ЦЕДОКСИМ

ЦЕДОКСИМ
Инструкция по применению

665 просмотров
Как вы оцениваете эффективность ЦЕДОКСИМ?



Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Цефподоксим активний щодо багатьох грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів: Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae, Streptococcus spp. (групи C, F, G), Escherichia coli, Haemophilus influenzae (включаючи штами, що продукують бета-лактамазу), Klebsiella pneumoniae, Neisseria gonorrhoeae (у тому числі штами, що продукують пеніциліназу), Proteus mirabilis, Citrobacter diversus, Haemophilus parainfluenzae, Klebsiella oxytoca, Proteus vulgaris, Corynebacterium diphtheriae, Branhamella catarrhalis, Neisseria meningitides, Neisseria gonorrhoeae, Escherichia coli.

Фармакокінетика.

Всмоктується з травного тракту та деетерифікується, утворюючи цефподоксим. Після прийому до їди 100 мг всмоктується 50 %, максимальна концентрація у плазмі крові (Cmax) – 1,4 мкг/мл. Прийом їжі збільшує Cmax, але не час її досягнення (Tmax) при застосуванні таблеток, та Tmax, але не Cmax при застосуванні суспензії. Зв’язується з білками крові (20–30 %), Tmax – 2–3 години. Проникає у тканини, у т. ч. мигдалики, легені та рідини, утворюючи в них концентрацію, яка перевищує мінімальну пригнічувальну концентрацію (МПК50) для більшості мікроорганізмів. Період напіввиведення (Т½) – 2,09–2,84 г. Приблизно 30–35 % дози виводиться із сечею у незміненому стані протягом 12 годин.

При порушенні функції нирок екскреція знижується: якщо кліренс креатиніну 50–80 мл/хв, то Т½ становить 3,5 години, 30–49 мл/хв – 5,9 години, 5–29 мл/хв – 9,8 години.

Показання

Лікування інфекцій легкого та помірного ступеня тяжкості, спричинених чутливими мікроорганізмами:

  • інфекції ЛОР-органів (синусит, тонзиліт та фарингіт);
  • негоспітальна пневмонія;
  • загострення хронічного інфекційного бронхіту;
  • неускладнені інфекції шкіри та м’яких тканин;
  • неускладнені інфекції сечовивідних шляхів, у тому числі гострий пієлонефрит, цистит;
  • гостра неускладнена цервікальна та уретральна гонорея.

Протипоказання

Підвищена гіперчутливість до цефподоксиму, до групи цефалоспоринів, пеніцилінів або до інших компонентів препарату. Спадкова непереносимість галактози, дефіцит лактази або синдром мальабсорбції глюкози/галактози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Сумісне призначення високих доз антацидних препаратів (натрію бікарбонату та гідроксиду алюмінію) або блокаторів гістамінових H2-рецепторів призводить до зниження ступеня абсорбції на 27–32 %, а Cmax – на 24–42 %.

Пероральні антихолінестеразні засоби збільшують Тmax на 47 %, але не впливають на ступінь всмоктування.

Препарат слід приймати через 2–3 години після застосування ранітидину.

Пробенецид уповільнює екскрецію, сприяє кумуляції, тривалому підвищенню концентрації препарату в крові. Хоча при застосуванні цефподоксиму у вигляді монотерапії нефротоксичність не встановлена, рекомендований ретельний догляд за нирковою функцією у випадку сумісного призначення Цедоксиму® та препаратів з відомою нефротоксичністю.

Як і інші антибіотики, Цедоксим® може впливати на флору кишечнику, що призводить до зменшення реабсорбції естрогенів та зниження ефективності комбінованих пероральних контрацептивних засобів.

Особливості щодо застосування

Приблизно у 5–10 % хворих із підтвердженою алергією на пеніцилін спостерігається перехресна реактивність на цефалоспорини. Даний лікарський засіб протипоказаний для пацієнтів, гіперчутливих до пеніциліну. У випадку наявності у пацієнта в анамнезі алергічних реакцій потрібний постійний медичний нагляд від першого дня застосування; потрібно забезпечити доступність відповідної медичної допомоги та нагляд у випадку виникнення будь-якого анафілактичного епізоду після застосування препарату.

При лікуванні пацієнтів, які мають алергію на інші цефалоспорини, потрібно пам’ятати про можливість перехресної алергії на цефподоксим.

Алергічні реакції (особливо анафілаксія), що спостерігаються при застосуванні β-лактамних антибіотиків, можуть бути тяжкими, а у поодиноких випадках – летальними.

При перших ознаках гіперчутливості при застосуванні препарату слід негайно припинити його прийом і звернутися до лікаря.

Цедоксим® не є антибіотиком для лікування стафілококової пневмонії, його не можна застосовувати для лікування атипової пневмонії, спричиненої мікроорганізмами Legionella, Mycoplasma і Chlamydia.

Для пацієнтів із нирковою недостатністю слід коригувати режим дозування залежно від показника кліренсу креатиніну. При застосуванні препарату виникають побічні реакції з боку травного тракту (наприклад, блювання, нудота, біль у животі), тому цефподоксим слід з обережністю призначати хворим, які мають в анамнезі шлунково-кишкові захворювання, особливо хворим на коліт. Виникнення тяжкої діареї під час лікування препаратом може бути наслідком розвитку псевдомембранозного коліту, спричиненого токсином Clostridium difficile. Дані побічні реакції можуть частіше виникати у пацієнтів, які отримували дози протягом тривалого періоду, тому їх слід вважати потенційно серйозними.

Наявність Clostridium difficile потрібно дослідити. У цих випадках застосування препарату слід припинити та провести відповідне обстеження.

У разі виникнення коліту лікування препаратом слід припинити негайно, зробити сигмо- і ректороманоскопію і в разі необхідності подальшого лікування призначити іншу терапію (ванкоміцин). Слід уникати продуктів харчування, що спричиняють запор. Хоча будь-який антибіотик може спричинити псевдомембранозний коліт, ризик може бути більший при застосуванні препаратів широко спектра дії, таких як цефалоспорини.

При застосуванні β-лактамних антибіотиків можливий розвиток нейтропенії та агранулоцитозу, особливо протягом тривалого лікування. При тривалості застосування препарату понад 10 днів слід контролювати стан крові, а при розвитку нейтропенії необхідно припинити лікування цефподоксимом.

При лікуванні Цедоксимом® можлива поява позитивної реакції Кумбса і дуже рідко – гемолітичної анемії.

Застосування у поєднанні з потенційно нефротоксичними препаратами (наприклад, аміноглікозиди, фуросемід) може погіршити функцію нирок. Тривале застосування цефподоксиму може призвести до надлишкового росту нечутливих мікроорганізмів.

Лікарський засіб містить допоміжну речовину жовтий захід FCF, яка може спричиняти алергічні реакції.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дані щодо безпеки застосування цефподоксиму у період вагітності відсутні. Тому у період вагітності препарат можна застосовувати лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода, особливо у перші місяці вагітності.

Цефподоксим проникає у грудне молоко. У разі необхідності застосування препарату слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Під час застосування препарату слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовувати перорально під час вживання їжі для покращання всмоктування за рахунок фактора їжі, що підвищує біодоступність цефподоксиму проксетилу.

Пацієнти літнього віку. Корекція дози для пацієнтів без порушення функції нирок не потрібна.

Порушення функції печінки. Корекція дози для пацієнтів з порушенням функції печінки не потрібна.

Порушення функції нирок. У пацієнтів з тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну < 40 мл/хв) інтервал між прийомами чергової дози слід збільшити до 24 годин.

Для пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, препарат слід призначати 3 рази на тиждень після сеансу гемодіалізу. Фармакокінетичні дослідження вказують на збільшення періоду напіввиведення та максимальну концентрацію у плазмі крові, які є нижчою за цю величину. Доза препарату для хворих із нирковою недостатністю коригується з урахуванням кліренсу креатиніну.

Немає необхідності змінювати дози для пацієнтів з порушеною функцією нирок, якщо кліренс креатиніну більше 40 мл/хвФФ.

Діти.

Препарат не призначати дітям віком до 12 років у вигляді таблеток, вкритих оболонкою.

Для дітей віком до 12 років препарат застосовувати у вигляді суспензії.

Передозування

Симптоми: нудота, блювання, дискомфорт в епігастральній ділянці, діарея; у хворих із нирковою недостатністю можливий розвиток енцефалопатії.

Лікування: промивання шлунка. Гемодіаліз або перитонеальний діаліз, особливо при порушенні функції нирок.

Побічні ефекти

Інфекції та інвазії: суперінфекція, спричинена деякими грибами роду Candida, нечутливими до цефподоксиму. Коліт, пов’язаний із застосуванням антибіотиків.

Загальні: нездужання, втома, астенія, медикаментозна гарячка, гарячка, біль у грудній клітці, біль у спині, озноб, генералізований біль, аномальні мікробіологічні тести, абсцеси, алергічні реакції, набряк обличчя, бактеріальні інфекції; інфекції, зумовлені паразитами; локалізований набряк, локалізований біль, кандидоз, грибкові захворювання піхви, вульвовагінальні інфекції, дискомфорт, біль у грудях (біль може віддавати у поперек).

З боку серцево-судинної системи: застійна та хронічна серцева недостатність, мігрень, відчуття серцебиття, прискорене серцебиття, розширення судин, гематоми, артеріальна гіпер- або гіпотензія.

З боку травного тракту: нудота, блювання, диспепсія, біль у животі, сухість у роті, здуття живота, зниження апетиту, запор, діарея, анорексія, відрижка, виразки у роті, гастрит, виразки слизової оболонки рота, тенезми, розлади з боку прямої кишки, язика, зубів, відчуття спраги, зубний біль, коліт (спричинений антибіотиком), кандидозний стоматит, зневоднення, подагра, периферичний набряк, збільшення маси тіла, псевдомембранозний коліт.

З боку гепатобіліарної системи: холестатичне ураження печінки.

З боку системи крові: гемолітична анемія, еозинофілія, лейкоцитоз, лімфоцитоз, агранулоцитоз, базофілія, моноцитоз, тромбоцитоз, зниження концентрації гемоглобіну, гематокриту, гемолітична анемія, лейкопенія, нейтропенія, лімфопенія, тромбоцитопенія, тромбоцитоз, подовження тромбінового та протромбінового часу.

З боку кістково-м’язової системи: міалгія.

З боку нервової системи: цефалгія, вертиго, запаморочення, головний біль, порушення сну, безсоння, сонливість, тривожність, нестійкість ходи, роздратованість, знервованість, мозкові крововиливи, зміна сновидінь, жахливі сновидіння, парестезії, нічні жахи, сплутаність свідомості.

З боку дихальної системи: астма, кашель, носові кровотечі, риніт, чхання, свистяче дихання, бронхіт, ядуха, плевральний випіт, пневмоніт, синусит, бронхоспазм.

З боку шкіри: висипання, кропив’янка, свербіж, підвищена пітливість, макульозні висипання, везикульозні висипання, сонячна еритема, підвищене потовиділення, макулопапулярні та везикулярно-бульозні висипання, грибковий дерматит, злущення епітелію, сухість шкіри, випадання волосся, сонячні опіки, кандидоз слизових оболонок, бульозні реакції (синдром Стівенса–Джонсона), токсичний епідермальний некроліз, мультиформна еритема.

Реакції гіперчутливості: анафілактичні реакції, ангіоневротичний набряк, сироваткова хвороба, пурпура, артралгія, гарячка.

З боку органів чуття: зміна або втрата смаку, подразнення очей, шум у вухах, погіршення зору.

З боку сечостатевої системи: гематурія, інфекції сечовивідних шляхів, маткові кровотечі, дизурія, ніктурія, інфекції чоловічого статевого органа, протеїнурія, біль у піхві, вагінальний кандидоз, метрорагія, часті сечовиділення, протеїнурія.

Лабораторні показники: більшість лабораторних змін транзиторні та не мають клінічного значення, псевдопозитивний тест Кумбса.

З боку печінки: транзиторне підвищення рівня АСТ, АЛТ, ГГТ, лужної фосфатази, білірубіну, холестатична жовтяниця.

Біохімічні аналізи: гіпер- або гіпоглікемія, гіпоальбумінемія, гіпопротеїнемія, гіперкаліємія, гіпонатріємія.

З боку сечостатевої системи: підвищення білірубіну, сечовини та креатиніну в сечі; у поодиноких випадках спостерігалися порушення функції нирок, особливо при одночасному застосуванні цефподоксиму з аміноглікозидами та/або сильними діуретиками.

Форма випуску та склад

Таблетки вкриті плівковою оболонкою, овальної форми, жовто-помаранчевого кольору, з тисненням «С» з одного боку і «61» – з іншого боку;

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, овальної форми, червоного кольору, з тисненням «С» з одного боку і «62» – з іншого боку.

діюча речовина: сefpodoxime;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить цефподоксиму проксетилу у перерахуванні на цефподоксим 100 мг або 200 мг;

допоміжні речовини:

таблетки по 100 мг: кальцію карбоксиметилцелюлоза, лактози моногідрат, гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, натрію лаурилсульфат, кросповідон, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат; покриття Opadry Оrange 03H53703: гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), поліетиленгліколь, жовтий захід FCF (Е 110);

таблетки по 200 мг: кальцію карбоксиметилцелюлоза, лактози моногідрат, гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, натрію лаурилсульфат, кросповідон, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат; покриття Opadry Red 03H55305: гідроксипропілметилцелюлоза, жовтий захід FCF (Е 110), спеціальний червоний AG, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь.

По 10 таблеток, вкритих плівковою оболонкою, у блістері; по 1 блістеру в картонній упаковці.

Умови зберігання - термін придатності

Зберігати при температурі не вище 30 °С в оригінальній упаковці.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності - 3 роки.

Фармакологические свойства

Фармакодинамика.

Цефподоксим активен в отношении многих грамположительных и грамотрицательных микроорганизмов: Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae, Streptococcus spp. (группы C, F, G), Escherichia coli, Haemophilus influenzae (включая штаммы, продуцирующие бета-лактамазу), Klebsiella pneumoniae, Neisseria gonorrhoeae (в том числе шт Proteus mirabilis*, Citrobacter diversus*, Haemophilus parainfluenzae*, Klebsiella oxytoca*, Proteus vulgaris, Corynebacterium diphtheriae, Ner

Фармакокинетика.

Всасывается из пищеварительного тракта и деэтерифицируется, образуя цефподоксим. После приема в пищу 100 мг всасывается 50%, максимальная концентрация в плазме крови (Cmax) – 1,4 мкг/мл. Прием пищи увеличивает Cmax, но не время ее достижения (Tmax) при применении таблеток, и Tmax, но не Cmax при применении суспензии. Связывается с белками крови (20–30%), Tmax – 2–3 часа. Проникает в ткани, в т. ч. миндалины, легкие и жидкости, образуя в них концентрацию, превышающую минимальную угнетающую концентрацию (МПК50) для большинства микроорганизмов. Период полувыведения (Т½) – 2,09–2,84 г. Приблизительно 30–35% дозы выводится с мочой в неизмененном состоянии в течение 12 часов.

При нарушении функции почек экскреция снижается: если клиренс креатинина 50–80 мл/мин, то ½ составляет 3,5 часа, 30–49 мл/мин – 5,9 часа, 5–29 мл/мин – 9,8 часа.

Показания

Лечение инфекций легкой и умеренной степени тяжести, вызванных чувствительными микроорганизмами:

  • инфекции ЛОР-органов (синусит, тонзиллит и фарингит);
  • невоспитательная пневмония;
  • обострение хронического инфекционного бронхита;
  • неосложненные инфекции кожи и мягких тканей;
  • неосложненные инфекции мочевыводящих путей, в том числе острый пиелонефрит, цистит;
  • острая неосложненная цервикальная и уретральная гонорея.

Противопоказания

Повышенная гиперчувствительность к цефподоксиму, группе цефалоспоринов, пенициллинов или другим компонентам препарата. Наследственная непереносимость галактозы, дефицит лактазы или синдром мальабсорбции глюкозы/галактозы.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействия

Совместное назначение высоких доз антацидных препаратов (натрия бикарбоната и гидроксида алюминия) или блокаторов гистаминовых H2-рецепторов приводит к снижению степени абсорбции на 27-32%, а Cmax - на 24-42%.

Пероральные антихолинэстеразные средства увеличивают Тmax на 47%, но не влияют на степень всасывания.

Препарат следует принимать через 2–3 ч после применения ранитидина.

Пробенецид замедляет экскрецию, способствует кумуляции, длительному повышению концентрации препарата в крови. Хотя при применении цефподоксима в виде монотерапии нефротоксичность не установлена, рекомендован тщательный уход за почечной функцией в случае совместного назначения Цедоксима и препаратов с известной нефротоксичностью.

Как и другие антибиотики, Цедоксим может влиять на флору кишечника, что приводит к уменьшению реабсорбции эстрогенов и снижению эффективности комбинированных пероральных контрацептивных средств.

Особенности по применению

Приблизительно у 5-10% больных с подтвержденной аллергией на пенициллин наблюдается перекрестная реактивность на цефалоспорины. Данное лекарственное средство противопоказано для пациентов, гиперчувствительных к пенициллину. В случае наличия у пациента в анамнезе аллергических реакций требуется постоянное медицинское наблюдение с первого дня применения; следует обеспечить доступность соответствующей медицинской помощи и надзор в случае возникновения любого анафилактического эпизода после применения препарата.

При лечении пациентов с аллергией на другие цефалоспорины следует помнить о возможности перекрестной аллергии на цефподоксим.

Аллергические реакции (особенно анафилаксия), которые наблюдаются при применении β-лактамных антибиотиков, могут быть тяжелыми, а в редких случаях – летальными.

При первых признаках гиперчувствительности при применении препарата следует прекратить его прием и обратиться к врачу.

Цедоксим® не является антибиотиком для лечения стафилококковой пневмонии, его нельзя применять для лечения атипичной пневмонии, вызванной микроорганизмамиLegionella, Mycoplasma* и Chlamydia*.

Для пациентов с почечной недостаточностью следует корректировать дозировочный режим в зависимости от показателя клиренса креатинина. При применении препарата возникают побочные реакции со стороны пищеварительного тракта (например, рвота, тошнота, боль в животе), поэтому цефподоксим следует с осторожностью назначать больным, имеющим в анамнезе желудочно-кишечные заболевания, особенно больным колитом. Возникновение тяжелой диареи во время лечения препаратом может быть следствием развития псевдомембранозного колита, вызванного токсином Clostridium difficile. Данные побочные реакции могут чаще возникать у пациентов, получавших дозы в течение длительного периода, поэтому их следует считать потенциально серьезными.

Наличие Clostridium difficile следует изучить. В этих случаях применение препарата следует прекратить и провести соответствующее обследование.

В случае возникновения колита лечение препаратом следует прекратить немедленно, сделать сигмо- и ректороманоскопию и при необходимости дальнейшего лечения назначить другую терапию (ванкомицин). Следует избегать продуктов питания, вызывающих запор. Хотя любой антибиотик может вызвать псевдомембранозный колит, риск может быть больше при применении препаратов широкого спектра действия, таких как цефалоспорины.

При применении β-лактамных антибиотиков возможно развитие нейтропении и агранулоцитоза, особенно в течение длительного лечения. При длительности применения препарата более 10 дней следует контролировать состояние крови, а при развитии нейтропении необходимо прекратить лечение цефподоксимом.

При лечении Цедоксимом возможно появление положительной реакции Кумбса и очень редко - гемолитической анемии.

Применение в сочетании с потенциально нефротоксическими препаратами (например, аминогликозиды, фуросемид) может усугубить функцию почек.

Длительное применение цефподоксима может привести к избыточному росту нечувствительных микроорганизмов.

Лекарственное средство содержит вспомогательное вещество желтое мероприятие FCF, которое может вызвать аллергические реакции.

Применение в период беременности или кормления грудью.

Данные по безопасности применения цефподоксима в период беременности отсутствуют. Поэтому в период беременности препарат можно применять только тогда, когда ожидаемая польза матери превышает потенциальный риск для плода, особенно в первые месяцы беременности.

Цефподоксим проникает в грудное молоко. При необходимости применение препарата следует прекратить кормление грудью.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами.

Во время применения препарата следует воздерживаться от управления автотранспортом или другими механизмами.

Способ применения и дозы

Препарат применять перорально во время еды для улучшения всасывания за счет фактора пищи, что повышает биодоступность цефподоксима проксетила.

Пациенты пожилого возраста. Коррекция дозы для пациентов без нарушения функции почек не требуется.

Нарушение функции печени. Коррекция дозы для пациентов с нарушением функции печени не требуется.

Нарушение функции почек. У пациентов с тяжелым нарушением функции почек (клиренс креатинина < 40 мл/мин) интервал между приемами очередной дозы следует увеличить до 24 часов. Для пациентов, находящихся на гемодиализе, препарат следует назначать 3 раза в неделю после сеанса гемодиализа. Фармакокинетические исследования указывают на увеличение периода полувыведения и максимальную концентрацию в плазме крови, которые ниже этой величины. Доза препарата для больных с почечной недостаточностью корректируется с учетом клиренса креатинина.

Нет необходимости изменять дозы для пациентов с нарушенной функцией почек, если клиренс креатинина больше 40 мл/мин.

Дети.

Препарат не назначать детям до 12 лет в виде таблеток, покрытых оболочкой.

Для детей до 12 лет препарат применять в виде суспензии.

Передозировка

Симптомы: тошнота, рвота, дискомфорт в эпигастральном участке, диарея; у больных с почечной недостаточностью возможно развитие энцефалопатии.

  • Лечение:*¦ промывание желудка. Гемодиализ или перитонеальный диализ, особенно при нарушении функции почек.

Побочные эффекты

Инфекции и инвазии:¦суперинфекция, вызванная некоторыми грибами родаCandida, нечувствительными к цефподоксиму. колит, связанный с применением антибиотиков.

Общие: недомогание, усталость, астения, медикаментозная лихорадка, лихорадка, боль в грудной клетке, боль в спине, озноб, генерализованная боль, аномальные микробиологические тесты, абсцессы, аллергические реакции, отек лица, бактериальные инфекции; инфекции, обусловленные паразитами; локализованный отек, локализованная боль, кандидоз, грибковые заболевания влагалища, вульвовагинальные инфекции, дискомфорт, боль в груди (боль может отдавать в поясницу).

Со стороны сердечно-сосудистой системы: застойная и хроническая сердечная недостаточность, мигрень, сердцебиение, учащенное сердцебиение, расширение сосудов, гематомы, артериальная гипер- или гипотензия.

Со стороны пищеварительного тракта: тошнота, рвота, диспепсия, боль в животе, сухость во рту, вздутие живота, снижение аппетита, запор, диарея, анорексия, отрыжка, язвы во рту, гастрит, язвы слизистой рта, тенезмы, расстройства стороны прямой кишки, языка, зубов, ощущение жажды, зубная боль, колит (вызванный антибиотиком), кандидозный стоматит, обезвоживание, подагра, периферический отек, увеличение массы тела, псевдомембранозный колит.

  • Со стороны гепатобилиарной системы:*¦холестатическое поражение печени.

Со стороны системы крови: гемолитическая анемия, эозинофилия, лейкоцитоз, лимфоцитоз, агранулоцитоз, базофилия, моноцитоз, тромбоцитоз, снижение концентрации гемоглобина, гематокрита, гемолитическая анемия, лейкопения, нейтропения, тромбоцитоз, удлинение тромбинового и протромбинового времени.

  • Со стороны костно-мышечной системы:*¦миалгия.
  • Со стороны нервной системы:*¦цефалгия, вертиго, головокружение, головная боль, нарушение сна, бессонница, сонливость, тревожность, неустойчивость походки, раздраженность, нервозность, мозговые кровоизлияния, изменение сновидений, ужасные сновидения, парестезии, ночи.
  • Со стороны дыхательной системы:*¦астма, кашель, носовые кровотечения, ринит, чихание, свистящее дыхание, бронхит, удушье, плевральный выпот, пневмонит, синусит, бронхоспазм.
  • Со стороны кожи:* , кандидоз слизистых, буллезные реакции (синдром Стивенса-Джонсона), токсический эпидермальный некролиз, мультиформная эритема.

Реакции гиперчувствительности: анафилактические реакции, ангионевротический отек, сывороточная болезнь, пурпура, артралгия, лихорадка.

Со стороны органов чувств: изменение или потеря вкуса, раздражение глаз, шум в ушах, ухудшение зрения.

Со стороны мочеполовой системы: гематурия, инфекции мочевыводящих путей, маточные кровотечения, дизурия, никтурия, инфекции мужского полового органа, протеинурия, боли во влагалище, вагинальный кандидоз, метрорагия, частые мочеотделения, протеинурия.

  • Лабораторные показатели:*¦большинство лабораторных изменений транзиторны и не имеют клинического значения, псевдоположительный тест Кумбса.
  • Со стороны печени:*¦транзиторное повышение уровня АСТ, АЛТ, ГГТ, щелочной фосфатазы, билирубина,¦холестатическая желтуха.

Биохимические анализы: гипер- или гипогликемия, гипоальбуминемия, гипопротеинемия, гиперкалиемия, гипонатриемия.

  • Со стороны мочеполовой системы:*¦повышение билирубина, мочевины и креатинина в моче; в редких случаях наблюдались нарушения функции почек, особенно при одновременном применении цефподоксима с аминогликозидами и/или сильными диуретиками.

Форма выпуска и состав

Таблетки покрыты пленочной оболочкой, овальной формы, желто-оранжевого цвета с тиснением «С» с одной стороны и «61» – с другой стороны;

Таблетки, покрытые плёночной оболочкой, овальной формы, красного цвета, с тиснением «С» с одной стороны и «62» – с другой стороны.

  • действующее вещество:*сefpodoxime;

1 таблетка, покрытая плёночной оболочкой, содержит цефподоксима проксетила в перечислении на цефподоксим 100 мг или 200 мг;

вспомогательные вещества:

  • таблетки по 100 мг:*¦кальция карбоксиметилцеллюлоза, лактозы моногидрат, гидроксипропилцеллюлоза низкозамещенная, натрия лаурилсульфат, кросповидон, крахмал кукурузный, магния стеарат; покрытие Opadry Оrange 03H53703: гидроксипропилметилцеллюлоза, титана диоксид (Е 171), железа оксид желтый (Е 172), полиэтиленгликоль, желтый запад FCF (Е 110);

таблетки по 200 мг: кальция карбоксиметилцеллюлоза, лактозы моногидрат, гидроксипропилцеллюлоза низкозамещенная, натрия лаурилсульфат, кросповидон, крахмал кукурузный, магния стеарат; покрытие Opadry Red 03H55305: гидроксипропилметилцеллюлоза, желтый закат FCF (Е 110), специальный красный AG, титана диоксид (Е 171), полиэтиленгликоль.

По 10 таблеток, покрытых плёночной оболочкой, в блистере; по 1 блистеру в картонной упаковке.

Условия хранения - срок годности

Хранить при температуре не выше 30 С в оригинальной упаковке.

Хранить в недоступном для детей месте.

Срок годности – 3 года.

Основні параметри

Название: ЦЕДОКСИМ
Код АТХ: J01DD13 - Цефподоксим

ЦЕДОКСИМ отзывы

К сожалению, о ЦЕДОКСИМ еще нет ни одного отзыва. Мы будем Вам очень признательны и благодарны, если вы сможете поделиться своим мнением и написать, что вы думаете о ЦЕДОКСИМ

ЦЕДОКСИМ цены в аптеках

ЦЕДОКСИМ в наличии найдено в 117 аптеках
АЛЬГО-ФАРМ еще 8
Время работы: Пн-Пт: 08:00-20:00, Сб-Вс: 09:00-19:00 Открыто
directionsМаршрут
ЦЕДОКСИМ табл. п/плен. оболочкой 100 мг блистер №10 Abryl Formulations (Индия) 49300
ЦЕДОКСИМ порошок для оральн. сусп. 40 мг/5 мл фл. 100 мл Abryl Formulations (Индия) 52900
ЦЕДОКСИМ табл. п/плен. оболочкой 200 мг блистер №10 Abryl Formulations (Индия) 59000
АВП-ФАРМА
Время работы: Пн-Пт: 08:00-22:00, Сб-Вс: 09:00-20:00 Открыто
directionsМаршрут
Цедоксим табл. п/пл.об. 100мг №10 (10х1) блистер Ауробіндо Фарма Лтд,,Індія 16018
Цедоксим табл. п/пл.об. 200мг №10 (10х1) блистер Ауробіндо Фарма Лтд,,Індія 19400
Аптека Содексо
Время работы: Пн-Вс: 08:00-21:00 Открыто
directionsМаршрут
Цедоксим пор. д/ор. сусп. 40мг/5мл 100мл фл. №1 Ауробиндо Фарма ЛТД (Индия) 21080
Цедоксим табл. 200мг № 10 Ауробиндо Фарма ЛТД (Индия) 24670
Аптека "Зеленка"
Киев, Відрадний проспект, 16/50
Время работы: Пн-Вс: 08:00-22:00 Открыто
directionsМаршрут
Цедоксим таб. 100мг №10 Ауробиндо Фарма Лтд 23000
Цедоксим пор. 40 мг /5 мл 100 мл фл №1 Ауробиндо Фарма Лтд 23700
Цедоксим таб. 200мг №10 Ауробиндо Фарма Лтд 27500
Apteka Life еще 3
Время работы: Пн-Пт: 09:00-20:00, Сб: 09:00-17:00 Открыто
directionsМаршрут
ЦЕДОКСИМ таблетки, п/плен. обол., по 100 мг №10 (10х1) Ауробіндо Фарма Лтд. для "Абрил Формулейшнз Пвт. Л 23992
ЦЕДОКСИМ таблетки, п/плен. обол., по 200 мг №10 (10х1) Ауробіндо Фарма Лтд. для "Абрил Формулейшнз Пвт. Л 26396
ЦЕДОКСИМ порошок д/ор. сусп., 40 мг/5 мл по 100 мл во флак. Ауробіндо Фарма Лтд. для "Абрил Формулейшнз Пвт. Л 27592
Все аптеки

Статьи

Статьи на тему «Антибиотики» и «Цефалоспорин»

САМОЛЕЧЕНИЕ МОЖЕТ НАВРЕДИТЬ ВАШЕМУ ЗДОРОВЬЮ