Як зрозуміти, що ви старішаєте занадто швидко: 7 основних ознак

Які симптоми вказують на занадто швидке старіння.

Симптоми передчасного старіння
Симптоми передчасного старіння
Freepik

Лікарі перерахували ознаки, що можуть свідчити про передчасне старіння організму. Звичайно, кожна людина хоче якнайдовше залишатися молодою, але буває так, що організм зношується навіть швидше, ніж повинен за паспортним віком. Якщо ви помітили якісь з перерахованих нижче проблем, зверніться до лікаря.

Чому ми старіємо?

Старіння – процес дуже складний, бо це – сукупність генетичних, біологічних чинників, а також впливу навколишнього середовища. Ось головні причини старіння:

  1. Генетичні фактори. Є певні гени, які можуть впливати на швидкість старіння. У кожної людини є власний генетичний код, який визначає, як швидко відбуваються процеси старіння.
  2. Рівень окиснення. Теорія окиснення стверджує, що ми старіємося через вплив вільних радикалів і окислювачів на клітини та ДНК.
  3. Теломери. Теломери – це структури на кінцях хромосом, які зменшуються з кожним клітинним поділом. Коли теломери стають занадто короткими, клітини втрачають здатність до поділу, що призводить до старіння.
  4. Гормональні зміни. З віком відбуваються зміни в рівнях різних гормонів, таких як інсулін, гормони росту та статеві гормони, що може впливати на фізіологічні процеси.
  5. Акумуляція пошкоджень. Протягом життя відбувається акумуляція пошкоджень на рівні клітин та тканин через різні фактори, такі як ультрафіолетове випромінювання, токсини, стрес тощо.
  6. Зменшення здатності до регенерації. З віком зменшується здатність тканин та органів до регенерації та відновлення, що призводить до збільшення частки пошкоджених тканин.
  7. Зміни в рівнях колагену та еластину. З віком втрачається колаген і еластин, що призводить до втрати пружності та тонусу шкіри.

Ці фактори взаємодіють між собою, тому старіння є складним результатом їхньої комбінації. Важливо враховувати, що старіння – це природний процес, і хоча на деякі його аспекти можна впливати, але глобально уникнути цього процесу неможливо.

Що їсти, аби довше не старіти

Організм передчасно старішає: як це зрозуміти?

Зверніть увагу на деякі ознаки передчасного старіння:

  • Випадіння волосся, причому по всьому тілу. Одна з ознак передчасного старіння – це втрата волосся. Зверніть увагу, що волосся стає мало не лише на голові, а й на інших ділянках тіла.
  • Руки й ноги стали слабшими. Вже після 35 років починається втрата м’язової маси. Цей процес особливо пришвидшується після 40-50 років. Пригальмувати це з віком все складніше, тому нам стає важче щось піднімати, ходити східцями тощо. Щоб допомогти своїм м’язам, потрібно їсти більше білка та займатися спортом.
  • Синці на тілі сходять довго. За тим, наскільки швидко загоюються рани та проходять синці, можна судити про старіння організму. Якщо шкіра відновлюється повільно, це означає, що й інші системи не в порядку.
  • Зміни у фігурі. З віком на талії та животі накопичується все більше жиру, а м’язів стає менше. Ви товстішаєте зверху, а ноги стають тоншими. У суглобах стає менше рідини, тому зменшується й зріст. Щоб призупинити ці процеси, потрібно повноцінно харчуватися і займатися спортом. Крім того, важливо перевіритися на наявність артриту, аби захистити суглоби.
  • Занадто суха шкіра. Якщо ваша шкіра стала сухою, почала лущитись, а креми не допомагають, скоріше за все, це через старіння. Але якщо інших ознак старіння немає, то, ймовірно, це проблеми зі щитоподібною залозою – зверніться до ендокринолога.
  • Безсоння. Рівень гормону стресу кортизолу з віком підвищується, а він погано впливає на процес засинання та на якість сну. Обов’язково старайтеся зменшити рівень стресу, адже він напряму впливає на швидкість старіння (не лише тіла, а й мозку).
  • Порушення циклу у жінок. Менструальний цикл порушується приблизно за 15 років до менопаузи. Якщо вам 30-40 років і ви помітили проблеми з циклом, це може означати передчасне старіння. Тому якнайшвидше зверніться до гінеколога та ендокринолога.

Щоб залишити коментар, необхідно авторизуватися

Коментарі

Коментарі відсутні


Читайте також:

Разрабатываются методы генетической терапии синдрома преждевременного старения

Патологическим старением (болезнь Hutchinson-Gilford – прогерия [Progeria –HGP]) на земном шаре болеют четыре миллиона людей. Пациенты страдающие прогерией в живут...

Щоб не прискорити старіння, відмовтеся від цих б’юті-процедур після 40 років

Після 40 років в жіночому організмі відбуваються гормональні зміни, що впливають на шкіру і мускули обличчя. Знижуються пружність та тонус шкіри, змінюються контур і риси обличчя. Якщо ви не хочете ще більше прискорити такі зміни, лікарі-косметологи закликають відмовитися від деяких б’юті-процедур.

Інтервальне голодування підвищує ризики серцево-судинних захворювань

Люди, що дотримуються інтервального голодування за схемою 16/8, мали на 91% більші ризики смерті від серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, хто не практикує «інтервалку»! Окрім того, люди з уже наявними серцево-судинними проблемами під час інтервального голодування мали на 66% більші ризики інсульту та інфаркту.

Як компенсувати недосипання після нічних повітряних тривог

Кожна безсонна ніч негативно впливає на наше здоров’я, особливо страждає мозок. Це можна порівняти з прийомом великої дози алкоголю: підвищується тривожність, знижується здатність концентруватися.

Чому краще відмовитись від молока

Вже кілька років серед учених та лікарів ведуться розмови про шкоду молока, яке ми звикли вважати корисним і необхідним для організму. Давайте розберемося, кому ж все-таки краще перестати вживати молочні продукти.

Чим корисна куркума

Куркума – це спеція золотисто-помаранчевого кольору. Давайте поговоримо про її корисні властивості і про те, як саме вона впливає на організм. Куркуму використовують в Індії вже кілька тисячоліть як спецію та лікарську рослину. Її додають до їжі для кольору та аромату.

Топ-18 дешевих аптечних засобів для краси

Ми вирішили скласти список препаратів для шкіри, волосся та нігтів, що легко можуть замінити дорогі засоби та салонні процедури. Активні речовини цих бюджетних препаратів входять до складу дорогої косметики.

Магній: як зрозуміти, що його не вистачає

Магній зазвичай погано засвоюється – в організм потрапляє його лише 30% (за умови, що у вас немає нестачі вітаміну D). Якщо ж ви вживаєте алкоголь або курите, п’єте багато кави і зловживаєте солоним, магній може не засвоюватися взагалі (це стосується як їжі, так і препаратів магнію).

Як попередити облисіння

Облисіння – проблема, що турбує жінок та чоловіків будь-якого віку. Хвилюватись потрібно, якщо ситуація має масштабний характер, а об’єми втрати...

Як зрозуміти, що у вас нестача вітаміну D

Саме взимку зазвичай ми страждаємо на нестачу вітаміну D, адже надворі буваємо нечасто, день короткий, а сонця мало. Найменше ми отримуємо цього важливого вітаміну у період з листопада по березень, бо УФ-індекс в цей час занадто низький, скільки б часу надворі не перебували.

Гладка шкіра без страждань: досвід лазерної епіляції бікіні у LaserVille

Застосування Александритового лазера для епіляції в LaserVille має кілька переваг. По-перше, це швидка та ефективна процедура, яка може бути застосована на різних сферах тіла. По-друге, завдяки своїй довжині хвилі (близько 755 нм), олександритовий лазер ідеально підходить для обробки світлого або темного волосся

10 продуктів, що покращують метаболізм

Інколи буває так, що метаболізм порушується або сповільнюється – і тоді у людини погіршується самопочуття, можливе ожиріння чи дисбаланс гормонів. Давайте дізнаємося, які причини і симптоми порушення метаболізму, а також які продукти покращують обмін речовин?

12 симптомів дефіциту магнію

Дефіцит магнію негативно відбивається на роботі практично усіх органів, адже цей мікроелемент необхідний для безлічі фізіологічних процесів. Найбільше страждають від дефіциту магнію серце, нирки та м’язи.

Колаген: міфи та реальність

Мабуть, практично кожен з нас бачив рекламу колагену. Давайте розберемося, що це і чи потрібно його приймати. Найпоширеніший білок у нашому організмі – це колаген. Він потрібен для шкіри, м’язів, сухожиль, кісток, хрящів. Колаген зміцнює тканини, робить їх пружними, аби вони витримували згинання та розтягнення.

Будьте обережні: список хвороб, що загострюються у спеку

Більшість людей важко переносять спеку. Зазвичай, коли жарко, ми стаємо млявими, швидко втомлюємось, у нас знижується концентрація і увага. Але є ще одна небезпека – це загострення хронічних хвороб і поява нових. Які ж захворювання зазвичай загострюються влітку?
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю