Чому НЕ можна давати дітям «Ніфуроксазид»?
Не лікуйте діарею «Ніфуроксазидом».
Лікарі медичного центру «Доказові» розповіли, чому препарат «Ніфуроксазид» та його аналоги – небезпечні для здоров’я.
Багато педіатрів не лише України, а й інших пострадянських країн часто при проносі у дітей призначають «Ніфуроксазид» (аналоги: «Ентерофурил», «Ніфурал», «Екофурил», «Стопдіар», «Ексефурил» тощо).
Розробили цей протидіарейний у Франції. Діє він безпосередньо у кишківнику. Але у 2003 році «Ніфуроксазид» повністю заборонили для використання у дітей, а також дуже обмежили його використання у дорослих.
Чому «Ніфуроксазид» заборонений?
Купити «Ніфуроксазид» можна у таблетках, капсулах та у формі суспензії. В інструкції до препарату з однойменною діючою речовиною написано, що він знищує такі патогенні бактерії, як Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, E.coly, Salmonellae, Shigellae. Застосовується «Ніфуроксазид» при гострій бактеріальній інфекції.
Але ніяких масштабних досліджень цього препарату проти діареї не було. А от побічних ефектів у «Ніфуроксазиду» чимало (небезпечних – теж):
- гострі алергічні прояви;
- нудота та блювання;
- біль у животі;
- посилення діареї;
- кишкові кровотечі.
Смертельні сиропи від кашлю: не давайте їх своїм дітям!
Насправді у 90 % випадків причина діареї не бактерії, а віруси! А ми знаємо, що антибіотики на віруси не діють. І навіть якщо причина діареї – все-таки вірус, то потрібне комплексне, системне лікування, а не місцеве.
Тому виробник і наукова спільнота FMA, проаналізувавши сумнівну користь «Ніфуроксазиду» і можливі серйозні побічні ефекти, вирішили ЗАБОРОНИТИ використання препарату у дітей, а також максимально відмовитись від застосування у дорослих.
Тому не труїть своїх дітей!Нові дослідження довели, що діарею легкого та середнього ступенів взагалі не потрібно лікувати, а лише слідкувати, щоб не було зневоднення організму.
Причини діареї у дітей
Ось список найпоширеніших причин, чому у дитини діарея:
- Вірусні інфекції. Багато випадків діареї у дітей викликають віруси (ротавіруси, норовіруси, аденовіруси тощо). Ці інфекції можуть легко передаватися в дитячих садочках, школах або ігрових кімнатах.
- Бактеріальні інфекції. Деякі бактерії, такі як Salmonella, Escherichia coli (E. coli), і Campylobacter, можуть викликати діарею у дітей (зазвисай через забруднену їжу або воду). Бактеріальна діарея буває набагато рідше, ніж вірусна.
- Паразитарні інфекції. Паразити, такі як Giardia lamblia або Cryptosporidium, можуть бути причиною діареї у дітей, особливо при споживанні забрудненої води або неправильно приготованої їжі.
- Лікарські засоби. Деякі ліки, особливо антибіотики, можуть впливати на мікрофлору кишківника та бути причиною діареї.
- Несвіжі продукти. Несвіжі або протерміновані продукти можуть призвести до харчового отруєння та викликати діарею.
- Алергії. Іноді діарея може бути реакцією на харчові алергени.
- Годування. Зміни в режимі годування, введення нових продуктів або перехід на новий тип молочної суміші можуть спричинити діарею у грудничків або малюків.
Якщо діарея у дитини триває довго, є дуже інтенсивною або супроводжується іншими симптомами (висока температура, втрата апетиту), обов’язково зверніться до педіатра.
Коментарі