В Україну прийшла аномальна спека з Африки: як захистити свій організм?
У найближчі два дні синоптики прогнозують температуру в Україні до +38 градусів. Лікарі розповіли, як вберегтися від спеки.
Синоптик Ігор Кібальчич попереджає, що в Україні з учорашнього дня суттєво підвищилися температурні показники через надходження спекотного повітря з Африки. У західних та південних областях країни стовпчик термометра підніметься до +38 градусів – до нас дійшла спекотна хвиля з Центральної Європи.
Аномальна спека: як захистити серце
«За рахунок деякої трансформації повітряної маси температура вже не настільки висока, яка була ще кілька днів тому у Великій Британії, Франції та інших країнах, але все одно значно перевищує кліматичну норму для цієї пори року», – каже Ігор Кібальчич.
Поради лікарів, як пережити спеку
Існують прості правила, що допоможуть зменшити навантаження на організм під час спеки. Слід пам’ятати, що найбільш вразливі у спекотні дні – люди з хронічними захворюваннями (насамперед сердечники та діабетики).
Які продукти розріджують кров?
- Сигнали організму. Перше правило – прислухатися до власного організму (причому це стосується не лише спеки, а й життя в цілому). Якщо ви відчуваєте потребу у денному сні – поспіть, турбує спрага – ні в якому разі не ігноруйте цей сигнал організму. Відчуваєте головокружіння чи запаморочення – залишайтеся вдома і зателефонуйте своєму лікарю.
- На вулиці. Найбільш активне сонце з 12:00 до 16:00. Якщо у спеку вам необхідно знаходитися на вулиці, обов’язково візьміть з собою ліки, які ви зазвичай приймаєте, якщо є хронічні проблеми зі здоров’ям. Не забудьте й про панамку, сонцезахисний крем або парасольку від сонця. У спекотні дні не одягайте синтетичні речі – лише з натуральних тканин, світлого кольору. Взуття теж повинно бути натуральним та максимально зручним. Постарайтеся знаходитися у тіні, а не під прямим сонячним промінням.
- Вдома. Якщо у вашій квартирі чи будинку немає кондиціонера, робіть собі «домашнє охолодження»: прикладайте до тіла змочений водою рушник чи простирадло, аби понизити внутрішню і зовнішню температуру тіла.
- Ліки. Спека негативно впливає на людей з серцево-судинними захворюваннями, тому якщо ви збираєтеся на вулицю, візьміть препарати з собою. Якщо у вас стенокардія, ішемічна хвороба серця або ви перенесли інфаркт, нехай при вас буде нітрогліцерин, ліки від гіпертонії і препарати загальної дії (корвалол чи валідол). Вологі серветки і пляшка з водою теж будуть не зайвими.
- Режим дня. Лікарі кажуть, що у спеку необов’язково змінювати звичний розпорядок дня. Якщо ви нормально переносите спеку, нехай ваш звичний режим буде таким, як зазвичай. Єдина порада – у спеку вставайте раніше, коли ще не так спекотно. Сплануйте своє харчування так, аби прийоми їжі не припадали у пік спеки.
- Раціон харчування. У спеку їжа повинна бути легкою, відмовтеся від смаженого, жирного, солоного та гострого. Зменшіть звичні порції і харчуйтеся свіжоприготованими стравами. Сніданок краще перенести на 7 ранку, обід – на 11:00, вечеряйте о 18:00. Якщо ви не можете заснути на голодний шлунок, можна за годину-дві до сну випити кефір, йогурт або перекусити нежирним сиром. Гастроентерологи рекомендують у спеку їсти холодні перші страви.
- Питний режим. У спеку ми сильно потіємо, а разом з потом організм втрачає важливі мікроелементи. Кров загущується, а з боку серця можлива аритмія. Тому постарайтеся випивати за день неменше 2 літрів рідини (це може бути чиста вода, компот, узвар, прохолодний чай, натуральний сік). Для людей з серцево-судинними хворобами, діабетом або захворюваннями нирок об’єм рідини повинен бути не більше 1 літра.
- Алкоголь та куріння. У спеку лікарі рекомендують максимально утриматися від спиртних напоїв і тютюну. Дозволяється 50-100 мл сухого вина на добу (ввечері). Негативна дія нікотину у спеку посилюється, тому зменшіть кількість цигарок.
- Фізичне навантаження. Під час спеки зростає навантаження на серце, тому лікарі рекомендують на цей період відмовитися від походів у спортзал. Не заборонені плавання, бадмінтон на природі у тіні, йога тощо.
Комментарии