Магній: як зрозуміти, що його не вистачає

Який магній найкраще засвоюється і які ознаки його дефіциту.

Які форми магнію найкраще засвоюються
Які форми магнію найкраще засвоюються
Фото из открытых источников

Ранкова втома, тривожність, поганий апетит, стрес, закрепи і безсоння… Якщо у вас є ці симптоми, можливо, вашому організму не вистачає магнію. Поговоримо про те, як магній впливає на наше тіло і які форми магнію краще приймати.

Що таке магній

Магній – важливий елемент, що бере участь у багатьох процесах в організмі. Найвідоміші – це регуляція ритму серця, кров’яного тиску, рівня глюкози у крові тощо. В парі з кальцієм магній сприяє засвоєнню вітаміну D та стимулює ріст кісток. Якщо в організмі є нестача магнію, порушується засвоєння вітамінів групи В, С, Е, калію та фосфору. Саме магній допомагає при стресі, втомі, безсонні тощо.

Чому не засвоюється магній

Магній зазвичай погано засвоюється – в організм потрапляє його лише 30% (за умови, що у вас немає нестачі вітаміну D). Якщо ж ви вживаєте алкоголь або курите, п’єте багато кави і зловживаєте солоним, магній може не засвоюватися взагалі (це стосується як їжі, так і препаратів магнію). Також магній «вимивається» з організму, якщо ви приймаєте сечогінні препарати, що призначаються зазвичай при діабеті, набряках, гіпертонії чи хворобах печінки. Тому радимо звернути на це увагу.

Як зрозуміти, що у вас нестача вітаміну D

Симптоми дефіциту магнію

Насправді нестача магнію – поширена проблема, що є у третини усіх людей. Такий дефіцит може сприяти серцево-судинним проблемам, діабету, гіпертонії та остеопорозу. Щоб без аналізів зрозуміти, що у вас є дефіцит магнію, зверніть увагу на такі симптоми:

  • підвищена втомлюваність (навіть зранку після сну);
  • поганий апетит;
  • «гойдалки» з настроєм;
  • підвищена тривожність;
  • нудота та запори;
  • судоми у ногах;
  • тахікардія;
  • оніміння та поколювання у кінцівках;
  • підйоми тиску;
  • частий карієс.


У яких продуктах багато магнію

При дефіциті магнію важливо насамперед звернути увагу на своє харчування. Денна потреба дорослої людини у магнії – 3,6 мг/кг. Якщо ви додасте до свого раціону продукти, багаті на магній, рівень цього мікроелементу буде засвоюватися поступово, що не дасть його надлишку, що теж погано для організму. Отже, ось продукти з магнієм:

  • банани;
  • родзинки;
  • курага;
  • авокадо;
  • картопля;
  • шпинат;
  • броколі;
  • рукола;
  • пекінська капуста;
  • гарбузове насіння;
  • кеш’ю;
  • мигдаль;
  • квасоля;
  • горох;
  • цільнозернові крупи та хліб з них;
  • кисломолочні/молочні продукти;
  • курка;
  • яловичина;
  • лосось.

Чим корисний вітамін С

Який магній найкраще засвоюється

Існують різні типи магнію, тому вам варто знати, який магній добре засвоюється організмом. Якщо це вітаміни, то молекулу магнію поєднують з якимось «носієм» (амінокислотою або органічною кислотою). Це може бути таурин, гліцин, аргінін чи цитрат. У такому вигляді організм добре засвоює магній. З такими «носіями» ми можемо отримати різні форми магнію: глюконат, таурат, аргінат, гліцинат, карбонат, оротат, аскорбат тощо. Якісь з цих форм добре засвоюються, а якісь – просто неефективні. Давайте дізнаємося, який магній найкорисніший:

  1. Гліцинат магнію. Ця форма магнію присутня у білкових продуктах, а також у добавках. Такий магній чудово засвоюється і призначається при депресіях, тривогах, для покращення загального самопочуття, для нормалізації сну, при проблемах з серцем та цукровому діабеті. Гліцинат магнію також показаний при передменструальному синдромі та судомах.
  2. Малат магнію. Ще одна форма магнію, що гарно засвоюється. «Носієм» у цьому випадку є яблучна кислота. Такий магній добре допомагає при хронічній втомі та фіброміалгіях, надає енергії (тому краще малат магнію приймати вранці, аби не було безсоння).
  3. Таурат магнію. Тут магній поєднаний з амінокислотою таурином. Таурат магнію заспокоює нервову систему, знижує рівень кортизолу (гормону стресу), нормалізує рівень цукру в крові, артеріальний тиск.
  4. Хлорид магнію. «Носій» магнію у даній формі – це хлор. Хлорид магнію чудово всмоктується в кишківнику і засвоюється організмом повністю. Такий магній покращує сон, зменшує тривожність, полегшує м’язові болі, зменшує печію, позбавляє закрепів.
  5. Цитрат магнію. Тут молекула магнію поєднана з лимонною кислотою, що міститься у цитрусових. Така форма магнію найчастіше зустрічається в аптеках і є найпопулярнішою. Цитрат магнію добре засвоюється і призначається при мігренях, аритміях, цукровому діабеті другого типу, закрепах.

Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні


Читайте також:

12 симптомів дефіциту магнію

Дефіцит магнію негативно відбивається на роботі практично усіх органів, адже цей мікроелемент необхідний для безлічі фізіологічних процесів. Найбільше страждають від дефіциту магнію серце, нирки та м’язи.

10 способів знизити цукор в крові

За статистикою, в Україні біля 200 тисяч людей хворіють на тяжку форму цукрового діабету. Приблизно така сама кількість пацієнтів має діагноз «предіабет».

В какое время суток пить витамины, чтобы они лучше усваивались

Чтобы витамины и микроэлементы лучше усвоились организмом, их нужно принимать в определенное время суток

Хотите понизить давление? Ешьте шоколад!

Ученые доказали, что продукты, богатые магнием, понижают артериальное давление. Поэтому тем, кто страдает от скачков давления, следует контролировать уровень магния...

Щоб не прискорити старіння, відмовтеся від цих б’юті-процедур після 40 років

Після 40 років в жіночому організмі відбуваються гормональні зміни, що впливають на шкіру і мускули обличчя. Знижуються пружність та тонус шкіри, змінюються контур і риси обличчя. Якщо ви не хочете ще більше прискорити такі зміни, лікарі-косметологи закликають відмовитися від деяких б’юті-процедур.

Інтервальне голодування підвищує ризики серцево-судинних захворювань

Люди, що дотримуються інтервального голодування за схемою 16/8, мали на 91% більші ризики смерті від серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, хто не практикує «інтервалку»! Окрім того, люди з уже наявними серцево-судинними проблемами під час інтервального голодування мали на 66% більші ризики інсульту та інфаркту.

Як компенсувати недосипання після нічних повітряних тривог

Кожна безсонна ніч негативно впливає на наше здоров’я, особливо страждає мозок. Це можна порівняти з прийомом великої дози алкоголю: підвищується тривожність, знижується здатність концентруватися.

Чому краще відмовитись від молока

Вже кілька років серед учених та лікарів ведуться розмови про шкоду молока, яке ми звикли вважати корисним і необхідним для організму. Давайте розберемося, кому ж все-таки краще перестати вживати молочні продукти.

Чим корисна куркума

Куркума – це спеція золотисто-помаранчевого кольору. Давайте поговоримо про її корисні властивості і про те, як саме вона впливає на організм. Куркуму використовують в Індії вже кілька тисячоліть як спецію та лікарську рослину. Її додають до їжі для кольору та аромату.

Топ-18 дешевих аптечних засобів для краси

Ми вирішили скласти список препаратів для шкіри, волосся та нігтів, що легко можуть замінити дорогі засоби та салонні процедури. Активні речовини цих бюджетних препаратів входять до складу дорогої косметики.

Як попередити облисіння

Облисіння – проблема, що турбує жінок та чоловіків будь-якого віку. Хвилюватись потрібно, якщо ситуація має масштабний характер, а об’єми втрати...

Як зрозуміти, що у вас нестача вітаміну D

Саме взимку зазвичай ми страждаємо на нестачу вітаміну D, адже надворі буваємо нечасто, день короткий, а сонця мало. Найменше ми отримуємо цього важливого вітаміну у період з листопада по березень, бо УФ-індекс в цей час занадто низький, скільки б часу надворі не перебували.

Гладка шкіра без страждань: досвід лазерної епіляції бікіні у LaserVille

Застосування Александритового лазера для епіляції в LaserVille має кілька переваг. По-перше, це швидка та ефективна процедура, яка може бути застосована на різних сферах тіла. По-друге, завдяки своїй довжині хвилі (близько 755 нм), олександритовий лазер ідеально підходить для обробки світлого або темного волосся

Як зрозуміти, що ви старішаєте занадто швидко: 7 основних ознак

Звичайно, кожна людина хоче якнайдовше залишатися молодою, але буває так, що організм зношується навіть швидше, ніж повинен за паспортним віком. Якщо ви помітили якісь з перерахованих нижче проблем, зверніться до лікаря.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю