Целлюлит: анатомия проблемы

Медики называют эту проблему мелкобугристой липодистрофией, липосклерозом, отечным фибросклерозом, дермапанникулитом. В народе говорят об “апельсиновой корке”, “галифе”, “подушечке”, “вафлеобразной”, “холмистой”, “бугристой”, в “ямочках” коже. Речь во всех случаях идет о таком явлении, как целлюлит.

Целлюлит - это дистрофические изменения подкожножировой клетчатки, которые внешне характеризуются как “апельсиновая корка”. Возникает он только на определенных местах: бедрах и ягодицах, животе и верхней части рук, и исключительно у женщин. У мужчин, даже полных и рыхлых, целлюлита не бывает.

Медики полагают, что целлюлит обусловлен своеобразной реакцией жировой ткани на женские половые гормоны - эстрогены. Особенно часто он проявляется в периоды гормональных всплесков: во время полового созревания, во время и после беременности и с наступлением менопаузы. Часто целлюлит появляется и от скачков веса, когда женщины то худеют, то толстеют, то снова садятся на диету и теряют килограммы.

Механизм развития целлюлита следующий: эстрогены (женские гормоны) воздействуют на кровеносные сосуды в подкожножировой клетчатке, что располагается под кожей. В результате нарушения кровообращения в мелких сосудах нарушается поступление кислорода к жировым тканям, что ведет к образованию мертвых и “полумертвых” клеток, а затем и твердых комочков жира, которые и придают коже бугристость.

Целлюлит всегда считался эстетической проблемой, но все-таки его возникновение свидетельствует об определенной разбалансированности в организме. Поэтому бороться с этим явлением необходимо комплексно. К таким эффективным методам лечения целлюлита, как мезотерапия, лимфодренаж, аппаратный массаж, ультразвук, необходимо добавить доступные каждому способы.

Во-первых, необходимо наладить питание, исключив из него жаренное, птицу с кожей, ветчины-колбасы, копчености, соленья, маринады, рафинированные углеводы, сдобную выпечку, торты с кремом. Эти продукты способствуют развитию целлюлита. Сократить употребление жирно-молочных продуктов. А вот овощей и фруктов нужно есть побольше. Полезны фруктовые и овощные соки, травяные чаи.

Во-вторых, необходимо усилить физические нагрузки. Целлюлит появляется там, где нарушена циркуляция крови и лимфы из-за бездействия мышц. Поэтому одним из способов борьбы с этим явлением должны стать регулярное занятия спортом.

Контрастный душ также способствуют усилению тока крови и лимфы, особенно если он сопровождается массажем губкой или жесткой рукавицей.
Научиться релаксации и избегать стрессов - это значит, сделать еще один шаг от целлюлита.

Источник: medcentrnorma.ru


Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні


Читайте також:

Щоб не прискорити старіння, відмовтеся від цих б’юті-процедур після 40 років

Після 40 років в жіночому організмі відбуваються гормональні зміни, що впливають на шкіру і мускули обличчя. Знижуються пружність та тонус шкіри, змінюються контур і риси обличчя. Якщо ви не хочете ще більше прискорити такі зміни, лікарі-косметологи закликають відмовитися від деяких б’юті-процедур.

Інтервальне голодування підвищує ризики серцево-судинних захворювань

Люди, що дотримуються інтервального голодування за схемою 16/8, мали на 91% більші ризики смерті від серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, хто не практикує «інтервалку»! Окрім того, люди з уже наявними серцево-судинними проблемами під час інтервального голодування мали на 66% більші ризики інсульту та інфаркту.

Як компенсувати недосипання після нічних повітряних тривог

Кожна безсонна ніч негативно впливає на наше здоров’я, особливо страждає мозок. Це можна порівняти з прийомом великої дози алкоголю: підвищується тривожність, знижується здатність концентруватися.

Чому краще відмовитись від молока

Вже кілька років серед учених та лікарів ведуться розмови про шкоду молока, яке ми звикли вважати корисним і необхідним для організму. Давайте розберемося, кому ж все-таки краще перестати вживати молочні продукти.

Чим корисна куркума

Куркума – це спеція золотисто-помаранчевого кольору. Давайте поговоримо про її корисні властивості і про те, як саме вона впливає на організм. Куркуму використовують в Індії вже кілька тисячоліть як спецію та лікарську рослину. Її додають до їжі для кольору та аромату.

Топ-18 дешевих аптечних засобів для краси

Ми вирішили скласти список препаратів для шкіри, волосся та нігтів, що легко можуть замінити дорогі засоби та салонні процедури. Активні речовини цих бюджетних препаратів входять до складу дорогої косметики.

Магній: як зрозуміти, що його не вистачає

Магній зазвичай погано засвоюється – в організм потрапляє його лише 30% (за умови, що у вас немає нестачі вітаміну D). Якщо ж ви вживаєте алкоголь або курите, п’єте багато кави і зловживаєте солоним, магній може не засвоюватися взагалі (це стосується як їжі, так і препаратів магнію).

Як попередити облисіння

Облисіння – проблема, що турбує жінок та чоловіків будь-якого віку. Хвилюватись потрібно, якщо ситуація має масштабний характер, а об’єми втрати...

Як зрозуміти, що у вас нестача вітаміну D

Саме взимку зазвичай ми страждаємо на нестачу вітаміну D, адже надворі буваємо нечасто, день короткий, а сонця мало. Найменше ми отримуємо цього важливого вітаміну у період з листопада по березень, бо УФ-індекс в цей час занадто низький, скільки б часу надворі не перебували.

Гладка шкіра без страждань: досвід лазерної епіляції бікіні у LaserVille

Застосування Александритового лазера для епіляції в LaserVille має кілька переваг. По-перше, це швидка та ефективна процедура, яка може бути застосована на різних сферах тіла. По-друге, завдяки своїй довжині хвилі (близько 755 нм), олександритовий лазер ідеально підходить для обробки світлого або темного волосся

Як зрозуміти, що ви старішаєте занадто швидко: 7 основних ознак

Звичайно, кожна людина хоче якнайдовше залишатися молодою, але буває так, що організм зношується навіть швидше, ніж повинен за паспортним віком. Якщо ви помітили якісь з перерахованих нижче проблем, зверніться до лікаря.

10 продуктів, що покращують метаболізм

Інколи буває так, що метаболізм порушується або сповільнюється – і тоді у людини погіршується самопочуття, можливе ожиріння чи дисбаланс гормонів. Давайте дізнаємося, які причини і симптоми порушення метаболізму, а також які продукти покращують обмін речовин?

12 симптомів дефіциту магнію

Дефіцит магнію негативно відбивається на роботі практично усіх органів, адже цей мікроелемент необхідний для безлічі фізіологічних процесів. Найбільше страждають від дефіциту магнію серце, нирки та м’язи.

Колаген: міфи та реальність

Мабуть, практично кожен з нас бачив рекламу колагену. Давайте розберемося, що це і чи потрібно його приймати. Найпоширеніший білок у нашому організмі – це колаген. Він потрібен для шкіри, м’язів, сухожиль, кісток, хрящів. Колаген зміцнює тканини, робить їх пружними, аби вони витримували згинання та розтягнення.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю