Головний біль – це НЕ симптом гіпертонії

Кардіолог розповіла, як правильно вимірювати тиск.

Як правильно вимірювати тиск
Як правильно вимірювати тиск
Фото из открытых источников

Лікар-кардіолог Світлана Окоро-Бик, яка працює в Університетській лікарні Мілтона Кейнса у Великій Британії, розповіла, яких помилок ми найчастіше припускаємося при вимірюванні тиску.

Як правильно підібрати таблетки від тиску: поради кардіолога

«Люди часто скаржаться на те, що у них тиск високий чи низький.
Також гіпертонія є однією із найсерйознішніх проблем сьогодення і одним із основних кардіоваскулярних ризиків. Але я часто зустрічаюся із тим, що люди мають дуже погане уявлення, як і коли міряти тиск», – каже Світлана Окоро-Бик.

Головна помилка у більшості людей, це те, що вони вимірюють тиск на стресі, тобто у момент нервового напруження чи при головному болю. Один з найстійкіших міфів колишнього «совка» – це те, що причина головного болю – високий тиск (гіпертонія).

Кардіолог спеціально провела анонімне опитування серед своїх пацієнтів у Британії з запитанням, «що вони роблять у першу чергу, коли болить голова». Результати такі:

  • 10 з 10 приймають знеболювальне;
  • 6 з 10 відпочивають;
  • 0 з 10 вимірюють тиск.

Аналогічне запитання лікар поставила й своїм пацієнтам в Україні і отримала такі відповіді:

  • 10 з 10 насамперед вимірюють тиск;
  • 5 з 10 відпочивають;
  • 3 з 10 приймають знеболювальне.

Головна помилка серед пацієнтів – вимірювання тиску на фоні головного болю. Це неправильно, адже головний біль – це стрес для організму, тому ці вимірювання будуть неінформативними.

Організм завжди реагує на біль підвищенням тиску і це НОРМАЛЬНО.

«Тому правило номер один! Якщо у вас болить голова, спочатку знеболюємо. Коли головний біль пройшов, тоді при потребі можна виміряти тиск. Можливо, для когось це буде сюрпризом, але головний біль не є симптомом гіпертонії», – пояснює кардіолог.

Як правильно вимірювати тиск

  1. Тиск потрібно вимірювати, коли ви у спокійному стані, сидячи. Обидві ноги поставте на підлогу, вам повинно бути зручно. Руку з манжетою тонометра необхідно розмістити так, щоб вона була на рівні серця. Покладіть руку передпліччям на стіл.
  2. На вас не повинно бути одягу, що тисне, манжету накладайте на руку без одягу, причому рукав потрібно не закочувати, а знімати повністю.
  3. Якщо ви вимірюєте тиск самостійно, краще оберіть автоматичний тонометр, а манжету підбирайте під розмір вашого плеча. Не вимірюйте тиск апаратами, що призначені для зап’ястя чи на палець – у них велика погрішність.
  4. За 30 хвилин до вимірювання тиску краще нічого не їсти, а також не пити алкоголь, напої з кофеїном, не курити, не приймати ліки та не робити фізичних навантажень.
  5. Вимірювати тиск бажано на пустий сечовий міхур. Перед вимірюванням посидьте спокійно п’ять хвилин, а під час вимірювання не балакайте.
  6. Щоб отримати точні дані артеріального тиску, вимірюйте його тричі підряд з інтервалом у дві хвилини. Запишіть той результат, що був найменшим.

Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні


Читайте також:

Як зрозуміти, що у вас високий тиск, якщо немає тонометра

Лікарі попереджають, що усі люди, тиск у яких 140/90 і вище, повинні обов’язково приймати антигіпертензивні препарати за призначенням лікаря та постійно контролювати тиск.

Чим небезпечний низький тиск

Справді небезпечна ситуація – це коли низький тиск у людини похилого віку. Причому зниження діастолічного тиску – більш загрозливий стан здоров'я, ніж зниження систолічного.

Как быстро поднять пониженное давление

Пониженное давление не может вызвать инфаркта или инсульта, но гипотония изнашивает сосуды и сердце

Який тиск вважається підвищеним?

Нормальним для більшості людей прийнято вважати тиск, що не перевищує показників 130/80 мм рт. ст. Отже, якщо тиск – у межах цих значень, гіпертонії у вас немає.

Чому закладає вуха?

Мабуть, кожен з нас хоч раз у житті стикався з відчуттям закладеності вух. Зазвичай це тимчасове явище, що буває у літаку, після сну чи при застуді. Але іноді закладеність вух – серйозна проблема, що потребує лікування. Давайте розберемося, чому закладає вуха і що робити.

Як правильно підібрати таблетки від тиску

Таблетки від тиску призначаються не на певний час прийому, а на постійній основі. Тобто їх потрібно приймати все життя. Гіпертонія, як і цукровий діабет, – захворювання хронічне, найчастіше спадкове. Гіпертонію не можна вилікувати, її можна лише тримати під контролем за допомогою препаратів, які захищають судини і органи, підтримуючи тиск на нормальному рівні.

Підвищений тиск: які симптоми, чому виникає і що не можна їсти?

Україна – на першому місці серед європейських країн за смертністю людей від хвороб серця і судин (а гіпертонія – це і є основна причина таких проблем). Щороку діагноз «гіпертонія» чують вперше близько 430 тис. українців. На гіпертонію в Україні хворіють 12-13 млн дорослих людей.

Кардиолог рассказала, как бороться со скачками давления

Чем лучше человек будет контролировать свое давление с помощью антигипертензивных препаратов, тем легче будут переноситься падения давления. Ваша цель – ниже 130/80 мм рт. ст. Если давление «скачет» выше этих цифр, нужна коррекция лечения. Если новые цифры давления вы сначала переносите плохо, снижать его лучше постепенно, поэтапно – чтобы сосуды привыкли.

Какие лекарства должны быть дома у гипертоника – кардиолог

Врач-кардиолог рассказала, какими бывают препараты от давления, как принимать таблетки при гипертонии и как понять, что они подобраны правильно.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю