Як розпізнати аритмію

Що таке аритмія, які симптоми аритмії, причини та в чому її небезпека.

Чим небезпечна аритмія
Чим небезпечна аритмія
Фото из открытых источников

Аритмія – це стан, при якому порушуються ритмічність, частота та послідовність скорочень серця. У нормі в стані спокою частота ударів серця у жінок – біля 75, у чоловіків – близько 70.

Існують різні види аритмій, розрізняються вони за характером порушень ритму та у залежності від походження. Серед головних видів аритмії – тахікардія (пришвидшене скорочення серця), брадикардія (сповільнене серцебиття), пароксизмальна тахікардія (періодичні напади прискореного серцебиття).

При аритмії серце скорочується нерівномірно (занадто швидко або занадто повільно), людина відчуває втому, задуху, біль у грудях, потемніння в очах і навіть може втратити свідомість.

Симптоми аритмії

Ось головні симптоми аритмії:

  • нестабільне серцебиття (пульсація);
  • відчуття переривистого або неправильного серцебиття;
  • шум у вухах;
  • головний біль;
  • головокружіння;
  • загальна слабкість або втома;
  • запаморочення або втрата свідомості;
  • задишка;
  • біль чи дискомфорт у грудях;
  • пітливість.

Якщо у вас виникають ці симптоми, важливо звернутися до лікаря для діагностики та лікування аритмії.

Чому виникає тахікардія і як її лікувати

Причини аритмії

Щодо причин виникнення аритмії, то вони можуть бути дуже різними. Наприклад, вроджені або набуті вади серця, фізичне або емоційне перевантаження організму, наслідки перенесених інфекційних хвороб (запалення міокарду), алкогольна або наркотична залежності тощо. Чому може виникати аритмія:

  1. Захворювання серця. Аритмії можуть бути спричинені хворобами серця, такими як коронарна хвороба, серцева недостатність, вади клапанів або запалення міокарду.
  2. Стрес та емоційне напруження. Стрес та емоційне напруження можуть спровокувати аритмії за рахунок зміни електричної активності серця.
  3. Порушення балансу електролітів. Дисбаланс електролітів у організмі, такими як калій, натрій або кальцій, може призвести до розвитку аритмій.
  4. Вживання деяких ліків. Певні ліки, такі як антиаритмічні препарати, антидепресанти можуть спричиняти аритмії. Захворювання судин також можуть стати причиною аритмії.
  5. Перенесені інфекції. Інфекційні хвороби, такі як грип, ковід та інші, можуть викликати запалення серцевого м’язу, а це негативно впливає на ритм серця.
  6. Шкідливі звички. Куріння, вживання алкоголю або наркотиків може збільшити ризик розвитку аритмій.
  7. Спадковість. У деяких випадках аритмії можуть бути спадковими і передаватися від батьків до дітей.


Чим небезпечна аритмія

Аритмія може бути небезпечною, оскільки вона здатна викликати серйозні ускладнення, серед яких або брадикардія (уповільнення серцевого ритму) або тахікардія (прискорення серцевого ритму). Це може призвести до недостатнього кровопостачання організму і важливих органів, таких як мозок, серце та легені. Аритмія може також стати причиною інфаркту, інсульту, появи тромбів тощо.

Буває так, що у людини немає симптомів аритмії і вона її просто не відчуває. Тому важливо щороку проходити профілактичні огляди, а за наявності симптомів – одразу повідомити про це своєму сімейному лікарю. Лікар дасть направлення на ЕКГ, УДЗ серця, лабораторні аналізи, порекомендує звернутися до кардіолога.

Якщо у пацієнта виявлять аритмію, він безкоштовно отримає необхідні ліки, що входять до пакету первинної ланки. До речі, на сьогодні за програмою «Доступні ліки» у списку безоплатних (або з частковою оплатою) є 227 препаратів для лікування серцево-судинних захворювань. Отримати такі ліки пацієнт може у будь-якій аптеці, що має договір з НСЗУ.


Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

  • 11 квітня, 2024 рік Оксана
    В мене останнім часом постійна втома, важко дихати, в області серця стискає. Це воно? До якого лікаря звертатися?


Читайте також:

Народні засоби при аритмії

Часто на аритмію скаржаться ті, хто постійно відчуває стрес, емоційні потрясіння. Крім того, аритмія може розвинутись у людей із зайвою вагою, у тих, хто мало рухається, їсть шкідливу їжу (солоне, жирне, гостре), зловживає кофеїном та алкоголем.

Аритмия сердца: что это и как лечится

Существуют такие виды аритмий: тахикардия, брадикардия, экстрасистолия, пароксизмальные нарушения и мерцательная аритмия. Если вы чувствуете, что ваш пульс изменился, есть нарушения ритма сердца, обязательно обратитесь к кардиологу

12 симптомів дефіциту магнію

Дефіцит магнію негативно відбивається на роботі практично усіх органів, адже цей мікроелемент необхідний для безлічі фізіологічних процесів. Найбільше страждають від дефіциту магнію серце, нирки та м’язи.

Холтер-моніторинг: що це та навіщо його призначають

При деяких захворюваннях серця відбувається порушення його функціональної активності. Холтер призначають при нападах порушення серцевого ритму, при порушеннях частоти скорочень серця (надто повільні скорочення або, навпаки, занадто часті).

Кардиологи рассказали, как восстановить сердце после коронавируса

Врачи предупреждают, что на фоне болезни чаще всего страдает именно сердце. По статистике, проблемы с сердцем в постковидный период испытывает примерно треть пациентов. Если у вас легкая форма коронавируса, начинать восстанавливать сердце можно уже на 10-й день болезни.

Как избавиться от панических атак?

Паническими атаками страдает 5 % всех людей, но опасности для здоровья они не несут. Но если человек не будет обращаться за помощью к специалисту, панические атаки существенно ухудшат качество его жизни

10 причин головокружения

1.  Вы сдаете кровь из вены или пришли к стоматологу – и тут же началось головокружение? До этого появился звон...

Тахикардия: как справиться без лекарств

Резкое снижение температуры тела  Чтобы вернуть сердцу нормальный ритм, необходимо охладить тело. Поскольку лицо находится близко к сердцу, врачи рекомендуют протереть...

Болезни сердца: виды, симптомы, причины и способы лечения

По данным Центров по контролю заболеваний, сердечная болезнь является основной причиной смерти – каждый четвертый летальный исход

Каким должен быть нормальный сердечный ритм?

Скорость сердечного ритма варьируется в зависимости от физической активности, угроз безопасности и эмоциональных реакций

Кому потрібно приймати статини

Часто лікарі призначають пацієнтам статини коротким курсом, але у цьому немає сенсу, адже як тільки прийом припиняється, все знову повертається на початок. Тобто повертається і високий холестерин, і ризики, пов'язані з атеросклерозом.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю