Можно ли ребенку с насморком или кашлем посещать школу или сад – Минздрав

В Минздраве рассказали, что обычно насморк не является причиной оставлять ребенка дома. Также в министерстве перечислили состояния, когда ребенку не нужно идти в школу или детский сад.

Если есть насморк и несильный кашель, в школу идти можно
Если есть насморк и несильный кашель, в школу идти можно
Фото из открытых источников

Если у ребенка несильный кашель и насморк (часто так бывает после перенесенной простуды), то это не является препятствием к посещению учебного заведения. Но когда параллельно с такими симптомами наблюдается высокая температура, то ребенок должен остаться дома и посетить педиатра.

Ребенка нужно оставить дома, если у него:

  • высокая температура;
  • сильный кашель;
  • общая слабость и вялость;
  • потеря обоняния или вкуса.
«Если ребенок температурит, у нее появилась сыпь, боли в различных частях тела или признаки инфекционных заболеваний, перед возвращением в школу или садик его должен осмотреть врач. Он и определит, можно ли посещать школу или садик», ? объяснили в Минздраве.

Если же температура у ребенка не выше 37,2 (без приема жаропонижающих лекарств), он активен и хорошо себя чувствует, он может посещать школу или сад.

Как понять, что у ребенка ОРВИ

Дети, которые находятся в коллективе (сад, школа), могут часто болеть ОРВИ. Доктор Комаровский говорит, что за год ребенок может болеть от 6 до 12 раз. И это считается нормой. Если чаще или с осложнениями – стоит проконсультироваться у иммунолога.

Симптомы ОРВИ у детей обычно такие:

  • сильный насморк (иногда слизь может быть желтой и даже зеленой, что говорит о присоединении бактериальной инфекции);
  • покраснение глаз;
  • слезоточивость;
  • кашель (в начале заболевания он сухой, а затем становится влажным, продуктивным);
  • повышение температуры (обычно при ОРВИ температура не поднимается выше 38,5 градусов, но нужно следить за общим самочувствием ребенка – если оно ухудшается, дать жаропонижающее);
  • заложенность носа;
  • охриплость голоса.
    Можно ли повысить иммунитет ребенка?

Важно уметь отличить ОРВИ от гриппа. При гриппе нет сильного насморка, температура часто доходит до 40 градусов, в теле ощущается ломота и сильная слабость.

При появлении первых симптомов ОРВИ или тем более гриппа нужно показать ребенка педиатру, чтобы не допустить развития осложнений (отита, синусита, пневмонии).


Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні


Читайте також:

Чому не потрібно лікуватися хлорофіліптом?

Хлорофіліпт – препарат, який випускають виключно у пострадянських країнах. Тільки на деяких веганських сайтах його можна знайти як БАД. Тобто зарубіжна доказова медицина хлорофіліпт не визнає, причому на тему "протимікробної активності хлорофіліпту" немає жодної публікації в Європі та Америці.

Должен ли семейный врач приезжать к пациенту домой?

Минздрав утвердил Порядок предоставления первичной медицинской помощи, в котором сказано, что семейный врач предоставляет помощь пациенту во время личного приема в стенах медучреждения.

В Украине возможна вспышка болезни «9 кругов ада»

В Минздраве прогнозируют вспышку дифтерии, поэтому призывают людей вакцинироваться. министерство закупило три миллиона доз вакцин. Дифтерия - очень опасное заболевание, которое поражает сердце, нервную систему и почки. Иногда для спасения человека есть всего несколько часов.

Клубника – на первом месте по содержанию пестицидов

Среди всех продуктов по содержанию нитратов и пестицидов клубника - на первом месте. В чем же польза и вред этой ягоды?

Как отличить лекарственный препарат от гомеопатического

Производители часто хитрят, не указывая, что препарат - гомеопатический.

7 міфів про герпес

Герпес – один з найпоширеніших вірусів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі 67% усіх людей є носіями герпесу. І хоча вчені знають все про цю інфекцію, навколо неї ще досі існує багато міфів. Отже, головні міфи про герпес.

Скарлатина у дітей: причини, симптоми і лікування

Головні симптоми скарлатини – це дуже червоне горло, ознаки ангіни і шкірний висип (він з’являється у перший або другий день хвороби). Зазвичай висип на шкірі при скарлатині – це живіт, боки тіла, перед і боки шиї, природні складки та згини кінцівок.

Вірус папіломи людини: кому необхідно вакцинуватися?

Вакцина від ВПЛ не входить до обов’язкових за Календарем профілактичних щеплень, але вона на 90% знижує ризики раку шийки матки. Від папіломавірусу вакцинують у 84 країнах світу: у більшості країн ЄС, Канаді та США. Численні міжнародні дослідження довели високу ефективність цієї вакцини.

Чим лікувати грип?

Сьогодні найпоширенішими вірусами грипу людини є А та В – саме вони циркулюють зараз в Україні. Грип А – найнебезпечніший, тому що викликає ускладнення. Рідший штам грипу – В.

Скарлатина: симптоми, лікування, профілактика

Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання з висипом, ангіною та інтоксикацією. Скарлатина частіше буває у дітей і має яскраво виражену симптоматику – тому лікується вона вчасно. Але якщо хвороба протікає у прихованій формі, можливі серйозні ускладнення.

Як відновити організм після прийому антибіотиків: 5 порад від лікарів

Лікарі попереджають: якщо під час лікування антибіотиками ви й приймали пробіотики, далеко не завжди цього достатньо, щоб відновити організм. Ми зібрали п’ять порад від лікарів, що ще потрібно робити, аби допомогти організму.

УВАГА! Гострі кишкові інфекції: симптоми, лікування, профілактика

Інкубаційний період (від моменту зараження до перших симптомів) кишкових інфекцій в середньому триває від кількох годин до кількох днів і навіть тижнів. Хвора людина може заражати інших від моменту захворювання до повного одужання. Бувають випадки, коли людина є носієм кишкової інфекції, але при цьому у неї немає ніяких симптомів.

Що робити, якщо вас вкусив кліщ?

Не панікуйте, хоча, звісно, це складно, адже, за статистикою, кожен третій кліщ в Україні – переносник бореліозу. Однак для того, аби кліщ «передав» людині збудника, потрібно, щоб він знаходився на тілі не менше 24-72 годин. Тому очевидно, що важливо якнайшвидше зняти кліща з тіла. Саме тому лікарі закликають завжди відразу оглядати себе після повернення з лісу чи парку.

Вірус Марбург з високою летальністю: симптоми і шляхи зараження

За статистикою, половина інфікованих людей помирає. А найбільш небезпечні штами вбивають біля 88 % хворих. Смерть настає через значну кровотечу на фоні шокового стану. Зазвичай людина помирає через 8-9 днів після появи перших симптомів марбурзького вірусу.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю