Будьте обережні: список хвороб, що загострюються у спеку

Які хвороби загострюються влітку і що робити, щоб уберегтися?

У спеку особливо страждають люди з хронічними захворюваннями
У спеку особливо страждають люди з хронічними захворюваннями
Фото из открытых источников

Більшість людей важко переносять спеку. Зазвичай, коли жарко, ми стаємо млявими, швидко втомлюємось, у нас знижується концентрація і увага. Але є ще одна небезпека – це загострення хронічних хвороб і поява нових. Які ж захворювання зазвичай загострюються влітку?

Серцево-судинні захворювання

Якщо людина страждає на гіпертонію, аритмію, ішемічну хворобу серця, перенесла операцію на серці, інсульт або інфаркт, то спека – це важке випробування для неї. Організм адаптується до спеки, а серце та судини при цьому отримують велике навантаження: підвищуються тиск і пульс, загущується кров (а це – ризик утворення тромбів). Окрім того, разом з потом людина втрачає важливі для серця мікроелементи: магній, калій, натрій, хлор. Через спеку саме влітку фіксують більше інфарктів та інсультів, гіпертонічних кризів у порівнянні з іншими порами року.

Як зменшити ризики для серця влітку?

  • Якщо ви приймаєте якісь ліки на постійній основі, влітку обов’язково попросіть свого лікаря скоригувати дозування, якщо це потрібно.
  • Контролюйте тиск і пульс щодня (вранці і ввечері).
  • Постарайтеся лягати спати раніше, аби раніше прокидатися.
  • Пийте воду – це дуже важливо, щоб підтримувати правильний баланс електролітів. Норма – 1,5 л на день (бажано, щоб вона була прохолодною). Але якщо у вас ішемічна хвороба серця чи проблеми з нирками – спочатку уточніть у лікаря, яка ваша добова норма води.
  • У період з 11 до 17 години не виходьте на сонце.
  • Зменшіть навантаження на серцево-судинну систему: мінімізуйте каву, алкоголь і солодкі напої.
  • Їжте невеликими порціями, але при цьому вживайте менше м’яса, гострого, солоного, жирного, а більше – овочів і фруктів.
  • Приймайте прохолодний душ двічі на день (або просто ополіскуйте холодною водою обличчя та руки).
  • Робіть вологе прибирання у помешканні і слідкуйте, щоб було прохолодно (зачиняйте вдень вікна, вмикайте кондиціонер).

Як правильно підібрати таблетки від тиску: поради кардіолога

Цукровий діабет

Спека небезпечна й для тих людей, що страждають на цукровий діабет. Коли жарко, рівень глюкози у крові підвищується, а зневоднення організму відбувається швидше, аніж у тих, хто не хворіє на діабет. А ще діабетики частіше за інших отримують теплові удари влітку.

Як зменшити ризики для діабетиків влітку?

  • Якщо ви на інсуліні, зберігайте його і все, чим ви користуєтеся при цьому захворюванні, подалі від сонячних променів.
  • Не знаходьтеся на вулиці без сонцезахисного крему, капелюха і темних окулярів.
  • Перевіряйте рівень цукру в крові частіше, ніж зазвичай : у спеку він часто «скаче».
  • Якщо немає протипоказань, в день випивайте 1,5 л води.
  • Слідкуйте за симптомами можливого теплового удару: запаморочення, слабкість, нудота, надлишкова пітливість. Якщо є такі ознаки, відразу зверніться до лікаря (викличте швидку).
  • Вдень не займайтеся ніякою фізичною активністю – краще перенесіть це на ранок чи на вечір.
  • Відмовтеся від кофеїну та алкоголю.
  • Їжте більше холодних страв, овочів, кислих фруктів. У період спеки не вживайте бобові, крупи, смажене, солоне та гостре.
  • Обирайте натуральний, світлий, легкий одяг.

10 способів знизити цукор у крові

ГРВІ та ЛОР-захворювання

Як не дивно, ларингіти, ангіни, отити і пневмонії частіше бувають у людей саме влітку, а не взимку, адже безліч вірусів активуються у спеку.

У спеку знижується імунітет, частіше бувають перепади температур (через кондиціонери), ми купаємось у холодній воді і потрапляємо на протяги. Ангіна, до речі, тяжче переноситься влітку, аніж взимку, бо знову-таки ослаблений імунітет.

Як зменшити ризики ЛОР-захворювань влітку?

  • Зменшіть ризики перепаду температур, щоб уникнути застуди. При таких перепадах особливо страждають судини, що небезпечно для людей похилого віку та для тих, у кого є проблеми з серцем.
  • Якщо ви користуєтесь кондиціонером, то пам’ятайте, що його температура повинна бути нижчою, ніж температура надворі, на 5-7 градусів, не більше. Якщо ви входите з вулиці у приміщення, де працює кондиціонер, робіть це поступово.
  • При користуванні кондиціонером чи вентилятором не допускайте, щоб холодне повітря було направлене прямо на вас (це стосується й протягів).
  • Не пийте занадто холодну воду чи якісь напої.
  • Не обливайтеся крижаною водою і різко не заходьте у холодну водойму. Те саме стосується й холодного душу, коли ви щойно зайшли з вулиці.

Харчові отруєння та кишкові інфекції

Щоліта відбуваються спалахи кишкових інфекцій, а також зростає кількість харчових отруєнь. А з війною і поганою епідситуацією на тимчасово окупованих територіях ця проблема збільшилася у рази, особливо на фоні спеки. Головна причина кишкових інфекцій – це недостатня гігієна, неякісні продукти харчування, їхнє неправильне зберігання. Зазвичай збудники кишкових інфекцій розмножуються у продуктах тваринного походження, що не пройшли термічної обробки (або недостатньо приготовані). Пам’ятайте, що у спеку м'ясо, молоко та яйця псуються буквально за 30 хвилин. Також не забувайте ретельно мити овочі та фрукти під проточною водою.

Як зменшити ризики отруєнь та кишкових інфекцій?

  • Оминайте місця стихійної торгівлі – не купуйте там ані сирих, ані готових продуктів.
  • Не купуйте у спеку ніяких страв у магазинних кулінаріях (особливо небезпечні салати з майонезом чи сметаною, кондитерські вироби з кремом). Аналогічно – з вуличними шаурмою, біляшами чи чебуреками.
  • У дорогу чи на природу не беріть тих продуктів, що псуються без холодильника.
  • Коли купуєте м'ясо чи молочні продукти у магазині, обов’язково перевіряйте їхні строки придатності.
  • Не залишайте приготовані вдома страви лежати при кімнатній температурі. Приготували, дочекалися, поки охолоне – і поставили у холодильник.
  • Якщо купуєте сире молоко на офіційних ринках, все одно вдома кип’ятіть його.
  • Слідкуйте, щоб м'ясо, риба та яйця, які ви готуєте, були максимально термічно обробленими.
  • Сире м'ясо та рибу тримайте у холодильнику подалі від готових страв.
  • Ну і очевидне: мийте руки перед їдою та після.

Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

  • 10 серпня, 2023 рік Яна
    Здоровый человек жаре переносит плохо, а что говорить о гипертониках. Мама старается на улицу только рано утром выходить по холодку, как говорится. Лекарства принимает регулярно. Вода пьет достаточно. Еще для поддержания сердечно-сосудистой системы травяные сборы заваривает. Знаю, что у нее в последнее время всегда есть чай био для сердца и сосудов эвалар. Ей вкус понравился, и состав в нем хорошо скомбинирован.


Читайте також:

Как пережить аномальную жару: советы врачей

Врачи рассказали, как во время аномальной жары не допустить обострения хронических заболеваний. Нужно пить побольше воды, носить одежду из натуральных тканей, прятаться от солнца и не перегружать желудок.

7 советов, как хорошо чувствовать себя в жару

Несколько советов, как облегчить состояние, когда на улице очень жарко. Лучше не садиться на бессолевые диеты, хорошо высыпаться, позаботиться о сосудах, не перегружать желудок и уменьшить отеки.

Как пережить жару гипертоникам и сердечникам

Кардиологи дают советы, как пережить жару сердечникам и гипертоникам. Летом обостряются некоторые хронические заболевания, среди которых - гипертония и болезни сердца. В этот период нужно быть особенно осторожными.

Какие болезни обостряются летом

Летом обостряется целый список разных заболеваний. Обязательно примите профилактические меры и поберегите себя. Опасны тепловой удар, пневмония, инфаркт, астма и т. д.

Какие продукты уменьшают потливость

С повышенной потливостью летом можно бороться, добавив в свое меню некоторые продукты. Вы будете меньше потеть, если начнете пить воду с лимоном, есть охлажденный йогурт, рис, инжир, пить имбирный или мятный чай, отвар из шалфея.

Щоб не прискорити старіння, відмовтеся від цих б’юті-процедур після 40 років

Після 40 років в жіночому організмі відбуваються гормональні зміни, що впливають на шкіру і мускули обличчя. Знижуються пружність та тонус шкіри, змінюються контур і риси обличчя. Якщо ви не хочете ще більше прискорити такі зміни, лікарі-косметологи закликають відмовитися від деяких б’юті-процедур.

Інтервальне голодування підвищує ризики серцево-судинних захворювань

Люди, що дотримуються інтервального голодування за схемою 16/8, мали на 91% більші ризики смерті від серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, хто не практикує «інтервалку»! Окрім того, люди з уже наявними серцево-судинними проблемами під час інтервального голодування мали на 66% більші ризики інсульту та інфаркту.

Як компенсувати недосипання після нічних повітряних тривог

Кожна безсонна ніч негативно впливає на наше здоров’я, особливо страждає мозок. Це можна порівняти з прийомом великої дози алкоголю: підвищується тривожність, знижується здатність концентруватися.

Чому краще відмовитись від молока

Вже кілька років серед учених та лікарів ведуться розмови про шкоду молока, яке ми звикли вважати корисним і необхідним для організму. Давайте розберемося, кому ж все-таки краще перестати вживати молочні продукти.

Чим корисна куркума

Куркума – це спеція золотисто-помаранчевого кольору. Давайте поговоримо про її корисні властивості і про те, як саме вона впливає на організм. Куркуму використовують в Індії вже кілька тисячоліть як спецію та лікарську рослину. Її додають до їжі для кольору та аромату.

Топ-18 дешевих аптечних засобів для краси

Ми вирішили скласти список препаратів для шкіри, волосся та нігтів, що легко можуть замінити дорогі засоби та салонні процедури. Активні речовини цих бюджетних препаратів входять до складу дорогої косметики.

Магній: як зрозуміти, що його не вистачає

Магній зазвичай погано засвоюється – в організм потрапляє його лише 30% (за умови, що у вас немає нестачі вітаміну D). Якщо ж ви вживаєте алкоголь або курите, п’єте багато кави і зловживаєте солоним, магній може не засвоюватися взагалі (це стосується як їжі, так і препаратів магнію).

Як попередити облисіння

Облисіння – проблема, що турбує жінок та чоловіків будь-якого віку. Хвилюватись потрібно, якщо ситуація має масштабний характер, а об’єми втрати...

Як зрозуміти, що у вас нестача вітаміну D

Саме взимку зазвичай ми страждаємо на нестачу вітаміну D, адже надворі буваємо нечасто, день короткий, а сонця мало. Найменше ми отримуємо цього важливого вітаміну у період з листопада по березень, бо УФ-індекс в цей час занадто низький, скільки б часу надворі не перебували.

Гладка шкіра без страждань: досвід лазерної епіляції бікіні у LaserVille

Застосування Александритового лазера для епіляції в LaserVille має кілька переваг. По-перше, це швидка та ефективна процедура, яка може бути застосована на різних сферах тіла. По-друге, завдяки своїй довжині хвилі (близько 755 нм), олександритовий лазер ідеально підходить для обробки світлого або темного волосся
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю