюторов.

Народные методы лечения простуды, которые НЕ работают

Все мы знаем о существовании народных методов лечения простуды. Согласитесь, многие попробовали их на себе. Давайте развенчаем мифы о лечебной пользе самых распространенных средств народной медицины. Интересно, что некоторые из них не только не принесут никакой пользы, но и могут быть опасными.

Первая назальная вакцина против гриппа одобрена в США

Препарат называется FluMist, а его производитель – компания AstraZeneca. Вакцинироваться от гриппа самостоятельно с помощью назального спрея могут люди от 2 до 49 лет. Вакцина защищает от таких распространенных штаммов, как А и В.

Как военнослужащему оформить отпуск на лечение

Когда есть медицинские показания, 30-дневный отпуск, по решению ВВК, может быть продлен до 45 и даже до 60 дней. Если это тяжелое ранение, во время отпуска военнослужащий имеет право на дополнительные выплаты.

Тромболитическая терапия при инсульте – бесплатная

Важно, что тромболизис при инсульте будет эффективен только в «терапевтическом окне», то есть в первые 4 часа после инсульта. В течение этого времени мозг не успевает претерпеть необратимых изменений из-за тромба в сосуде.

Диоксид азота в воздухе в Киеве: превышена предельно допустимая норма

В течение 18-19 сентября из-за теплой и сухой погоды уровень диоксида азота над столицей будет критическим – 5 предельно допустимых норм. Это может негативно отразиться на состоянии здоровья.

Опаснее ковида: в Индии – вспышка смертельного вируса

Человек после заражения умирает от лихорадки, вызывающей отек мозга. Основные симптомы болезни – лихорадка, головная боль, боли в мышцах, рвота, затрудненное дыхание, а в тяжелых случаях – судороги, энцефалит и кома. Смертность от вируса Nipah достигает 70%.
САМОЛЕЧЕНИЕ МОЖЕТ НАВРЕДИТЬ ВАШЕМУ ЗДОРОВЬЮ