Магній: як зрозуміти, що його не вистачає
Який магній найкраще засвоюється і які ознаки його дефіциту.
- Що таке магній
- Чому не засвоюється магній
- Симптоми дефіциту магнію
- У яких продуктах багато магнію
- Який магній найкраще засвоюється
Ранкова втома, тривожність, поганий апетит, стрес, закрепи і безсоння… Якщо у вас є ці симптоми, можливо, вашому організму не вистачає магнію. Поговоримо про те, як магній впливає на наше тіло і які форми магнію краще приймати.
Що таке магній
Магній – важливий елемент, що бере участь у багатьох процесах в організмі. Найвідоміші – це регуляція ритму серця, кров’яного тиску, рівня глюкози у крові тощо. В парі з кальцієм магній сприяє засвоєнню вітаміну D та стимулює ріст кісток. Якщо в організмі є нестача магнію, порушується засвоєння вітамінів групи В, С, Е, калію та фосфору. Саме магній допомагає при стресі, втомі, безсонні тощо.
Чому не засвоюється магній
Магній зазвичай погано засвоюється – в організм потрапляє його лише 30% (за умови, що у вас немає нестачі вітаміну D). Якщо ж ви вживаєте алкоголь або курите, п’єте багато кави і зловживаєте солоним, магній може не засвоюватися взагалі (це стосується як їжі, так і препаратів магнію). Також магній «вимивається» з організму, якщо ви приймаєте сечогінні препарати, що призначаються зазвичай при діабеті, набряках, гіпертонії чи хворобах печінки. Тому радимо звернути на це увагу.
Як зрозуміти, що у вас нестача вітаміну D
Симптоми дефіциту магнію
Насправді нестача магнію – поширена проблема, що є у третини усіх людей. Такий дефіцит може сприяти серцево-судинним проблемам, діабету, гіпертонії та остеопорозу. Щоб без аналізів зрозуміти, що у вас є дефіцит магнію, зверніть увагу на такі симптоми:
- підвищена втомлюваність (навіть зранку після сну);
- поганий апетит;
- «гойдалки» з настроєм;
- підвищена тривожність;
- нудота та запори;
- судоми у ногах;
- тахікардія;
- оніміння та поколювання у кінцівках;
- підйоми тиску;
- частий карієс.
У яких продуктах багато магнію
При дефіциті магнію важливо насамперед звернути увагу на своє харчування. Денна потреба дорослої людини у магнії – 3,6 мг/кг. Якщо ви додасте до свого раціону продукти, багаті на магній, рівень цього мікроелементу буде засвоюватися поступово, що не дасть його надлишку, що теж погано для організму. Отже, ось продукти з магнієм:
- банани;
- родзинки;
- курага;
- авокадо;
- картопля;
- шпинат;
- броколі;
- рукола;
- пекінська капуста;
- гарбузове насіння;
- кеш’ю;
- мигдаль;
- квасоля;
- горох;
- цільнозернові крупи та хліб з них;
- кисломолочні/молочні продукти;
- курка;
- яловичина;
- лосось.
Який магній найкраще засвоюється
Існують різні типи магнію, тому вам варто знати, який магній добре засвоюється організмом. Якщо це вітаміни, то молекулу магнію поєднують з якимось «носієм» (амінокислотою або органічною кислотою). Це може бути таурин, гліцин, аргінін чи цитрат. У такому вигляді організм добре засвоює магній. З такими «носіями» ми можемо отримати різні форми магнію: глюконат, таурат, аргінат, гліцинат, карбонат, оротат, аскорбат тощо. Якісь з цих форм добре засвоюються, а якісь – просто неефективні. Давайте дізнаємося, який магній найкорисніший:
- Гліцинат магнію. Ця форма магнію присутня у білкових продуктах, а також у добавках. Такий магній чудово засвоюється і призначається при депресіях, тривогах, для покращення загального самопочуття, для нормалізації сну, при проблемах з серцем та цукровому діабеті. Гліцинат магнію також показаний при передменструальному синдромі та судомах.
- Малат магнію. Ще одна форма магнію, що гарно засвоюється. «Носієм» у цьому випадку є яблучна кислота. Такий магній добре допомагає при хронічній втомі та фіброміалгіях, надає енергії (тому краще малат магнію приймати вранці, аби не було безсоння).
- Таурат магнію. Тут магній поєднаний з амінокислотою таурином. Таурат магнію заспокоює нервову систему, знижує рівень кортизолу (гормону стресу), нормалізує рівень цукру в крові, артеріальний тиск.
- Хлорид магнію. «Носій» магнію у даній формі – це хлор. Хлорид магнію чудово всмоктується в кишківнику і засвоюється організмом повністю. Такий магній покращує сон, зменшує тривожність, полегшує м’язові болі, зменшує печію, позбавляє закрепів.
- Цитрат магнію. Тут молекула магнію поєднана з лимонною кислотою, що міститься у цитрусових. Така форма магнію найчастіше зустрічається в аптеках і є найпопулярнішою. Цитрат магнію добре засвоюється і призначається при мігренях, аритміях, цукровому діабеті другого типу, закрепах.
Коментарі