Чим корисна куркума
Куркума допомагає при артриті, серцево-судинних захворюваннях, депресіях, має антиоксидантний ефект, покращує роботу мозку.
- Чим корисна куркума
- Куркума – антиоксидант з протизапальною дією
- Куркума покращує роботу головного мозку
- Куркума допомагає при депресії
- Куркума допомагає при артриті
- Скільки куркуми можна з’їдати в день
- Кому краще не вживати куркуму
Куркума – це спеція золотисто-помаранчевого кольору. Давайте поговоримо про її корисні властивості і про те, як саме вона впливає на організм.
Куркуму використовують в Індії вже кілька тисячоліть як спецію та лікарську рослину. Її додають до їжі для кольору та аромату.
Чим корисна куркума
Куркуміноїди – це сполуки, що містяться у куркумі, куркумін – найважливіша з них.
Але корисний куркумін погано всмоктується у кров, тому потрібно зробити його більш біодоступним, аби спеція принесла максимальну користь організму. Дієтологи кажуть, що під час травлення куркумін швидко виходить з організму, тому для його гарного засвоєння необхідний чорний перець, у складі якого є сполука піперин (вона покращує засвоєння куркуміну на 2000%).
Куркума – антиоксидант з протизапальною дією
Куркумін зменшує запальні процеси в організмі, він корисний при метаболічному синдромі, гіперліпідемії, артриті, а також при тривожності. А все завдяки своїй потужній антиоксидантній дії, що нейтралізує вільні радикали.
Але самостійно приймати куркуму як ліки не треба, тому що у неї є протипоказання. Краще перед цим проконсультуватися з лікарем. До речі, якщо ви – цілком здорова людина, то куркума все одно здатна покращити стан вашого організму.
Куркума покращує роботу головного мозку
Головна проблема мозку – це те, що з віком зменшується кількість нейронних зв’язків у ньому. Чим старшою стає людина, тим більші ризики розвитку у неї деменції чи хвороби Альцгеймера. І, навпаки, в процесі створення нових нейронних зв’язків бере участь нейротрофічний білок (покращуються пам'ять та здатність навчатися). Вчені довели, що саме куркумін здатен поліпшувати роботу мозку.
Куркума допомагає при депресії
Доведено, що куркума підвищує рівень дофаміну та серотоніну, зменшує запалення у мозку. Якщо депресія викликана зниженням нейротрофічного фактору, про який йшлося вище, то куркумін підвищує рівень цього білка. Також куркума зменшує тривожність, але щоб остаточно довести цю властивість спеції, ще необхідні додаткові дослідження.
Куркума знижує ризики розвитку проблем з серцем і судинами
Куркумін покращує стан внутрішньої оболонки кровоносних судин (ендотелію). Якщо ендотелій порушений, це підвищує ризики розвитку серцево-судинних захворювань (проблеми зі згортанням крові, високий тиск тощо). Куркумін зменшує запалення у судинах, що важливо для їхнього нормального функціонування.
Куркума допомагає при артриті
У одному з досліджень було виявлено, що куркумін зменшує болі і запалення у людей з остеоартритом – це схоже на те, як діють нестероїдні протизапальні препарати.
Скільки куркуми можна з’їдати в день
Потрібно пам’ятати, що високі дози спеції не можна вживати довго, тому що до кінця невідомо, які негативні наслідки це може мати. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує вживати в день 3 мг куркуми на один кілограм маси тіла людини.
У двох чайних ложках куркуми міститься, наприклад, 400 мг спеції. Найкращий спосіб лікування куркумою – це розведення її у склянці теплої води. Приймають такий напій зранку натщесерце.
Кому краще не вживати куркуму
Куркума вважається безпечною спецією, але є деякі протипоказання для її вживання:
- камені в нирках;
- цукровий діабет;
- хвороби жовчного міхура;
- вагітність і грудне вигодовування;
- порушення згортання крові;
- дефіцит заліза.
Окрім того, не варто вживати куркуму, якщо ви приймаєте таблетки від підвищеного цукру, статини чи препарати, що розріджують кров.
Коментарі