Що робити при безсонні: народні методи

Безсоння: народні методи боротьби.

Shutterstock

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна друга людина має проблеми зі сном, серед них – 37 % жінок та 29 % чоловіків. Більша частина людей з безсонням – це особи похилого віку. Що стосується дітей, то погано сплять 25 % віком від 1 до 5 років.

Найкращі натуральні препарати від безсоння

Як боротися з безсонням

Людина, що добре спить вночі, має краще фізичне та психічне здоров’я у порівнянні з тими, хто має проблеми зі сном. До речі, науковці виявили прямий зв’язок між якістю і тривалістю сну та кількістю лікарняних у працівників. Тобто ті, хто спить 7-8 годин, рідше беруть лікарняні протягом року.

Безсоння не можна ігнорувати, потрібно шукати причину. Якщо довго не лікувати безсоння, це призводить до таких негативних наслідків:

  • погіршення пам’яті;
  • ослаблення імунітету;
  • зниження концентрації та уваги;
  • неврози та депресії;
  • зниження мозкової та фізичної активності;
  • збільшення ваги.

ВАЖЛИВО! Якщо протягом тривалого часу вас турбує безсоння, обов’язково зверніться до лікаря, аби виявити причину.

Ось прості рекомендації, які допоможуть краще спати:

  • створіть у спальні комфортний клімат;
  • за 3 години до сну не вживайте тяжкої, смаженої, жирної, солодкої і занадто солоної їжі;
  • на голодний шлунок теж не варто лягати спати, тому якщо ви голодні, краще з’їжте яйце, шматочок м’яса, салат з овочів, будь-які фрукти;
  • на ніч не вживайте спиртного, не куріть і не пийти напоїв з кофеїном;
  • за півгодини до сну вимкніть телевізор, відкладіть гаджети та книги;
  • чудово було б перед сном прогулятися на свіжому повітрі;
  • випийте трав’яний напій, що має заспокійливий ефект.

Які продукти допомагають заснути

Які трави допомагають заснути

Якщо ви страждаєте на безсоння, не поспішайте одразу бігти до аптеки і купувати снодійні препарати. Можливо, варто спочатку трохи змінити спосіб життя, звички плюс спробувати народні засоби від безсоння, а саме – заспокійливі трави. І лише якщо й це не допоможе нормально засинати – звернутися до лікаря.

Ми зібрали список найкращих заспокійливих трав.

Валеріана

Валеріана чудово зменшує нервове збудження і заспокоює. Візьміть 1 ч. л. подрібненого кореня валеріани і залийте стаканом окропу. Дайте настоятися 10-15 хвилин і пийте перед сном. Щоб трохи покращити специфічний смак такого напою, можна ще додати в нього м’яти. Окрім такого заспокійливого чаю, можна також прийняти ванну з валеріаною – це покращить сон і розслабить. Валеріану для ванни готують так: на 2 л окропу – 2 ст. л. кореня валеріани. Прокип’ятити 1 хвилину і дати настоятися приблизно годину. Додати відвар у ванну з теплою водою і полежати в ній 15 хвилин.

Ромашка

Ще одна рослина, яка має заспокійливий ефект. Ви можете купити ромашку у аптеці у вигляді чаю, а можете й самостійно насушити квіток ромашки. Протягом дня можна випити 2-3 чашки чаю з ромашки. В такий напій можна додавати мед, який також має заспокійливу дію. Ефірна олія ромашки чудово підходить для ванн: 5-6 крапель олії на ванну з водою, приймають таку ванну протягом 20 хвилин.

Чебрець

Чебрець допомагає при безсонні, що викликане розумовим чи фізичним перенавантаженням, перевтомою. На склянку окропу треба взяти 1 ст. л. сухої трави, заварити напій і дати постояти 40 хвилин. Приймати настій з чебрецю потрібно по 1-2 ст. л. тричі на день. Окрім нормалізації сну, чебрець зміцнює захисні сили організму. Але є застереження: чебрець протипоказаний пацієнтам з гастритом та вагітним.

Меліса

Мелісу використовують для покращення сну і зниження стресу. Візьміть кілька листочків меліси та залийте їх склянкою окропу. Дайте постояти 15 хвилин і пийте такий чай перед сном. Мелісу можна також використовувати разом з валеріаною. Не рекомендується пити чай з меліси тим, у кого знижений тиск.

М’ята

М’ята не лише допомагає при безсонні, а ще й стимулює мозкову діяльність. 1 ч. л. м’яти залийте склянкою окропу і дайте настоятися 15 хвилин. Процідіть напій і пийте теплим 2-3 рази на день.

Пустирник

Напій з пустирника чудово знімає тривогу, нервове напруження і покращує сон. 1 ст. л. пустирника залийте склянкою окропу і поставте у тепле місце на годину. Далі процідіть напій і випийте половину о 18:00 і безпосередньо перед сном.

Ароматерапія

Допоможе заснути також і вдихання таких ефірних олій, як лаванда, троянда, апельсин, ромашка, валеріана, мандарин. Капніть на серветку 5 крапель олії і подихайте крізь цю серветку перед сном (буквально 10-15 глибоких вдихів).


Чтобы оставить комментарий, необходимо авторизоваться

Комментарии

  • 18 декабря, 2023 год Оксана
    У кожного, звичайно, свої методи, методи боротьби з безсонням. Але особисто я врятуюсь перевіреним засобом, таблетками Альпетонін. Приймаю за 20 хвилин до сну і жодних проблем із засинанням немає.
  • 8 ноября, 2023 год Марина
    Коли безсоння стає проблемою, то жодна м'ята з мелісою не допоможуть. Я до терапевта звернулася за допомогою, бо сну не було від слова ЗОВСІМ! Мені призначили мелатонін у таблетках, препарат Альпетонін пропити курсом два тижні. Прекрасний та безпечний засіб від безсоння та порушень сну. Зараз я вже легко засинаю без пігулок. Сон міцний.
  • 14 августа, 2023 год Катя
    Ну, м'ятний чай можна для заспокоєння нервів випити) А так, якщо реально проблематично заснути, то тільки снодійне може вирішити проблему. Мені дуже Альпетонін допоміг. Звикання до нього немає. Засинаю з ним дуже легко, вночі не прокидаюся. І що дуже важливо, на ранок бадьора та активна протягом дня.


Читайте также:

Как компенсировать недосыпание после ночных воздушных тревог

Каждая бессонная ночь оказывает негативное влияние на наше здоровье, особенно страдает мозг. Это можно сравнить с приемом большой дозы алкоголя: повышается тревожность, снижается способность концентрироваться.

Бессонница во время войны: как себе помочь?

Сильный стресс и повышенная тревожность – большое испытание для организма, вызывающее бессонницу. Многие из нас столкнулись с невозможностью уснуть и частыми пробуждениями ночью. Психологи рассказали о признаках бессонницы и о том, как себе помочь.

Лучшие натуральные препараты от бессонницы

Мы создали подборку из пяти препаратов от бессонницы, в составе которых – только безопасные компоненты. Такие средства практически не имеют противопоказаний и «побочек», а купить их можно без рецепта врача.

Австралийские натуропаты назвали восемь простых способов борьбы с бессонницей

Восемь простых способов борьбы с бессонницей назвали австралийские натуропаты из клиники Боурал. Выполняя предложенные ими советы, можно не только крепко...

Бессонница - семейная болезнь

Если кто-то из ваших родственников страдает от бессонницы, значит, у вас риск развития этого же отклонения повышен на 37%, установила...

Бессонница ударяет по кошельку

Становящаяся все более распространенной сегодня бессонница является весьма убыточным явлением, как для отдельно взятого гражданина в частности, так и для...

Ожирение и бессонница: две проблемы, одна причина

Неправильная работа клеток мозга, продуцирующих гипокретин и орексин, может быть главной причиной как переедания, так и бессонницы. Эти клетки находятся...

Бессонница – новый побочный эффект статинов

По новым данным американских ученых, у людей, принимающих один из популярных статинов, могут возникать проблемы со сном. В обширном исследовании...

Бессонница? Считать овец бессмысленно...

Открытие группы ученых Оксфордского университета дискредетировало древний как мир метод борьбы с бессонницей. Оказывается, если вы не можете заснуть, считать...

Бессонница терзает немецких домохозяек

Домохозяйкам Германии, по мнению исследователей Гисенского университета, мешает спать по ночам комплекс неполноценности: экономическая зависимость от мужа и отсутствие интересной...

У вас бессонница? Значит, вы ревнивы...

Мужчины в Германии ревнивее женщин. В Котбусе состоялось 11-е ежегодное заседание членов Немецкого медицинского общества по изучению сна. Лаборатории, где изучают...

Бессонница: лечение нарушения сна

Настя Костюченкова     Каждую ночь миллионы мужчин, женщин и детей мучаются бессонницей, беспокойно ворочаясь в постели. Каждое утро множество невыспавшихся начинают...

Хроническая бессонница

Бессонница определяется как трудности при засыпании, пробуждения (после наступления сна, но до желаемого времени пробуждения), нарушение длительности или качества сна,...
САМОЛЕЧЕНИЕ МОЖЕТ НАВРЕДИТЬ ВАШЕМУ ЗДОРОВЬЮ