Что хуже - курение или нюхательный табак?

Как показало исследование, проведённое шведскими учёными, у детей, чьи матери во время беременности нюхали табак, чаще отмечаются проблемы с дыханием, чем даже у детей куривших беременных.

Молотый табак содержит большое количество никотина, но в целом считается менее опасным, чем сигареты, поскольку не подвергается горению, а значит, при его использовании человек не вдыхает смолы и продукты этого горения, как при курении, объясняет руководитель исследования, Anna Gunnerbeck из Института Каролинска в Стокгольме. "Это может стать выходом для многих людей, не желающих расставаться с табаком, но не для беременных", - говорит она.

Gunnerbeck с коллегами проанализировали данные 610 000 детей, появившихся на свет в Швеции с 1999 по 2006 гг., сопоставляя их с ответами матерей на вопрос, курили ли они и/или использовали ли нюхательный табак в первые месяцы беременности.

Учёные искали у детей специфический признак нарушения дыхания, выражающийся во внезапной остановке дыхания, которая может сопровождаться нарушением сердечного ритма.

Среди детей, чьи матери не курили и не нюхали табак при беременности, такое нарушение встречалось у 1-2 на 1000, тогда как у тех, чьи матери курили, будучи беременными, риск возрастал вдвое.
Для тех же детей, чьи матери во время беременности нюхали табак, риск указанного нарушения дыхания повышался более, чем на 50%.

Нарушения дыхания у детей связаны как с курением матерей во время беременности, так и с преждевременными родами, однако после исключения последнего фактора выяснилось, что курение само по себе не оказывает влияния на частоту нарушения дыхания. В то же время у детей тех женщин, которые при беременности нюхали табак, нарушения дыхания отмечались часто, независимо от того, родился ребёнок в срок или раньше срока.

Многие дети с описанным нарушением дыхания получают соответствующее лечение, после чего выздоравливают и развиваются в дальнейшем нормально. Но в ряде случаев такая одышка может перерастать в более старшем возрасте в апноэ во сне, а также способствовать более частым инфекциям.

Что любопытно, нюхательный табак не имеет такого распространения в других странах, как в Швеции, но, по мнению исследователей, аналогичный эффект может давать использование жевательной резинки или пластырей с никотином в попытке отказаться от курения.

По словам Gunnerbeck, беременным следует отказываться от курения полностью, не пытаясь заменить его никотиновыми жвачками, пластырем или нюхательным табаком, при том, что в целом, безотносительно к беременности, вред курения несравнимо больше, чем вред нюхательного табака.

Источник: Abbottgrowth.ru

Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні


Читайте також:

Щоб не прискорити старіння, відмовтеся від цих б’юті-процедур після 40 років

Після 40 років в жіночому організмі відбуваються гормональні зміни, що впливають на шкіру і мускули обличчя. Знижуються пружність та тонус шкіри, змінюються контур і риси обличчя. Якщо ви не хочете ще більше прискорити такі зміни, лікарі-косметологи закликають відмовитися від деяких б’юті-процедур.

Інтервальне голодування підвищує ризики серцево-судинних захворювань

Люди, що дотримуються інтервального голодування за схемою 16/8, мали на 91% більші ризики смерті від серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, хто не практикує «інтервалку»! Окрім того, люди з уже наявними серцево-судинними проблемами під час інтервального голодування мали на 66% більші ризики інсульту та інфаркту.

Як компенсувати недосипання після нічних повітряних тривог

Кожна безсонна ніч негативно впливає на наше здоров’я, особливо страждає мозок. Це можна порівняти з прийомом великої дози алкоголю: підвищується тривожність, знижується здатність концентруватися.

Чому краще відмовитись від молока

Вже кілька років серед учених та лікарів ведуться розмови про шкоду молока, яке ми звикли вважати корисним і необхідним для організму. Давайте розберемося, кому ж все-таки краще перестати вживати молочні продукти.

Чим корисна куркума

Куркума – це спеція золотисто-помаранчевого кольору. Давайте поговоримо про її корисні властивості і про те, як саме вона впливає на організм. Куркуму використовують в Індії вже кілька тисячоліть як спецію та лікарську рослину. Її додають до їжі для кольору та аромату.

Топ-18 дешевих аптечних засобів для краси

Ми вирішили скласти список препаратів для шкіри, волосся та нігтів, що легко можуть замінити дорогі засоби та салонні процедури. Активні речовини цих бюджетних препаратів входять до складу дорогої косметики.

Магній: як зрозуміти, що його не вистачає

Магній зазвичай погано засвоюється – в організм потрапляє його лише 30% (за умови, що у вас немає нестачі вітаміну D). Якщо ж ви вживаєте алкоголь або курите, п’єте багато кави і зловживаєте солоним, магній може не засвоюватися взагалі (це стосується як їжі, так і препаратів магнію).

Як попередити облисіння

Облисіння – проблема, що турбує жінок та чоловіків будь-якого віку. Хвилюватись потрібно, якщо ситуація має масштабний характер, а об’єми втрати...

Як зрозуміти, що у вас нестача вітаміну D

Саме взимку зазвичай ми страждаємо на нестачу вітаміну D, адже надворі буваємо нечасто, день короткий, а сонця мало. Найменше ми отримуємо цього важливого вітаміну у період з листопада по березень, бо УФ-індекс в цей час занадто низький, скільки б часу надворі не перебували.

Гладка шкіра без страждань: досвід лазерної епіляції бікіні у LaserVille

Застосування Александритового лазера для епіляції в LaserVille має кілька переваг. По-перше, це швидка та ефективна процедура, яка може бути застосована на різних сферах тіла. По-друге, завдяки своїй довжині хвилі (близько 755 нм), олександритовий лазер ідеально підходить для обробки світлого або темного волосся

Як зрозуміти, що ви старішаєте занадто швидко: 7 основних ознак

Звичайно, кожна людина хоче якнайдовше залишатися молодою, але буває так, що організм зношується навіть швидше, ніж повинен за паспортним віком. Якщо ви помітили якісь з перерахованих нижче проблем, зверніться до лікаря.

10 продуктів, що покращують метаболізм

Інколи буває так, що метаболізм порушується або сповільнюється – і тоді у людини погіршується самопочуття, можливе ожиріння чи дисбаланс гормонів. Давайте дізнаємося, які причини і симптоми порушення метаболізму, а також які продукти покращують обмін речовин?

12 симптомів дефіциту магнію

Дефіцит магнію негативно відбивається на роботі практично усіх органів, адже цей мікроелемент необхідний для безлічі фізіологічних процесів. Найбільше страждають від дефіциту магнію серце, нирки та м’язи.

Колаген: міфи та реальність

Мабуть, практично кожен з нас бачив рекламу колагену. Давайте розберемося, що це і чи потрібно його приймати. Найпоширеніший білок у нашому організмі – це колаген. Він потрібен для шкіри, м’язів, сухожиль, кісток, хрящів. Колаген зміцнює тканини, робить їх пружними, аби вони витримували згинання та розтягнення.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю