Продукти і препарати для профілактики тромбозу

Продукти, що розріджують кров.

Які продукти розріджують кров?
Які продукти розріджують кров?
Фото из открытых источников

Чим небезпечна густа кров?

Термін «густа кров» означає її підвищену в’язкість. Причини густої крові можуть бути різними: пошкоджені судини, захворювання печінки, злипання тромбоцитів та еритроцитів через порушення їхніх клітинних оболонок.

Якщо кров густа, знижується швидкість кровотоку у капілярах та артеріолах. Це викликає застій лімфи у тілі, тому до органів надходить менше поживних речовин та кисню. Серце починає працювати на межі своїх можливостей, часто виникає гіпертонія (підвищений тиск), закупорка судин, крововиливи у органах. Головний ризик густої крові – це інфаркти та інсульти через склеювання тромбоцитів.

Загущення крові серйозно підвищує ймовірність тромбозів та будь-яких серцево-судинних захворювань. Статистика свідчить, що тромби найчастіше утворюються у людей після 45 років (хоча якщо ви й молодші, все одно слідкуйте, чи не занадто густа ваша кров).

Продукти для розрідження крові

Якщо ви здали аналіз крові і виявилося, що вона густувата, лікар може призначити вам спеціальні препарати для розрідження крові. Про них ми поговоримо згодом. А чи знали ви, що існують продукти, які розріджують кров? Якщо ви правильно організуєте свій раціон, то зможете швидко покращити показники крові (але пам’ятайте, що така дієта не замінює, а доповнює лікування препаратами).

  1. Оливкова олія першого віджиму. Якщо ви хоча б раз на тиждень будете вживати таку олію, активність тромбоцитів у крові зменшиться. Але пам’ятайте: щоб оливкова олія зберегла свої корисні властивості, її не можна термічно обробляти. Олію додавайте до салатів та соусів.
  2. Імбир. У цій спеції присутня природна кислота саліцилат. А аспірин, який призначають для розрідження крові, – це і є саліцилат, але синтетичного походження. Додавайте до страв імбир у свіжому чи сушеному вигляді (у чай або компот, у гарніри, другі страви, у випічку).
  3. Часник. Здавна часник вважається сильним природним антикоагулянтом, який розчиняє тромби. Краще вживати часник сирим, порізавши його на дрібні кубики.
  4. Кориця. Кумарин, що міститься у цій приправі, чудово розріджує кров. Корицю можна додавати не лише до випічки, а й до перших та других страв.
  5. Ромашка. Окрім того що ромашковий чай чудово заспокоює і допомагає міцно спати, це ще й перевірений спосіб розрідити кров.
  6. Морська капуста (ламінарія). Ще один природний антикоагулянт. Морська капуста містить багато йоду, вона покращує тонус судин, розріджує кров і корисна гіпертонікам, бо знижує тиск.
  7. Червоне вино. Сухе червоне вино містить потужні антиоксиданти поліфеноли, які працюють як профілактика тромбів. Але пам’ятайте про помірне вживання вина.

Як зрозуміти, що у вас тромбоз: симптоми і допомога

Топ-5 найкращих препаратів для розрідження крові

Ми порадилися з кардіологами і склали рейтинг найефективніших препаратів для розрідження крові та профілактики тромбів. Але пам’ятайте, що подібні ліки повинен призначати виключно лікар, враховуючи стан вашого здоров’я, наявність хронічних захворювань та протипоказання.

Кардіомагніл

Мабуть, найвідоміший препарат для розрідження крові. Діюча речовина – ацетилсаліцилова кислота. «Кардіомагніл» призначають для профілактики тромбозів, при хронічній та гострій ішемічній хворобі серця, серцево-судинних захворюваннях на фоні цукрового діабету, артеріальної гіпертензії, ожиріння.

Препарат показаний пацієнтам з обтяженою спадковістю (якщо в когось з найближчих родичів був інфаркт у віці до 55 років).

Аспірин Кардіо

«Аспірин Кардіо» (діюча речовина – ацетилсаліцилова кислота) призначають для профілактики та лікування інфаркту міокарда, нестабільної стенокардії, для профілактики тромбозів, після аортокоронарного шунтування, трансдермальної коронарної ангіопластики. Також цей препарат для розрідження крові показаний для тривалої профілактики мігрені, порушень мозкового кровообігу та інсульту.

Аспекард

«Аспекард» розріджує кров, тому показаний при гострому інфаркті міокарда, при нестабільній стенокардії, для профілактики повторення інфаркту. Діюча речовина таблеток – теж ацетилсаліцилова кислота. Препарат призначають після перенесених операцій (аортокоронарне шунтування, черезшкірна транслюмінальна коронарна ангіопластика), щоб не допустити утворення тромбів. «Аспекард» показаний для профілактики ішемічних інсультів, тромбозів коронарних артерій, а також зменшує ризик тимчасових порушень мозкового кровообігу.

Магнікор

Діючі речовини препарату – ацетилсаліцилова кислота та гідроксид магнію. «Магнікор» призначають при хронічній та гострій ішемічній хворобі серця, а також для розрідження крові, щоб попередити тромбози. «Магнікор» показаний для профілактики хвороб серцево-судинної системи при діабеті, гіпертонії, на фоні обтяженої спадковості (якщо у близьких родичів були інфаркти).

Курантил

«Курантил» застосовують для профілактики та лікування ішемічних порушень мозкового кровообігу, при дисциркуляторній енцефалопатії, для профілактики тромбозів після операцій на серці. Діюча речовина препарату – дипіридамол, тому «Курантил» призначають тоді, коли лікування ацетилсаліциловою кислотою протипоказане.


Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні


Читайте також:

Факти про аспірин, яких ви не знали

До дезагрегантів (антиагрегантів) належать такі препарати, як аспірин, прасугрел, клопідогрель та тікагрелол. Дезагреганти (не плутати з антикоагулянтами) не дають тромбоцитам «злипатись» і зменшують їхню кількість, тобто це профілактика тромбів.

Густая кровь: симптомы и продукты для разжижения

Густая кровь может стать причиной образования тромбов - опасного явления, вызывающего инфаркт и инсульт. Предлагаем обратить внимание на продукты, разжижающие кровь.

Безопаснее аспирина: продукты для разжижения крови

При "густой крови" не спешите заниматься самолечением, принимая аспирин. Сразу же обратитесь к врачу и включите в свой рацион продукты, разжижающие кровь

Який тиск вважається підвищеним?

Нормальним для більшості людей прийнято вважати тиск, що не перевищує показників 130/80 мм рт. ст. Отже, якщо тиск – у межах цих значень, гіпертонії у вас немає.

Як розпізнати аритмію

Аритмія може бути небезпечною, оскільки вона здатна викликати серйозні ускладнення, серед яких або брадикардія (уповільнення серцевого ритму) або тахікардія (прискорення серцевого ритму). Це може призвести до недостатнього кровопостачання організму і важливих органів, таких як мозок, серце та легені. Аритмія може також стати причиною інфаркту, інсульту, появи тромбів тощо.

Як зрозуміти, що у вас високий тиск, якщо немає тонометра

Лікарі попереджають, що усі люди, тиск у яких 140/90 і вище, повинні обов’язково приймати антигіпертензивні препарати за призначенням лікаря та постійно контролювати тиск.

Стенокардія: що це і як лікувати?

Стенокардія – це стабільна форма ішемії серця. Найчастіше стенокардію викликають атеросклеротичні бляшки в судинах, що живлять серце. Іноді ішемія і кисневе голодування може бути наслідком спазму судин – таку стенокардію називають вазоспастичною. Також стенокардія можлива при ураженні капілярів та невеликих судин.

Що потрібно їсти, аби «поганий» холестерин не відкладався у судинах?

Цікаво, що 20 % як «поганого», так і «хорошого» холестерину наш організм отримує з їжею. А ми знаємо, що «поганий» холестерин якраз і є причиною серцево-судинних захворювань. Отже, щоб нормалізувати рівень холестерину, потрібно правильно харчуватися.

Головний біль – це НЕ симптом гіпертонії

Головна помилка у більшості людей, це те, що вони вимірюють тиск на стресі, тобто у момент нервового напруження чи при головному болю. Один з найстійкіших міфів колишнього «совка» – це те, що причина головного болю – високий тиск (гіпертонія).

Холтер-моніторинг: що це та навіщо його призначають

При деяких захворюваннях серця відбувається порушення його функціональної активності. Холтер призначають при нападах порушення серцевого ритму, при порушеннях частоти скорочень серця (надто повільні скорочення або, навпаки, занадто часті).

Як правильно підібрати таблетки від тиску

Таблетки від тиску призначаються не на певний час прийому, а на постійній основі. Тобто їх потрібно приймати все життя. Гіпертонія, як і цукровий діабет, – захворювання хронічне, найчастіше спадкове. Гіпертонію не можна вилікувати, її можна лише тримати під контролем за допомогою препаратів, які захищають судини і органи, підтримуючи тиск на нормальному рівні.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю