Чому НЕ можна давати дітям «Ніфуроксазид»?

Не лікуйте діарею «Ніфуроксазидом».

Не отруюйте дитину "Ніфуроксазидом"
Не отруюйте дитину "Ніфуроксазидом"
Фото из открытых источников

Лікарі медичного центру «Доказові» розповіли, чому препарат «Ніфуроксазид» та його аналоги – небезпечні для здоров’я.

Багато педіатрів не лише України, а й інших пострадянських країн часто при проносі у дітей призначають «Ніфуроксазид» (аналоги: «Ентерофурил», «Ніфурал», «Екофурил», «Стопдіар», «Ексефурил» тощо).

Розробили цей протидіарейний у Франції. Діє він безпосередньо у кишківнику. Але у 2003 році «Ніфуроксазид» повністю заборонили для використання у дітей, а також дуже обмежили його використання у дорослих.

Чому «Ніфуроксазид» заборонений?

Купити «Ніфуроксазид» можна у таблетках, капсулах та у формі суспензії. В інструкції до препарату з однойменною діючою речовиною написано, що він знищує такі патогенні бактерії, як Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, E.coly, Salmonellae, Shigellae. Застосовується «Ніфуроксазид» при гострій бактеріальній інфекції.

Але ніяких масштабних досліджень цього препарату проти діареї не було. А от побічних ефектів у «Ніфуроксазиду» чимало (небезпечних – теж):

  • гострі алергічні прояви;
  • нудота та блювання;
  • біль у животі;
  • посилення діареї;
  • кишкові кровотечі.

Смертельні сиропи від кашлю: не давайте їх своїм дітям!

Насправді у 90 % випадків причина діареї не бактерії, а віруси! А ми знаємо, що антибіотики на віруси не діють. І навіть якщо причина діареї – все-таки вірус, то потрібне комплексне, системне лікування, а не місцеве.

Тому виробник і наукова спільнота FMA, проаналізувавши сумнівну користь «Ніфуроксазиду» і можливі серйозні побічні ефекти, вирішили ЗАБОРОНИТИ використання препарату у дітей, а також максимально відмовитись від застосування у дорослих.

Тому не труїть своїх дітей!

Нові дослідження довели, що діарею легкого та середнього ступенів взагалі не потрібно лікувати, а лише слідкувати, щоб не було зневоднення організму.


Причини діареї у дітей

Ось список найпоширеніших причин, чому у дитини діарея:

  1. Вірусні інфекції. Багато випадків діареї у дітей викликають віруси (ротавіруси, норовіруси, аденовіруси тощо). Ці інфекції можуть легко передаватися в дитячих садочках, школах або ігрових кімнатах.
  2. Бактеріальні інфекції. Деякі бактерії, такі як Salmonella, Escherichia coli (E. coli), і Campylobacter, можуть викликати діарею у дітей (зазвисай через забруднену їжу або воду). Бактеріальна діарея буває набагато рідше, ніж вірусна.
  3. Паразитарні інфекції. Паразити, такі як Giardia lamblia або Cryptosporidium, можуть бути причиною діареї у дітей, особливо при споживанні забрудненої води або неправильно приготованої їжі.
  4. Лікарські засоби. Деякі ліки, особливо антибіотики, можуть впливати на мікрофлору кишківника та бути причиною діареї.
  5. Несвіжі продукти. Несвіжі або протерміновані продукти можуть призвести до харчового отруєння та викликати діарею.
  6. Алергії. Іноді діарея може бути реакцією на харчові алергени.
  7. Годування. Зміни в режимі годування, введення нових продуктів або перехід на новий тип молочної суміші можуть спричинити діарею у грудничків або малюків.

Якщо діарея у дитини триває довго, є дуже інтенсивною або супроводжується іншими симптомами (висока температура, втрата апетиту), обов’язково зверніться до педіатра.


Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

  • 12 грудня, 2023 рік Руслан Олегович
    Так а що ви можете порадити замість нього? Чи є нормальні аналоги НИФУРОКСАЗИДа?


Читайте також:

Ацетон у дитини: причини, симптоми, лікування

Коли організму не вистачає глюкози, він переходить на розщеплення жирів. При цьому процесі у сечі з’являються кетонові тіла (кетонурія), що є токсичними і здатні спричиняти інтоксикацію. Рівень ацетону – це рівень жирів, які розщеплює організм.

Причини блювання у дитини

Блювання у дитини може супроводжуватися підвищеною температурою, болем у животі, нудотою, головним болем, загальною слабкістю та дратівливістю. Давайте розглянемо причини блювання і методи допомоги дитині.

Що робити, якщо дитина часто хворіє?

Повністю дозріває імунна система, коли дитина досягає 5-6 років. Новонароджене немовля впродовж перших місяців життя захищене материнськими антитілами, що містяться у грудному молоці. Якщо дитина харчується сумішшю, ризик інфекційних хвороб у неї дещо підвищується.

Різні види дитячих молочних сумішей HiPP: яку вибрати залежно від потреб дитини

Молочні суміші призначені для немовлят та маленьких дітей та створені таким чином, щоб забезпечити харчування та зростання дитини. Дитяче харчування торгової марки HiPP - найкращий вибір для мам та їхніх малюків, тому що спеціалізується на сумішах для дітей з алергією або харчовими нестерпностями

Чому дітям НЕ можна давати відхаркувальні та муколітики?

Рандомізовані дослідження, мета-аналізи та систематичні огляди показали: відхаркувальні засоби та муколітики працюють так само, як і плацебо, причому такі ліки можуть викликати серйозні побічні ефекти.

Ацетон у дитини: симптоми, причини, лікування

Головний спосіб понизити ацетон у дитини – це давати їй багато пити рідини. Причому невеликими порціями, але часто (кожні 10-15 хвилин). Обирайте теплі, трохи підсолоджені напої. Наприклад, легкі відвари з сухофруктів, відвари з родзинками, мінеральну воду «Поляна» або «Боржомі», але без газу. Ідеальний варіант – «Регідрон» (розчин для відновлення електролітів при зневодненні).

Як вибрати гарного педіатра?

Вибираємо педіатра для дитини. Що врахувати при виборі дитячого лікаря

Чем обычно болеют дети летом?

Существует список так называемых летних болезней, которые чаще всего обостряются у детей именно в жаркое время года.

Анализ крови у ребенка: расшифровка

Общий анализ крови - главная диагностика состояния организма ребенка, поэтому важно уметь расшифровать полученный результат.

Комаровський: які ліки не потрібно вживати разом із антибіотиками

Лікар Комаровський розповів, що паралельно з антибіотиками дітям не потрібно давати ліки "для імунітету", "для кишечника" чи "проти алергії".

Как выбрать врача для ребенка?

Побороть детские заболевания можно только при одном условии: нужно доверять своему лечащему педиатру. Во всех случаях успех выздоровления и ребенка, и взрослого...

Без паники: когда у ребенка ОРВИ

Холод, сырость и дождь на фоне снижения иммунитета ребенка всегда приводят в гости простудные заболевания. Чаще всего дети болеют осенью и зимой....
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю