Можно ли летать в Египет? Доктор Комаровский рассказал о «черной плесени»

Евгений Комаровский записал видео, в котором развеял мифы и поделился своим мнением о грибковом заболевании под названием мукормикоз.

Доктор Комаровский рассказал о "черной плесени"
Доктор Комаровский рассказал о "черной плесени"
Фото из открытых источников

Напомним, грибковая болезнь мукормикоз распространилась в Индии среди тех, кто переболел коронавирусом. «Черный грибок» - инфекционное заболевание, которое вызывают определенные виды плесневого грибка. В окружающей среде много возбудителей мукормикоза. Например, его можно увидеть на корочке хлеба, который долго лежит. С воздухом такие споры могут попасть в дыхательные пути, но в большинстве случаев никаких последствий для здоровья не будет.

Подписчики попросили доктора Комаровского, который придерживается принципов доказательной медицины, прокомментировать ситуацию с «черным грибком» и рассказать, стоит ли переживать по этому поводу.

Евгений Комаровский говорит, что записать видео он решил, потому что его уже начали спрашивать: «Не опасно ли ездить в Египет, где обнаружили черную плесень?»

Педиатр объясняет, что действительно есть огромный отдел грибов зигомицетов, среди которых – и микромицеты, которые и образуют плесень. Их споры могут вступать в контакт со слизистыми, с кожей, человек способен их вдыхать. Мукормикозом могут болеть не только люди, но и животные.


"Черная плесень" уже в Египте: что делать туристам?


Комаровский уверен, что главная причина вспышки этого заболевания в Индии на фоне коронавируса в том, что пациентам часто назначают кортикостероиды в больших дозах (например, «Дексаметазон»). Причем люди и сами бесконтрольно принимают подобные препараты.


«Их назначают без показаний при COVID-19 в больших дозах и на длительный срок. Иммунная система подавляется и перестает бороться со спорами грибов», - говорит доктор Комаровский.

Другие причины заражения мукормикозом

  1. Сахарный диабет (особенно второго типа и тот, который не лечат).
  2. Онкология, а также любое заболевание, при котором снижено количество эритроцитов.
  3. Недостаточное потребление белка (в Индии это частое явление).
  4. Гемохроматоз (повышенный уровень железа).

Именно в Индии случилось так, что совпали несколько из этих факторов, поэтому случилась вспышка мукормикоза на фоне коронавируса. «Если для вас эти показатели актуальны, тогда следует беспокоиться», - предупреждает Евгений Комаровский.

Профилактика мукормикоза

  1. Не пейте гормональные препараты без назначения врача.
  2. Если у вас есть риски развития мукормикоза, их нужно контролировать или нейтрализовать.
  3. Если вы принимаете гормоны, не работайте в огороде или в саду без респиратора, ваша кожа не должна контактировать с грунтом.
«Это не смертельно, если своевременно диагностировано и если есть необходимые лекарства», - успокоил врач, но также предупредил, что инъекции для лечения «черной плесени стоят дорого.
«Шансы заболеть мукормикозом очень небольшие у человека, который имеет базовую информацию, вы ее получили - я очень рад, делайте правильные выводы», - говорит в конце Евгений Комаровский.

Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні


Читайте також:

Кашлюк: причини, симптоми, лікування

Кашлюк – це інфекційне захворювання, що характеризується поступовим наростанням кашлю, причому болісного. Окрім кашлю, спостерігаються різні прояви патології дихальної системи в цілому.

Парвовірусна інфекція: причини, симптоми, лікування

Парвовірусна інфекція не настільки відоме захворювання, як, наприклад, вітряна віспа, краснуха чи скарлатина. Цей вірус дуже заразний, але якщо у людини міцний імунітет, то інфекція протікає без жодних симптомів або ж є загальне нездужання і висип на тілі (інфекційна еритема). Парвовірусну інфекцію називають також «п’ятою хворобою», «хворобою ляпаса».

Обережно! З настанням тепла різко активізувалися кліщі!

Кліщі живуть не лише у траві, чагарниках, кущах та на невисоких деревах, але й на дитячих майданчиках, у піску і навіть можуть потрапити до нас в дім (якщо у вас є собака, яка принесе кліща на собі з вулиці). Але є й гарна новина: від кліщів можна захиститися за допомогою правильного одягу, репелентів, а також якщо слухати поради фахівців або вакцинуватися від енцефаліту.

7 міфів про герпес

Герпес – один з найпоширеніших вірусів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі 67% усіх людей є носіями герпесу. І хоча вчені знають все про цю інфекцію, навколо неї ще досі існує багато міфів. Отже, головні міфи про герпес.

Скарлатина у дітей: причини, симптоми і лікування

Головні симптоми скарлатини – це дуже червоне горло, ознаки ангіни і шкірний висип (він з’являється у перший або другий день хвороби). Зазвичай висип на шкірі при скарлатині – це живіт, боки тіла, перед і боки шиї, природні складки та згини кінцівок.

Вірус папіломи людини: кому необхідно вакцинуватися?

Вакцина від ВПЛ не входить до обов’язкових за Календарем профілактичних щеплень, але вона на 90% знижує ризики раку шийки матки. Від папіломавірусу вакцинують у 84 країнах світу: у більшості країн ЄС, Канаді та США. Численні міжнародні дослідження довели високу ефективність цієї вакцини.

Чим лікувати грип?

Сьогодні найпоширенішими вірусами грипу людини є А та В – саме вони циркулюють зараз в Україні. Грип А – найнебезпечніший, тому що викликає ускладнення. Рідший штам грипу – В.

Скарлатина: симптоми, лікування, профілактика

Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання з висипом, ангіною та інтоксикацією. Скарлатина частіше буває у дітей і має яскраво виражену симптоматику – тому лікується вона вчасно. Але якщо хвороба протікає у прихованій формі, можливі серйозні ускладнення.

Як відновити організм після прийому антибіотиків: 5 порад від лікарів

Лікарі попереджають: якщо під час лікування антибіотиками ви й приймали пробіотики, далеко не завжди цього достатньо, щоб відновити організм. Ми зібрали п’ять порад від лікарів, що ще потрібно робити, аби допомогти організму.

УВАГА! Гострі кишкові інфекції: симптоми, лікування, профілактика

Інкубаційний період (від моменту зараження до перших симптомів) кишкових інфекцій в середньому триває від кількох годин до кількох днів і навіть тижнів. Хвора людина може заражати інших від моменту захворювання до повного одужання. Бувають випадки, коли людина є носієм кишкової інфекції, але при цьому у неї немає ніяких симптомів.

Що робити, якщо вас вкусив кліщ?

Не панікуйте, хоча, звісно, це складно, адже, за статистикою, кожен третій кліщ в Україні – переносник бореліозу. Однак для того, аби кліщ «передав» людині збудника, потрібно, щоб він знаходився на тілі не менше 24-72 годин. Тому очевидно, що важливо якнайшвидше зняти кліща з тіла. Саме тому лікарі закликають завжди відразу оглядати себе після повернення з лісу чи парку.

Вірус Марбург з високою летальністю: симптоми і шляхи зараження

За статистикою, половина інфікованих людей помирає. А найбільш небезпечні штами вбивають біля 88 % хворих. Смерть настає через значну кровотечу на фоні шокового стану. Зазвичай людина помирає через 8-9 днів після появи перших симптомів марбурзького вірусу.

Як правильно витягнути кліща

Якщо ви інфікувалися бореліозом, ви можете відразу й не зрозуміти це. Симптоми на початку дуже схожі на звичайну застуду: підвищення температури, головний біль, загальна слабкість.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю