По мнению ученых, эпидемия SARS может повториться с наступлением холодов в конце этого года

Китайские ученые выяснили, что атипичной пневмонией людей заразили дикие животные. На одном из рынков страны они обнаружили у зверей и продавцов вирус, аналогичный тому, что вызывает это заболевание. По их мнению, вспышка болезни может повториться этой зимой.

Вирус, идентичный вирусу атипичной пневмонии, был найден на рынке китайского города Шенцзен в провинции Гуандун в ходе специальной проверки. Ее проводила группа исследователей из университета Гонконга, гонконгской больницы королевы Марии и двух правительственных департаментов здравоохранения страны. Как сообщает CNN со ссылкой на журнал Science, они посетили продовольственный рынок, который считался источником распространения атипичной пневмонии. Там специалисты обследовали диких животных, которых местные жители покупают и употребляют в пищу, а также проверили персонал рынка.

Неизвестный вирус, генетически на 99,8% аналогичный вирусу атипичной пневмонии, обнаружился у двух диких кошек виверра, енота, хорька и барсука.

"Наши исследования указывают, что вирусы, которые переносят звери, передаются другим организмам, в том числе человеческим, именно на рынках. Вполне возможно, что все животные заразились от иного, пока неопределенного источника, от которого изначально идет вирус", – рассказали ученые. Антитела к вирусу, похожему на SARS, были найдены в крови восьми из 20 продавцов животных и трех из 15 мясников рынка.
Подобная защитная реакция присутствовала в организме и у 5% торговцев овощами. Правда, ни у кого из зараженных сотрудников рынка симптомов атипичной пневмонии за последние полгода не было.

В начале года эта болезнь охватила более 30 стран, ее симптомы – высокая температура, головные боли и кашель – были выявлены у 7900 человек, и более 800 из них скончались.

Заражение происходит при контакте с больным – вирус передается воздушно-капельным путем. Особую угрозу он представляет для стариков, детей и людей с ослабленным иммунитетом. В июне Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) объявила, что вспышку атипичной пневмонии удалось подавить и новых случаев не отмечается.

Однако, как утверждают китайские ученые, атипичная пневмония может вернуться.

"Из-за кулинарных особенностей южных провинций Китая, когда в пищу употребляются дикие животные, возрастает риск передачи опасных инфекций людям", – считают китайские исследователи. Их коллега из Гарвардского университета Генри Ниман заявил, что следует запретить продажу зверей на рынках без предварительного обследования на наличие вирусов.

На время борьбы с атипичной пневмонией кошки виверра исчезли с китайских рынков, но в августе запрет был снят. Прочие эксперты предполагают, что вспышку заболевания, похожего на атипичную пневмонию, следует ожидать с наступлением холодов в конце этого года, а источником станет один из рынков Гуандуна.

Анна Скворцова, "Вирус SARS вернется зимой", Газета.ru, 05.09.2003 14:14

Источник: Pharmindex.ru

Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні


Читайте також:

Кашлюк: причини, симптоми, лікування

Кашлюк – це інфекційне захворювання, що характеризується поступовим наростанням кашлю, причому болісного. Окрім кашлю, спостерігаються різні прояви патології дихальної системи в цілому.

Парвовірусна інфекція: причини, симптоми, лікування

Парвовірусна інфекція не настільки відоме захворювання, як, наприклад, вітряна віспа, краснуха чи скарлатина. Цей вірус дуже заразний, але якщо у людини міцний імунітет, то інфекція протікає без жодних симптомів або ж є загальне нездужання і висип на тілі (інфекційна еритема). Парвовірусну інфекцію називають також «п’ятою хворобою», «хворобою ляпаса».

Обережно! З настанням тепла різко активізувалися кліщі!

Кліщі живуть не лише у траві, чагарниках, кущах та на невисоких деревах, але й на дитячих майданчиках, у піску і навіть можуть потрапити до нас в дім (якщо у вас є собака, яка принесе кліща на собі з вулиці). Але є й гарна новина: від кліщів можна захиститися за допомогою правильного одягу, репелентів, а також якщо слухати поради фахівців або вакцинуватися від енцефаліту.

7 міфів про герпес

Герпес – один з найпоширеніших вірусів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі 67% усіх людей є носіями герпесу. І хоча вчені знають все про цю інфекцію, навколо неї ще досі існує багато міфів. Отже, головні міфи про герпес.

Скарлатина у дітей: причини, симптоми і лікування

Головні симптоми скарлатини – це дуже червоне горло, ознаки ангіни і шкірний висип (він з’являється у перший або другий день хвороби). Зазвичай висип на шкірі при скарлатині – це живіт, боки тіла, перед і боки шиї, природні складки та згини кінцівок.

Вірус папіломи людини: кому необхідно вакцинуватися?

Вакцина від ВПЛ не входить до обов’язкових за Календарем профілактичних щеплень, але вона на 90% знижує ризики раку шийки матки. Від папіломавірусу вакцинують у 84 країнах світу: у більшості країн ЄС, Канаді та США. Численні міжнародні дослідження довели високу ефективність цієї вакцини.

Чим лікувати грип?

Сьогодні найпоширенішими вірусами грипу людини є А та В – саме вони циркулюють зараз в Україні. Грип А – найнебезпечніший, тому що викликає ускладнення. Рідший штам грипу – В.

Скарлатина: симптоми, лікування, профілактика

Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання з висипом, ангіною та інтоксикацією. Скарлатина частіше буває у дітей і має яскраво виражену симптоматику – тому лікується вона вчасно. Але якщо хвороба протікає у прихованій формі, можливі серйозні ускладнення.

Як відновити організм після прийому антибіотиків: 5 порад від лікарів

Лікарі попереджають: якщо під час лікування антибіотиками ви й приймали пробіотики, далеко не завжди цього достатньо, щоб відновити організм. Ми зібрали п’ять порад від лікарів, що ще потрібно робити, аби допомогти організму.

УВАГА! Гострі кишкові інфекції: симптоми, лікування, профілактика

Інкубаційний період (від моменту зараження до перших симптомів) кишкових інфекцій в середньому триває від кількох годин до кількох днів і навіть тижнів. Хвора людина може заражати інших від моменту захворювання до повного одужання. Бувають випадки, коли людина є носієм кишкової інфекції, але при цьому у неї немає ніяких симптомів.

Що робити, якщо вас вкусив кліщ?

Не панікуйте, хоча, звісно, це складно, адже, за статистикою, кожен третій кліщ в Україні – переносник бореліозу. Однак для того, аби кліщ «передав» людині збудника, потрібно, щоб він знаходився на тілі не менше 24-72 годин. Тому очевидно, що важливо якнайшвидше зняти кліща з тіла. Саме тому лікарі закликають завжди відразу оглядати себе після повернення з лісу чи парку.

Вірус Марбург з високою летальністю: симптоми і шляхи зараження

За статистикою, половина інфікованих людей помирає. А найбільш небезпечні штами вбивають біля 88 % хворих. Смерть настає через значну кровотечу на фоні шокового стану. Зазвичай людина помирає через 8-9 днів після появи перших симптомів марбурзького вірусу.

Як правильно витягнути кліща

Якщо ви інфікувалися бореліозом, ви можете відразу й не зрозуміти це. Симптоми на початку дуже схожі на звичайну застуду: підвищення температури, головний біль, загальна слабкість.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю