Чим корисна куркума

Куркума допомагає при артриті, серцево-судинних захворюваннях, депресіях, має антиоксидантний ефект, покращує роботу мозку.

Чим корисна куркума?
Чим корисна куркума?
Фото из открытых источников

Куркума – це спеція золотисто-помаранчевого кольору. Давайте поговоримо про її корисні властивості і про те, як саме вона впливає на організм.

Куркуму використовують в Індії вже кілька тисячоліть як спецію та лікарську рослину. Її додають до їжі для кольору та аромату.

Чим корисна куркума

Куркуміноїди – це сполуки, що містяться у куркумі, куркумін – найважливіша з них.

Але корисний куркумін погано всмоктується у кров, тому потрібно зробити його більш біодоступним, аби спеція принесла максимальну користь організму. Дієтологи кажуть, що під час травлення куркумін швидко виходить з організму, тому для його гарного засвоєння необхідний чорний перець, у складі якого є сполука піперин (вона покращує засвоєння куркуміну на 2000%).

Куркума – антиоксидант з протизапальною дією

Куркумін зменшує запальні процеси в організмі, він корисний при метаболічному синдромі, гіперліпідемії, артриті, а також при тривожності. А все завдяки своїй потужній антиоксидантній дії, що нейтралізує вільні радикали.

Але самостійно приймати куркуму як ліки не треба, тому що у неї є протипоказання. Краще перед цим проконсультуватися з лікарем. До речі, якщо ви – цілком здорова людина, то куркума все одно здатна покращити стан вашого організму.

Куркума покращує роботу головного мозку

Головна проблема мозку – це те, що з віком зменшується кількість нейронних зв’язків у ньому. Чим старшою стає людина, тим більші ризики розвитку у неї деменції чи хвороби Альцгеймера. І, навпаки, в процесі створення нових нейронних зв’язків бере участь нейротрофічний білок (покращуються пам'ять та здатність навчатися). Вчені довели, що саме куркумін здатен поліпшувати роботу мозку.


Куркума допомагає при депресії

Доведено, що куркума підвищує рівень дофаміну та серотоніну, зменшує запалення у мозку. Якщо депресія викликана зниженням нейротрофічного фактору, про який йшлося вище, то куркумін підвищує рівень цього білка. Також куркума зменшує тривожність, але щоб остаточно довести цю властивість спеції, ще необхідні додаткові дослідження.

Куркума знижує ризики розвитку проблем з серцем і судинами

Куркумін покращує стан внутрішньої оболонки кровоносних судин (ендотелію). Якщо ендотелій порушений, це підвищує ризики розвитку серцево-судинних захворювань (проблеми зі згортанням крові, високий тиск тощо). Куркумін зменшує запалення у судинах, що важливо для їхнього нормального функціонування.

Чим корисний яблучний оцет

Куркума допомагає при артриті

У одному з досліджень було виявлено, що куркумін зменшує болі і запалення у людей з остеоартритом – це схоже на те, як діють нестероїдні протизапальні препарати.

Скільки куркуми можна з’їдати в день

Потрібно пам’ятати, що високі дози спеції не можна вживати довго, тому що до кінця невідомо, які негативні наслідки це може мати. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує вживати в день 3 мг куркуми на один кілограм маси тіла людини.

У двох чайних ложках куркуми міститься, наприклад, 400 мг спеції. Найкращий спосіб лікування куркумою – це розведення її у склянці теплої води. Приймають такий напій зранку натщесерце.


Кому краще не вживати куркуму

Куркума вважається безпечною спецією, але є деякі протипоказання для її вживання:

  • камені в нирках;
  • цукровий діабет;
  • хвороби жовчного міхура;
  • вагітність і грудне вигодовування;
  • порушення згортання крові;
  • дефіцит заліза.

Окрім того, не варто вживати куркуму, якщо ви приймаєте таблетки від підвищеного цукру, статини чи препарати, що розріджують кров.


Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні


Читайте також:

14 продуктів, що виводять канцерогени з організму

За останні десятиліття вчені, що займаються дослідженнями раку, довели: те, що ми їмо, впливає на ризики виникнення онкології. Також науковці склали список найкорисніших продуктів, що є профілактикою раку (особливо шлунку, товстої кишки і молочної залози).

Щоб не прискорити старіння, відмовтеся від цих б’юті-процедур після 40 років

Після 40 років в жіночому організмі відбуваються гормональні зміни, що впливають на шкіру і мускули обличчя. Знижуються пружність та тонус шкіри, змінюються контур і риси обличчя. Якщо ви не хочете ще більше прискорити такі зміни, лікарі-косметологи закликають відмовитися від деяких б’юті-процедур.

Інтервальне голодування підвищує ризики серцево-судинних захворювань

Люди, що дотримуються інтервального голодування за схемою 16/8, мали на 91% більші ризики смерті від серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, хто не практикує «інтервалку»! Окрім того, люди з уже наявними серцево-судинними проблемами під час інтервального голодування мали на 66% більші ризики інсульту та інфаркту.

Як компенсувати недосипання після нічних повітряних тривог

Кожна безсонна ніч негативно впливає на наше здоров’я, особливо страждає мозок. Це можна порівняти з прийомом великої дози алкоголю: підвищується тривожність, знижується здатність концентруватися.

Чому краще відмовитись від молока

Вже кілька років серед учених та лікарів ведуться розмови про шкоду молока, яке ми звикли вважати корисним і необхідним для організму. Давайте розберемося, кому ж все-таки краще перестати вживати молочні продукти.

Топ-18 дешевих аптечних засобів для краси

Ми вирішили скласти список препаратів для шкіри, волосся та нігтів, що легко можуть замінити дорогі засоби та салонні процедури. Активні речовини цих бюджетних препаратів входять до складу дорогої косметики.

Магній: як зрозуміти, що його не вистачає

Магній зазвичай погано засвоюється – в організм потрапляє його лише 30% (за умови, що у вас немає нестачі вітаміну D). Якщо ж ви вживаєте алкоголь або курите, п’єте багато кави і зловживаєте солоним, магній може не засвоюватися взагалі (це стосується як їжі, так і препаратів магнію).

Як попередити облисіння

Облисіння – проблема, що турбує жінок та чоловіків будь-якого віку. Хвилюватись потрібно, якщо ситуація має масштабний характер, а об’єми втрати...

Як зрозуміти, що у вас нестача вітаміну D

Саме взимку зазвичай ми страждаємо на нестачу вітаміну D, адже надворі буваємо нечасто, день короткий, а сонця мало. Найменше ми отримуємо цього важливого вітаміну у період з листопада по березень, бо УФ-індекс в цей час занадто низький, скільки б часу надворі не перебували.

Гладка шкіра без страждань: досвід лазерної епіляції бікіні у LaserVille

Застосування Александритового лазера для епіляції в LaserVille має кілька переваг. По-перше, це швидка та ефективна процедура, яка може бути застосована на різних сферах тіла. По-друге, завдяки своїй довжині хвилі (близько 755 нм), олександритовий лазер ідеально підходить для обробки світлого або темного волосся

Як зрозуміти, що ви старішаєте занадто швидко: 7 основних ознак

Звичайно, кожна людина хоче якнайдовше залишатися молодою, але буває так, що організм зношується навіть швидше, ніж повинен за паспортним віком. Якщо ви помітили якісь з перерахованих нижче проблем, зверніться до лікаря.

10 продуктів, що покращують метаболізм

Інколи буває так, що метаболізм порушується або сповільнюється – і тоді у людини погіршується самопочуття, можливе ожиріння чи дисбаланс гормонів. Давайте дізнаємося, які причини і симптоми порушення метаболізму, а також які продукти покращують обмін речовин?

12 симптомів дефіциту магнію

Дефіцит магнію негативно відбивається на роботі практично усіх органів, адже цей мікроелемент необхідний для безлічі фізіологічних процесів. Найбільше страждають від дефіциту магнію серце, нирки та м’язи.

Колаген: міфи та реальність

Мабуть, практично кожен з нас бачив рекламу колагену. Давайте розберемося, що це і чи потрібно його приймати. Найпоширеніший білок у нашому організмі – це колаген. Він потрібен для шкіри, м’язів, сухожиль, кісток, хрящів. Колаген зміцнює тканини, робить їх пружними, аби вони витримували згинання та розтягнення.

Будьте обережні: список хвороб, що загострюються у спеку

Більшість людей важко переносять спеку. Зазвичай, коли жарко, ми стаємо млявими, швидко втомлюємось, у нас знижується концентрація і увага. Але є ще одна небезпека – це загострення хронічних хвороб і поява нових. Які ж захворювання зазвичай загострюються влітку?
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю